Najnowsze

Najnowsze

Parki krajobrazowe w Zimbabwe. "Pokaż nam świat"

- Niesamowita jest adrenalina, kiedy słyszy się ryki lwów i spaceruje się po buszu - gość TVN24 BiS podróżnik i autor bloga johnowsky.blogspot.com Dominik Jach opowiadał o zwiedzaniu parków krajobrazowych w Zimbabwe. Szczególnie spodobał mu się park, w którym można było wysiąść z samochodu i swobodnie spacerować. Opowiadał o organizacji wyprawy i jej kosztach.

Coraz chętniej płacimy kartą i rzadziej korzystamy z bankomatu

W Polsce wzrosła liczba kart płatniczych, także tych z funkcją zbliżeniową, oraz transakcji z ich użyciem. Mniej było transakcji w bankomatach, ale wyższa była ich wartość. Narodowy Bank Polski opublikował raport "Informacja o kartach płatniczych III kwartał 2016 r. ".

Coś niedobrego wisi w powietrzu. A władze od lat "grają w dmuchane"

Smog jest problemem, którym od kilkunastu lat władze nie potrafią się należycie zająć. Przerzucanie odpowiedzialności, bagatelizowanie problemu, brak przepływu informacji i brak koordynacji działań - to główne grzechy polskich władz wszystkich szczebli. Smog w tym czasie konsekwentnie gęstniał. W końcu zgęstniał tak bardzo, że stał się problemem wagi państwowej.

Senat przyjął budżet. 11 wydatków, o których powinieneś wiedzieć

Senat przyjął budżet na 2017 rok bez poprawek, teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Budżet zakłada, że wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 3,6 proc. Jednocześnie zaplanowano rekordową, bo ponad 59-miliardową, dziurę budżetową, co wynika z dużych wydatków. Rząd zaplanował też znaczny wzrost wpływów z podatków. Sprawdź, co w budżecie jest ważne dla portfeli Polaków.

"Kara śmierci tak naprawdę nie jest karą, jest egzekucją". Debata Kobiet w TVN24 BiS

- Kara śmierci tak naprawdę nie jest karą, jest egzekucją - powiedziała rektor Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie prof. Beata Maria Nowak, która wraz z założycielką Szkoły Prawa Procesowego Ad Exemplum adwokat Agatą Rewerską i dr Magdaleną El Ghamari (Uniwersytet w Białymstoku, Fundacja El-Karama) rozmawiały w "Debacie Kobiet" na temat kary śmierci. Wskazały, że przeważnie państwa o ugruntowanej demokracji są jej przeciwne ale wyjątkiem są tu Stany Zjednoczone. Rozmowa odbyła się w kontekście sprawy Andersa Breivika, który został skazany za zamordowanie 77 osób, a teraz skarży się na złe warunki w więzieniu.

Najgorszy sort zniknie z rynku? Węgiel ma dostać normy jakości

Sprzedawca będzie musiał informować konsumenta o jakości i sortymencie sprzedawanego węgla, a do obrotu nie będzie można wprowadzać tzw. niesortu oraz węgla niespełniającego norm jakościowych - to cel nowego prawa, który ma m.in. przyczynić się do lepszej jakości powietrza w Polsce.

Mroźne dni spędzasz w pracy? Sprawdź, jakie masz prawa

Temperatura w pomieszczeniach biurowych nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy. Inne są przepisy dotyczące pracy w hali produkcyjnej, natomiast w przypadku pracy na świeżym powietrzu zatrudnieni mogą oczekiwać dodatkowych świadczeń.

Ekonomiści spodziewają się dobrych wyników budżetu 2016. Ale teraz zaczną się schody

Deficyt sektora finansów publicznych mógł spaść na koniec 2016 roku poniżej zakładanego w budżecie, do czego przyczynił się wynik finansowy samorządów - uważają ekonomiści. Zgodnie z danymi Ministerstwa Finansów (MF) po listopadzie ub.r. samorządy miały ponad 19 mld zł nadwyżki. Ale jak zaznaczają eksperci, ten rok będzie już bardziej napięty i nie ma w nim dużych jednorazowych dochodów.

Afera dieslowa nie zaszkodziła "samochodom ludu"

Skandal dotyczący fałszowania pomiarów toksyczności spalin w samochodach z silnikami Diesla nie wpłynął negatywnie na wyniki sprzedaży Volkswagena - informuje firma. W 2016 roku sprzedał na świecie o 3,8 proc. więcej samochodów niż w roku poprzednim.

Plan Morawieckiego. Ekspert wylicza, co może pójść nie tak

Nastroje inwestorów, pokusa etatyzmu, niskie oszczędności krajowe – to niektóre przeszkody mogące zagrażać tzw. planowi Morawieckiemu – ocenia prof. Stanisław Mazur z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jak dodaje, sam plan "wydaje się ze wszech miar potrzebny".

Co z polską gospodarką? Prognozy Banku Światowego

W 2017 r. wzrost gospodarczy Polski przyspieszy do 3,1 proc. z 2,5 proc. szacowanych na 2016 r., gospodarka światowa też będzie rosnąć szybciej, w tempie 2,7 proc., a nie 2,3 proc. jak oczekiwano za ubiegły rok - szacuje Bank Światowy w raporcie Global Economic Prospects.

Ropa próbuje odrabiać straty. Ale będzie trudno

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną, po spadku w ciągu dwóch poprzednich dni o 5,9 proc. Kraje OPEC i inni producenci ropy zmniejszają dostawy surowca, ale w USA ropy będzie coraz więcej - podają maklerzy.

Senat zajmie się budżetem. Pięć rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Senat na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu ma się zająć ustawą budżetową na 2017 r. Część opozycji kwestionuje przyjęcie budżetu przez Sejm, twierdząc, że w Sali Kolumnowej, gdzie odbyło się głosowanie, nie było kworum. Oto pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o finansach państwa.

Życie wygładzone botoksem. W USA nie znają umiaru

Jak dłużej wyglądać pięknie i bez zmarszczek? Jednym ze środków to osiągnięcia tego celu jest botoks. Ostatnie badania wykazały, że coraz więcej osób poprawia swój wygląd właśnie w ten sposób. Widać to zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez ostatnie pięć lat, liczba młodych osób stosujących botoks wzrosła o ponad 40 proc. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zbędne ubrania odwieszają na uliczne wieszaki. Tak pomagają bezdomnym

Zsigmond Gerloczy, 21-letni aktywista z Budapesztu, wpadł na pomysł niecodziennej akcji pomocy bezdomnym i ubogim. Ustawił w centrum miasta wieszaki, na które można odwiesić zbędne ubrania, które przydadzą się tym, których na nową odzież nie stać. Powodzenie inicjatywy przerosło oczekiwania pomysłodawcy. Materiał programu z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przegląd prasy. Chwilówka? Dziękujemy już nam niepotrzebna

Mniej jest chętnych na krótkoterminowe pożyczki. Jeśli kredyt konsumpcyjny to na większą kwotę i najlepiej taki, który bank sam oferuje klientowi. Takie są efekty poprawy sytuacji majątkowej Polaków, spowodowane m. in. przez program 500 plus - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Bezrobotni dostaną pomoc. Minister przedstawia plany

Na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, m.in., staże ma być przeznaczone 6 mld 641,5 mln zł z Funduszu Pracy. - Nie ograniczamy tych środków pomimo dobrej sytuacji na rynku pracy - zaznaczyła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.