Najnowsze

Najnowsze

Czy jawność płac może pomóc w zwalczaniu "szklanego sufitu"?

Rząd Niemiec przyjmuje projekt ustawy o równości płac kobiet i mężczyzn. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska, Katarzyna Witkowska z Kancelarii radców prawnych i adwokatów Lubasz i wspólnicy oraz Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polskiej dyskutowały w programie TVN24 BiS "Debata Kobiet" o sytuacji Polek na rynku pracy i sposobach na przebicie "szklanego sufitu", czyli wyeliminowanie dyskryminacji ze względu na płeć.

Szykują przetarg za 3,2 mld zł. Na ostatni odcinek A1

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada, że w ciągu miesiąca lub dwóch Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi na budowę autostrady A1 Piotrków Trybunalski - Częstochowa. Wartość umów może sięgnąć 3,2 mld zł - poinformował w czwartek dziennikarzy wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Nieodkryta Indonezja. Oto rzadziej uczęszczane szlaki

- Większość turystów wybiera się tylko na Bali - stwierdziła podróżniczka i autorka bloga nalewoodcentrum.pl Jolanta Lisicka, która była gościem TVN24 BiS w programie "Pokaż nam Świat". Podróżniczka przez cztery miesiące podróżowała przez Indonezję, robiąc zdjęcia wyłącznie analogowym aparatem i opowiadał o rzadziej odwiedzanych przez turystów miejscach, które warto odwiedzić. Pokazała też pamiątki, które przywiozła z wyprawy, na przykład drewnianą maskę wykorzystywaną w indonezyjskim teatrze tańca i lalkę z teatru cieni.

Premiera płyty U2 opóźniona z powodu Trumpa. "Świat stał się zupełnie inny"

U2 przekłada premierę nowego albumu, bo "świat stał się innym miejscem", m.in. po wyborach w USA. Zespół potrzebuje czasu do przemyślenia tekstów i skompletowania nowego albumu. O politycznym manifeście Bono w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS mówili Krzysztof Materna, reżyser, aktor, Piotr Stelmach z Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz Zbigniew Hołdys, muzyk.

Zmiana totalna za oceanem. "Zderzenie Obamy z konferencją Trumpa jest szokujące"

- Zderzenie porywającej mowy pożegnalnej Baracka Obamy z pierwszą konferencją od pół roku Donalda Trumpa jest szokujące - uważa Katarzyna Sławińska z "Faktów" TVN. Jak wskazuje, "totalnie zmienia się styl rządzenia i komunikowania ze społeczeństwem i politykami". - Wszyscy ci, którzy myśleli, że Trump dorośnie do roli prezydenta, muszą przetrzeć oczy ze zdumienia i strzepnąć resztki snu - wtóruje Dorota Warakomska, korespondentka TOK FM w Stanach Zjednoczonych.

Ochrona Trumpa uderza w lokalny biznes. Gigantyczne straty

Zaostrzone środki bezpieczeństwa przy nowojorskim wieżowcu prezydenta elekta Trump Tower i na okolicznych ulicach zakłócają pracę pobliskich biznesów. Jak wynika z ich szacunków, związane z tym straty sięgają 40 milionów dolarów.

Złodziej w stroju baletnicy. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

Właściciele sklepu z ubraniami dla tancerzy w Kansas City przecierali oczy ze zdumienia, gdy oglądali nagrania z monitoringu. Policja także, gdy zobaczyła złodzieja i jego nietypowego upodobania. Mężczyzna zabrał tylko kilka rzeczy, ale wkrótce znów przyszedł i zaczął paradować po sklepie w stroju baletnicy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Epidemia grypy we Francji. Dramatyczny apel minister zdrowia

Brak miejsc w szpitalach i przekładane planowane zabiegi - to sytuacja we Francji. Kraj nawiedziła wielka epidemia grypy. - Pytamy wszystkie szpitale, te publiczne jak i prywatne, czy mogą odłożyć mniej pilne zabiegi w celu zwolnienia łóżek dla pacjentów chorych na grypę - mówi Marisol Touraine, minister zdrowia. Służby medyczne ostrzegają jednak, że wkrótce może być jeszcze gorzej. Według najnowszych informacji ministerstwa zdrowia, w ostatnich czterech tygodniach objawy grypopodobne zgłosiło u lekarzy prawie 974 tys. Francuzów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zmarła legenda dziennikarstwa upamiętniona. "Życie podporządkowane roli korespondentki"

To ona powiadomiła świat, że hitlerowskie Niemcy właśnie zaatakowały Polskę. Clare Hollingworth zmarła 10 stycznia w Hongkongu, w wieku 105 lat. Przyjaciele z tamtejszego Klubu Korespondentów Zagranicznych zorganizowali specjalne spotkanie poświęcone jej pamięci. - Była awanturniczką, jej życie było w pełni podporządkowane roli korespondentki - mówi Tara Joseph, przewodnicząca Klubu Korespondenta w Hongkongu. Dziennikarka pracowała w Azji od lat 70. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Budżet 2017: wydatki państwa mają być coraz większe

Budżet na 2017 rok czeka już tylko na podpis prezydenta. Senat bez poprawek uchwalił najważniejszy dokument dla finansów państwa. Ustawa, której legalność budzi nadal wątpliwości, ma wielkie znaczenie dla naszych kieszeni. Materiał z programu "Czarno na Białym" w TVN24.

Prawa Polaków po Brexicie mają zależeć od zasady wzajemności

Rzeczniczka brytyjskiej premier Theresy May powiedziała w środę, że rząd "jest pewien, iż dotrzyma harmonogramu wyjścia z Unii Europejskiej". Pytana o przyszłe prawa obywateli Unii Europejskiej, w tym miliona Polaków, po Brexicie, powtórzyła, że "jakiekolwiek gwarancje dotyczące statusu tej grupy są uzależnione od spełnienia zasady wzajemności wobec brytyjskich obywateli na kontynencie".

Rzekome materiały na prezydenta. "To sytuacja niesłychanie poważna"

- To sytuacja niesłychanie poważna - mówi o rzekomych rosyjskich materiałach na Donalda Trumpa, Maciej Wierzyński, komentator TVN24 BiS. Jego zdaniem nie można wykluczać żadnego scenariusza. Gość programu "Otwarcie Dnia" przypomina, że już kilka dni temu w "Washington Post" pojawił się artykuł o tym, jakie są możliwości usunięcia Trumpa z urzędu.

Rosja ma haki na Trumpa? "Kwestie obyczajowe są drugorzędne"

Rosyjskie służby mają kompromitujące materiały dotyczące życia osobistego Donalda Trumpa i jego finansów - donoszą amerykańskie media. Zdaniem Renaty Mieńkowskiej-Norkiene, politolog z Instytutu Nauk Politycznych UW, dużo istotniejsze jest to, kogo powołuje prezydent elekt na szefa dyplomacji i jakie ma kontakty na Kremlu. - Kwestie obyczajowe są drugorzędne - dodaje. Jacek Żakowski z "Polityki" podkreśla, że "każdy polityk na świecie musi liczyć się z tym, że jest profilowany i inwigilowany". Eksperci skomentowali także wystąpienie Baracka Obamy oraz wpadkę ministra Witolda Waszczykowskiego.

Przewalutowanie kredytów frankowych kosztem banków. "Nie ma innego wyjścia"

Kończą się prace nad "mechanizmami nadzorczymi", które będą skłaniać banki, by dobrowolnie z kredytobiorcami ustalały tempo i warunki przewalutowania kredytów frankowych - powiedział prezes NBP Adam Glapiński. Przyznał, że przewalutowanie to będzie następować głównie kosztem banków. Propozycja ma być gotowa do końca marca.

Zmiany na Instagramie. Gigant wprowadza nowe reklamy

Należący do Facebooka serwis Instagram będzie emitował reklamy w ramach funkcji Instagram Stories. Dzięki temu firma chce zwiększyć wpływy reklamowe - wynika z opublikowanego w środę komunikatu, na który powołuje się agencja Reuters.

Obama pożegnał się z urzędem. Co będzie teraz robił?

Jak zachowywali się Obamowie, gdy po raz pierwszy po inauguracji zostali sami? Jak zmienili zwyczaje Białego Domu? Co będzie robił Obama, gdy będzie już byłym prezydentem? O tym wszystkim w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS Dorota Malesa, dziennikarka "50shadesofstates".

Podatek za pracowników z UE? Brytyjski rząd dementuje

Rzeczniczka brytyjskiej premier Theresy May zdementowała w środę, jakoby rząd w Londynie rozważał wprowadzenie po Brexicie podatku w wysokości tysiąca funtów rocznie płaconego przez pracodawców od każdego pracownika z jakiegoś kraju UE. Wiadomości takie podała agencja Reuters.