Najnowsze

Najnowsze

Obrazy z ludzkich prochów. Oswajanie śmierci czy przekroczenie granic?

Chce pomóc ludziom oswoić śmierć - artystka z prochów własnego wujka tworzy obrazy. Czy została przekroczona granica przyzwoitości i dobrego smaku? Czy to bezczeszenie zwłok? To pytania, na które odpowiedzi szukali goście programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS Hanna Bakuła, malarka, pisarka oraz ks. Kazimierz Sowa, gospodarz programu "Piąta Strona Świata".

Drugie życie ubrań. Nowy pomysł na wykorzystanie niechcianej odzieży

Kraje Europy zachodniej idą po rozum do głowy i zaczynają szanować ubrania. Niemcy wyliczają, że wyrzucają na śmieci milion ton odzieży rocznie. Uczymy się ekologii w małych sklepach nie biorąc za każdym razem kilku foliowych torebek, ale czy myślimy o tym kupując kolejne spodnie czy bluzkę? Gośćmi programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS byli Katarzyna Bosacka, dziennikarka TVN Style oraz dr Katarzyna Michniewska, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań.

KE rozważała zamrożenie funduszy unijnych dla Polski

Podczas grudniowego posiedzenia Komisji Europejskiej pojawił się pomysł zamrożenia unijnych funduszy dla Polski do czasu odpowiedzi Warszawy na zalecenia ws. rządów prawa - wynika z dokumentów, do których dotarł Maciej Sokołowski, korespondent TVN24 BiS w Brukseli. Pomysł ten nie został zrealizowany.

Polityka zagraniczna Polski okiem kobiet. Debata w TVN24 BiS

Czy był to dobry rok w polityce zagranicznej Polski? Jakie są perspektywy na kolejne lata? To pytania na które odpowiedzi szukały uczestniczki "Debaty Kobiet" w TVN24 BiS: Małgorzata Zawadka, wieloletnia korespondentka w USA, dr Katarzyna Kasia, filozof, "Kultura Liberalna" oraz Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej".

Rekordowa nadwyżka w Niemczech. Może rozzłościć partnerów

Niemcy wyeksportowały w 2016 roku towary o wartości 1 207,5 mld euro, a wartość importu wyniosła 954,6 mld euro. Nadwyżka w handlu zagranicznym osiągnęła tym samym rekordowy poziom 252,9 mld euro. W 2015 roku nadwyżka ta wyniosła 244,3 mld euro.

To nie był rok debiutów. "Aktywność najsłabsza od wielu lat"

Wartość ofert pierwotnych w Europie w 2016 r. wyniosła 27,9 mld euro, a w 2015 r. 57,4 mld euro – wynika z raportu firmy doradczej PwC. Liczba debiutów spadła do najniższego poziom od 2009 r. Na giełdzie w Warszawie w ub.r. było 28 ofert, czyli o 15 proc. mniej niż w 2015 r.

Kosiniak-Kamysz wytyka błędy szefa MSZ. "Jesteśmy czarną owcą w Europie"

- Trzeba skrytykować ministra Witolda Waszczykowskiego za źle określone priorytety rok temu - mówił w TVN24 BiS Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Jak przypominał, naszym "głównym sojusznikiem w Unii Europejskiej miała być Wielka Brytania, która Unię opuszcza". - Następnie miało być wzmacnianie Grupy Wyszehradzkiej - dodał i ocenił, że zamiast tego mamy "Orbana dogadującego się z Putinem, Czechy, które wzmacniają relację z Niemcami i Austrią". - Trochę zostajemy osamotnieni. Jesteśmy czarną owcą w Europie i myślę, że z tego powodu akurat Węgrzy się cieszą - wskazywał gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS. Dziś w Sejmie szef MSZ ma wyznaczyć kierunki polskiej polityki zagranicznej na kolejny rok.

"A co wy byście zrobili?". Policja publikuje nagranie z akcji i pyta

Amerykańska policja w niezwykły sposób uświadamia, jak trudne decyzje funkcjonariusze muszą podjąć w mgnieniu oka. Na przykładzie nagrania z autentycznej akcji pyta - a co wy byście zrobili na miejscu funkcjonariusza? To reakcja na wciąż liczne oskarżenia o zbyt pochopne sięganie po broń przez policjantów. Tylko w ubiegłym roku w strzelaninach z policją w USA zginęło ponad 1000 osób. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wjazd do USA po podaniu hasła do Facebooka. Zaskakujący pomysł

Amerykańskie władze wciąż szukają sposobów na zabezpieczenie się przed wjazdem ekstremistów. W Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych pojawił się pomysł, aby warunkiem wpuszczenia ludzi, pochodzących z krajów podejrzanych o pobłażliwość dla terrorystów było podanie hasła do portali społecznościowych. Administracja ocenia, że sprawdzenie profilu może najszybciej wskazać, czy dany człowiek sympatyzuje z ugrupowaniami radykalnymi. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Odwrócili flagę na znak protestu. "Gdy widzę ogródek sąsiadów, przewraca mi się w żołądku"

Odwrócona flaga wyrazem zdegustowania działaniami Donalda Trumpa. Tak postąpili mieszkańcy jednej z miejscowości w Luizjanie. - To jest mój sygnał, że czuje się zaniepokojona rządami Donalda Trumpa - argumentuje. Prawo tego nie zabrania, ale w kraju, w którym narodowe symbole cieszą się wyjątkowym poważaniem, ta decyzja spotkała się z mocną krytyką mieszkańców okolicznych domów. - Gdy widzę ogródek moich sąsiadów, to przewraca mi się w żołądku - zwraca uwagę jeden z nich. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Jakie będą losy wolnego handlu? Merkel wskazuje kierunki dla UE

- Unia Europejska powinna dążyć do szybkiego zawierania umów handlowych z innymi krajami, jeśli nie osiągnie porozumienia z nową administracją USA - oświadczyła w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel po spotkaniu z prezydentem Urugwaju Tabare Vazquezem.

"Bilans", 08.02

Nowe lokalizacje w programie Mieszkanie plus - to temat, który zdominował "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Robert Stanilewicza był Bartłomiej Pawlak, wiceprezes BGK Nieruchomości.

7 tys. zł pensji to za mało? B. wiceminister zdradza, dlaczego odszedł

- Dostawałem wynagrodzenie nieprzekraczające 7 tys. zł. Dla osoby z moim wykształceniem i doświadczeniem zarobki w tej wysokości nie są satysfakcjonujące - stwierdził w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia" Piotr Warczyński, który w styczniu przestał pełnić funkcję wiceministra w resorcie zdrowia. - Kusi powrót do zawodu lekarza, bo gwarantuje to co najmniej trzykrotny wzrost zarobków - dodał. To nie pierwszy raz, gdy w debacie publicznej pojawia się problem wynagrodzeń wiceministrów.

"Biznes dla Ludzi", 8.02

Opodatkowanie nieruchomości na wynajem, powrót turystów do Paryża, niezmienione stopy procentowe i rekordowe przyspieszenie samochodu Tesla S - to tematy, które Robert Stanilewicz poruszył w programie "Biznes dla Ludzi".

Stopy bez zmian. RPP stawia na "najlepszą strategię".

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła bez zmian stopy procentowe - poinformował w komunikacie Narodowy Bank Polski po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu RPP. - Na razie się zgadzamy wszyscy, że "wait and see" jest najlepszą strategią. Obserwujemy to, co jest - mówił Adam Glapiński, prezes banku centralnego.

Czy rząd poprze Donalda Tuska? "Debata Młodych" w TVN24 BiS

Wizyta kanclerz Angeli Merkel oraz Polska na rynku europejskim - to główne tematy "Debaty Młodych" w TVN24 BiS. Czy Unię Europejską trzeba zastąpić nowym projektem? Czy polski rząd poprze Donalda Truska na przewodniczącego Rady Europejskiej? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukali: Mateusz Olechowski z Partii Razem, Krystian Kotlarczyk z Forum Młodych Ludowców oraz Rafał Lipski z Inicjatywy Polska.