Najnowsze

Najnowsze

Potężny fundusz inwestuje w Grupę Pracuj

TCV, międzynarodowa firma inwestycyjna, obejmie mniejszościowy pakiet udziałów Grupy Pracuj i wesprze jej rozwój. Pakiet kontrolny pozostanie własnością dotychczasowych udziałowców firmy - poinformowała spółka w komunikacie.

"Biznes dla Ludzi", 28.06

Globalny cyberatak oraz pułapki na rynku najmu to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 28.06

Potężny cyberatak w Europie, promocja gazu przez Donalda Trumpa oraz budowa kolejnego odcinka A1 to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Zawrotna kariera kryptowaluty. Zobacz, ile wart jest bitcoin

300 dolarów w wirtualnej walucie bitcoin - tyle żądają cyberprzestępcy, którzy we wtorek zaatakowali systemy komputerowe miedzy innymi na Ukrainie, Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polsce. Tłumaczymy, czym jest bitcoin i ile znaczy na rynku pieniądza.

Idzie zmiana prezydencji w UE. Estonia zapowiada kierunek na gaz

Przejmujący 1 lipca przewodnictwo w Unii Europejskiej Estończycy chcą jeszcze w wakacje rozpocząć formalne prace w Radzie UE nad mandatem w sprawie Nord Stream 2. Źródła z tego kraju sugerują, że dyskusja mogłaby dotyczyć nie tylko nowego gazociągu, ale wszystkich połączeń do Unii.

Brexit wpłynie na status Polaków. "Dowód osobisty, paszport trzeba będzie odesłać"

W poniedziałek premier Wielkiej Brytanii Theresa May przedstawiła w Izbie Gmin rządową propozycję rozwiązań w sprawie praw nabytych obywateli UE zamieszkujących Wyspy po brexicie. Oferta zawiera szereg zmian w istniejących przepisach migracyjnych, m.in. znacząco upraszczając proces ubiegania się o prawo stałego pobytu, które zostało nazwane "statusem osoby osiedlonej" (ang. settled status) i zachowując zdecydowaną większość obecnych praw obywateli UE. Gośćmi programu "Otwarcie Dnia" byli Michał Dembiński, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz Maciej Czajkowski z "Gazety Wyborczej". Ich zdaniem szykuje się sporo utrudnień biurokratycznych dla Polaków w udowadnianiu swojego statusu na Wyspach.

Merkel zmienia zdanie w sprawie związków homoseksualnych

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Szefowa rządu zapowiedziała, że pozwoli, by posłowie jej partii głosowali zgodnie ze swoim sumieniem. Gośćmi programu "Otwarcie Dnia" byli dr Zbigniew Girzyński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prawnik Krystian Legierski.

Niespełna jedna trzecia firm planuje podwyżki

Wzrost wynagrodzeń planuje 32 procent przedsiębiorców, a 29 procent chce zwiększyć zatrudnienie w swoich firmach w ciągu najbliższego półrocza - wynika z najnowszego badania Busometr Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

LOT stawia na nowy kierunek. "Izrael od zawsze przyciągał Polaków"

Blisko 300 tysięcy turystów chce w ciągu roku przewieźć na pokładach swoich samolotów PLL LOT z pięciu miast w Polsce do Tel Awiwu - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Minister turystyki Izraela Yariv Levin mówił, że jego kraj to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży.

Ruszył przetarg na ostatni odcinek A1. Jej budowa potrwa lata

Liczący 81 km fragment autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa został skierowany do przetargu - poinformował na środowej konferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak podkreślał, trasa ma być gotowa w 2021 roku, a na jej budowę zabezpieczono 4 mld złotych.

Wielki cyberatak. "Sytuacja jest monitorowana"

- Po analizie sytuacji i przedstawieniu informacji przez służby oraz odpowiedzialnych ministrów nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o podwyższeniu stopnia alarmowego - poinformowała premier Beata Szydło po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęconego wtorkowemu globalnemu cyberatakowi.

Jest koncepcja nowego budżetu Unii. Polska gotowa do negocjacji

Komisja Europejska przedstawiła wstępne koncepcje w sprawie finansów Unii Europejskiej do 2025 roku. Ma to być otwarcie debaty na temat nowego wieloletniego budżetu Wspólnoty. W dokumencie znalazły się zapisy wskazujące na powiązanie kwestii finansowych z praworządnością. - Polska odrzuca jakiekolwiek próby manipulowania budżetem UE w oparciu o subiektywne oceny polityczne - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Ofiary w kilkudziesięciu krajach. Co wiemy o globalnym cyberataku

Lotnisko w Kijowe, agencje marketingowe w Wielkiej Brytanii, czy kancelarie prawne w Stanach Zjednoczonych - to tylko niektóre ofiary wirusa Petya. Zainfekowano nim systemy komputerowe w kilkudziesięciu krajach. Mapa wskazuje, że cyberatak szedł ze wschodu na zachód - mówił w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Łukasz Kijek.

Jak internauci próbowali uczyć matematyki głównego ekonomistę PO

Andrzej Rzońca wywołał w internecie burzę swoim wpisem na Twitterze. Główny ekonomista Platformy Obywatelskiej, chcąc zadrwić z rządu Prawa i Sprawiedliwości, próbował podeprzeć się matematyką. Internauci i publicyści niemal zgodnie go wyśmiali, twierdząc, że popełnił szkolny błąd. Sprawdziliśmy.