Najnowsze

Najnowsze

Jest śledztwo ws. cyberataku na KNF

Warszawska prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie cyberataku na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowego, do którego doszło na początku lutego - poinformował w piątek rzecznik prasowy tej prokuratury Michał Dziekański.

Google pozywa Ubera o kradzież. Poszło o auta bez kierowców

Waymo, czyli oddział koncernu Alphabet ds. autonomicznej jazdy złożył w czwartek pozew sądowy przeciwko Uberowi. Zarzuty są poważne: kradzież tajemnic handlowych i rozwiązań technologicznych, naruszenie praw autorskich oraz o nieuczciwą konkurencję.

Twój PIT rozliczy Urząd Skarbowy. Sprawdź, co musisz zrobić

Podatnicy uzyskujący dochody wyłącznie od płatników - także ci, którzy odliczają ulgi podatkowe - będą mogli skorzystać z rozliczenia przez urząd skarbowy - przewiduje przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Powstanie kanał przez Mierzeję Wiślaną. Jest specustawa

Budowę nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez wykonanie przekopu przez mierzeję zakłada przyjęta w piątek przez Sejm ustawa. Za głosowało 401 posłów, przeciw było dziewięciu, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz zajmie się nią Senat.

"To najpiękniejsza jednostka straży w Polsce"

Okazuje się, że nie tylko mężczyźni chcą być strażakami. W Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie służy aż 15 kobiet. Są nie tylko silne i odważne, ale również przedsiębiorcze. Dziewczyny wzięły udział w sesji zdjęciowej do kalendarza, z którego dochód będzie przeznaczony na remont remizy z XIX wieku. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Prezes PGG: nie zmarnujmy szansy wynikającej z połączenia z KHW

Prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Rogala zaapelował w piątek do górników, by nie zmarnować szansy, jaką dla obu firm niesie połączenie Grupy z Katowickim Holdingiem Węglowym (KHW). W liście do załogi prezes zapewnił, że górnicy nie stracą na zmianach.

Borowski: dla Unii Europejskiej Polska stanowi problem

Polska była na najlepszej drodze do tego, by wejść do ścisłego grona państw Unii Europejskiej, które decydują o jej kształcie i rozwoju. Od momentu, kiedy PiS doszedł do władzy i rozpoczął atak na Trybunał Konstytucyjny, Polska nie jest już krajem, który w oczach głównych rozgrywających w UE może być partnerem. To jest kraj, który stanowi problem - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS senator Marek Borowski.

Sprzedaż węgla nadal przynosi straty. Sprawdź, jak duże

6,97 zł wyniosła w ubiegłym roku średnia strata kopalń na sprzedaży każdej tony węgla. To prawie czterokrotnie mniej niż rok wcześniej, kiedy do każdej tony trzeba było dopłacać średnio 26,81 zł - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

Niepokojąca sytuacja na rynku mleka

Sytuacja na rynku mleka jest niepokojąca z powodu m.in. dużych zapasów w UE mleka w proszku i masła - uważa prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś. Jak mówił, gdyby zostały one skierowane na unijny rynek, to można spodziewać się kryzysu na rynku mleka.

Czy leci z nami pilot? Siły Powietrzne USA są na dużym minusie

W Stanach Zjednoczonych brakuje wojskowych pilotów. Siły Powietrzne są na dużym minusie, do kompletu brakuje aż 750 pilotów. Dowództwo mówi wręcz o narodowym kryzysie. Problem wynika między innymi z mało atrakcyjnych płac w porównaniu z sektorem cywilnym, który mocno się rozwija i walczy o specjalistów. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Lekarze chcą uciec przed Brexitem. Szykuje się medyczna katastrofa

Kilkanaście tysięcy lekarzy spoza Wielkiej Brytanii, którzy pracują teraz na Wyspach może stamtąd wyjechać. Przyznają, że czują się coraz bardziej obco w kraju, który chce opuścić Unię Europejską. W kraju podniesiono alarm, bo to może skończyć się krachem systemu opieki zdrowotnej. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Oto ostatni gazeciarz w Paryżu. Ma już nawet swój mural

Zaczął pracę jako nastolatek, teraz ma ponad 60 lat. Ale wiek i lata w zawodzie go nie spowalniają. Ali Akbar codziennie biega po Paryżu i sprzedaję prasę. To ostatni gazeciarz w stolicy Francji. Jak mówi - tak długo jak będą chętni, by czytać gazety papierowe - tak długo on będzie je roznosić. Mężczyzna jest uwielbiany w sąsiedztwie. W jednym z miejsc namalowano nawet mural z jego podobizną. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przegląd prasy. Rośnie kolejka do polskich firm

W 2016 roku liczba amerykańskich przedsiębiorców zamawiających raporty handlowe o potencjalnych partnerach w Polsce zwiększyła się w porównaniu z poprzednim rokiem dwukrotnie - pisze "Rzeczpospolita".

Na Wall Street na koniec dnia lekkie wzrosty

Czwartek, po kilku wzrostowych sesjach, przyniósł w ciągu dnia lekkie ostudzenie nastrojów, ale handel zakończył się na plusach. W centrum uwagi rynku znajdują się doniesienia o planach reformy podatkowej w USA, rynki interpretują też środowe minutki z posiedzenia Fed.

Nie tylko Mieszkanie Plus. Będą zmiany w korzystaniu z lokali komunalnych

Mam nadzieję, że projekt ustawy dotyczące Narodowego Funduszu Mieszkaniowego zostanie rozpatrzony na posiedzeniu Rady Ministrów w przyszłym tygodniu i w marcu trafi do Sejmu - mówił na posiedzeniu komisji wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Smoliński zapowiedział też, że gminy będą mogły zawierać umowy dot. mieszkań komunalnych na czas określony.

Uchodźcy będą społecznie sprzątać włoskie miasto

Uchodźcy przebywający w Pizie we Włoszech będą jako wolontariusze pracować przy sprzątaniu miasta. Porozumienie w tej sprawie podpisały w czwartek władze miejskie z Czerwonym Krzyżem, który udziela gościny migrantom.

Fenomenalne dane gospodarki Niemiec niepokoją nawet Brukselę. Berlin w ogniu krytyki

Tak dobrych danych z niemieckiej gospodarki nie było od 27 lat. Jak poinformowało w czwartek tamtejsze biuro statystyczne, nadwyżka budżetowa w minionym roku wyniosła 23,7 mld euro. Nie wszystkich jednak to cieszy. Niemców otwarcie krytykuje Komisja Europejska za powodowanie nierównowagi w strefie euro. Reuters wskazuje ponadto, że to może podrażnić również resztę Unii Europejskiej, a nawet USA.

"Bilans", 23.02

Najnowsze dane z rynku pracy oraz kontrole skarbówki - to tematy, które zdominowały program "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Adam Abramowicz z Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości.

"Biznes dla Ludzi", 23.02

W programie "Biznes dla Ludzi" Agata Zamęcka mówiła o podwyżkach emerytur i rent oraz o skutkach inflacji. Ponadto pojawiły się najnowsze informacje dotyczące transakcji na rynku motoryzacyjnym - Opla chce bowiem kupić francuski koncern PSA. Gościem Agaty Zamęckiej był Roman Dębecki z magazynu "Auto Świat".

"Ta droga jest wiecznie zablokowana". Ma powstać nowa trasa nad morze

O rozpoczęciu prac nad koncepcją nowej drogi krajowej łączącej Gdynię z Władysławowem poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Projekt miałby pomóc uporać się z korkami, które - zwłaszcza latem - tworzą się na drodze na Półwysep Helski.

Czy wojsko przyciąga młodych? Debata w TVN24 BiS

Siły zbrojne na świecie - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Niemcy ogłosiły, że w ciągu najbliższych siedmiu lat liczebność ich armii ma wzrosnąć do 200 tys. żołnierzy. Czy taki plan mógłby się udać w Polsce? Czy polskie wojsko przyciąga młodych? To pytania, na które odpowiedzi szukali: Rafał Paluch z Forum Młodych PiS, Jan Krukowski z Młodych Nowoczesnych oraz Rafał Lipski ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska.