Najnowsze

Najnowsze

Rosyjska armia zwiększa obecność w Arktyce. "USA czy Kanada mogą patrzeć ze zdziwieniem"

Rosyjskie wojsko aktywne w Arktyce. Plan Moskwy zakłada budowę trzech nowych lodołamaczy o napędzie nuklearnym, które dołączą do liczącej 40 jednostek floty. Odbudowane zostaną także sowieckie bazy wojskowe i lotniska. - Stany Zjednoczone czy Kanada mogą patrzeć ze zdziwieniem. Myślę jednak, że nie uznają tego za wyścig zbrojeń i nie odpowiedzą w ten sam sposób - mówi Wiktor Murakowski, redaktor naczelny magazynu "Krajowy Arsenał". W tej grze może chodzić o ogromną stawkę - w postaci tamtejszych surowców. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zaskakujące odkrycie na Słowacji. Emotikon w dokumencie sprzed kilkuset lat

Jedną z rzeczy, które kojarzą się nam z cyfrową komunikacją, są emotikonki Ale na Słowacji znaleziono dowód na to, że taki symbol jest o wiele, wiele starszy, bo znaleziono go w dokumentach z XVII wieku. - Byłem zdumiony widząc buźkę na tak starym dokumencie. Widziałem już podobne zapisy graficzne, ale emotikon na tak wiekowym dokumencie widzę po raz pierwszy - mówi Peter Brindza, archiwum miasta Trenczyn. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ten kraj stawia na "techplomację". "Relacje z Google będą istotne jak te z Grecją"

Dania wprowadza stanowisko ambasadora do spraw kontaktów z firmami technologicznymi. - W przyszłości nasze relacje z Google będą równie istotne jak te z Grecją - mówi szef tamtejszego MSZ. Ale sprawa jest kontrowersyjna, bo niektórzy komentatorzy oceniają, że takie podejście w nieuzasadniony sposób zrównuje status firmy ze statusem państwa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Polacy na Wyspach posłuchają apelu Morawieckiego? Debata Młodych w TVN24 BiS

Wicepremier Mateusz Morawiecki "zaprasza" do Polski rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Podkreślił, że rząd wprowadził m.in. plan odpowiedzialnego rozwoju polskiej gospodarki i zreformował system społeczny, wzmacniając wsparcie dla młodych rodzin z dziećmi. O tym, czy jego apel poskutkuje, rozmawiali w Debacie Młodych w TVN24 BiS: Dagmara Chmielewska (Nowoczesna), Emil Sawicki (Młodzi Ludowcy) oraz Jan Strzeżek (Polska Razem).

"Bilans", 30.01

W kogo uderzył dekret Donalda Trumpa? Jak sfinansować polski atom? Do kogo trafi Biznesowy Oscar? Na te pytania, w programie "Bilans", próbowała odpowiedzieć Agata Zamęcka.

"Promocja najlepszych z najlepszych". Do wtorku zgłoszenia do Nagrody im. Jana Wejcherta

- Promować tych najlepszych, którzy budują polską gospodarkę, budują w najlepszym stylu, potrafią tworzyć przedsiębiorstwa, zarówno te małe, które są innowacyjne, jak i te duże, które może w tradycyjnym biznesie funkcjonują, natomiast mają odpowiednią skalę aby zdobywać swój rynek zarówno w Polsce, jak i za granicą - prezes PRB Jacek Szwajcowski opowiadał w programie "Bilans" TVN24 BiS o idei Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Kandydatów do prestiżowego wyróżnienia można zgłaszać do wtorku 31 stycznia.

Zamiast zysku ogromne straty. Gigant przejechał się na branży filmowej

Japoński koncern Sony Corp. poinformował w poniedziałek, że straty związane z jego działalnością filmową w roku obrachunkowym 2016, zakończonym w marcu, mogą sięgnąć ok. 976 mln dolarów, czyli 112,1 mld jenów. Wcześniej koncern prognozował, że osiągnie 60 mld jenów zysku netto.

"Biznes dla Ludzi", 30.01

W programie "Biznes dla Ludzi" Agata Zamęcka mówiła m.in. o wyliczeniach analityków dotyczących projektu zakazu handlu w niedzielę, pomyśle socjalistycznego kandydata na prezydenta Francji na bezwarunkowy dochód gwarantowany dla każdego pełnoletniego obywatela oraz o zakazie budowania nowych hoteli w centrum Barcelony.

"To jest gra pod publikę". Ekspert ocenia politykę antyimigracyjną Trumpa

- To jest bardzo groźne - tak prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku ocenił politykę antyimigracyjną Donalda Trumpa. Prezydent podpisał w piątek dekret, który zawiesza przyjmowanie przez USA uchodźców, w tym z Syrii. Według tego rozporządzenia wstrzymane zostaje także wydawanie wiz obywatelom siedmiu krajów, których większość mieszkańców stanowią muzułmanie. Prof. Boćkowski stwierdził, że dekret ten nie tylko nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale dodatkowo może stać się pożywką dla ekstremistów.

Kolejny dekret Trumpa. "Największe cięcie w historii USA"

W miejsce każdej nowej regulacji dwie dotychczasowe będą zniesione - taką zasadę wprowadza nowy dekret podpisany w poniedziałek przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Celem jest radykalne ograniczenie liczby federalnych przepisów, zwłaszcza dotyczących małych firm.

Poczta Polska wprowadza podwyżki. Sprawdź, ile zapłacisz

Poczta Polska od 1 lutego wprowadza podwyżki w zakresie listów krajowych. "Dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów będzie to oznaczało dodatkowy wydatek kilku złotych w skali roku. Jednak dla Poczty będzie to realny wzrost przychodu, który pozwoli na zapewnienie klientom odpowiedniego dostępu do usług" - tłumaczy operator.

Maracana bez prądu. Brak pieniędzy na rachunki

Słynna brazylijska Maracana została odcięta od prądu, przez długi, które ma u dostawcy. - To jest problem każdego miasta organizującego tak duże imprezy, jak igrzyska olimpijskie, mundiale. Każdy chciałby to organizować ze względów prestiżowych, a potem się okazuje, że nie bardzo ma na to fundusze - ocenił Stefan Szczepłek w "Otwarciu Dnia". - Brazylia już od dłuższego czasu próbuje być mocarstwem, jak przychodzi co do czego, znowu jest krok do tyłu i chyba taki jej los na razie - oceniła Alicja Fijałkowska z Centrum Studiów Latynoamerykańskich.

Wiceminister finansów podał się do dymisji

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński z powodów osobistych złożył dymisję - poinformował w poniedziałek rzecznik resortu finansów Łukasz Świerżewski. Wiceminister złożył swoją rezygnację na ręce wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego

Barcelona zmęczona turystami? Nie będzie nowych hoteli w centrum miasta

- Myślę, że z punktu widzenia mieszkańców to jest uzasadnione - tak właściciel restauracji La Iberica Hiszpan Miguel Capitan skomentował w "Otwarciu Dnia" decyzję Barcelony, która - chcąc ograniczyć napływ turystów - zakazała otwierania nowych hoteli w centrum miasta. - Moim zdaniem tego rodzaju zakaz nie tyle spowoduje odpływ turystów, co ten kanał skieruje w zupełnie innym kierunku. Ludzie będą dalej latali do Barcelony i dalej będą tam mieszkać, i to w samym centrum miasta, tylko będą wynajmowali prywatne mieszkania - uznał z kolei Maciej Nykiel z Fly.pl.

Morawiecki: nie zamierzamy podnosić podatków

- Nie zamierzamy podnosić podatków, będziemy uszczelniać system, dzięki temu znajdzie się w gospodarce 40-50 mld zł - zapewnił w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Bruksela odkręca kurek na polskie drogi. Na liście ważne odcinki S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała zaproszenia dla firm do składania ofert ws. zaprojektowania i budowy odcinka Pieńki - Płońsk, który jest częścią trasy S-7 w województwie mazowieckim. Jednocześnie Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że przeznaczy ponad 530 mln euro z Funduszu Spójności na wsparcie budowy drogi ekspresowej S7 Gdańsk - Elbląg i trasy S8 między Wyszkowem a Białymstokiem.

Łagodniejsze kary za przemoc domową. O rosyjskim prawie w "Debacie Kobiet"

- Rodzina jest uważana za instytucję, która powinna być pozbawiona ingerencji państwa, instytucję patriarchalną - Małgorzata Nocuń z Nowej Europy Wschodniej stwierdziła, że nowe rosyjskie prawo jest zbieżne z tym, w jaki sposób Rosjanie postrzegają dom i rodzinę. Wraz z Kariną Walinowicz z Ordo Iuris, Moniką Wiśniewską z kancelarii adwokackiej Eliza Kuna oraz dziennikarką i podróżniczką Anną Kłosowską rozmawiały w "Debacie Kobiet" na temat nowej ustawy wprowadzanej w Rosji, która pogorszy sytuację ofiar przemocy domowej.