Najnowsze

Najnowsze

"Państwa Unijne mogą zakazywać UberPop"

Państwa członkowskie mogą zakazać nielegalnego prowadzenia działalności przewozowej w ramach usługi UberPop - uznał w wydanej we wtorek opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. To kolejny cios w model biznesowy amerykańskiej korporacji.

Grupa Raben przejęła niemiecką Busse Logistik

Grupa Raben, której centrala mieści się w Robakowie koło Poznania, poinformowała we wtorek o podpisaniu umowy ws. przejęcia udziałów niemieckiej Busse Logistik. Firma z siedzibą w Kassel zatrudnia ponad 140 pracowników i prowadzi krajową i międzynarodową działalność transportową.

Sąd ogłosił upadłość SKOK Nike

Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wydał w poniedziałek postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Nike (SKOK Nike) – poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Kredyt, mieszkanie i problem z pracą. Z pomocą ma przyjść bank

Wszystko po to, żeby dłużnik miał ostatecznie z czego uzbierać na ratę. Podstawę do wprowadzenia takiej ochrony daje ustawa o kredycie hipotecznym, która zacznie obowiązywać od 22 lipca. Choć brzmi to dobrze, to zdaniem ekspertów diabeł tkwi w szczegółach. Materiał z programu "Polska i Świat".

Mężczyźni pracują mniej, bo gry są coraz lepsze

Naukowcy porównali liczbę przepracowanych godzin z ostatnich lat z wynikami z początku stulecia. Okazało się, że mężczyźni w wieku od 21 do 30 lat w ciągu roku przepracowują o około pięć tygodni mniej niż kilkanaście lat temu. Wzrosła ilość czasu na odpoczynek. Ale zdaniem autorów badania młodzi mężczyźni poświęcają ten czas grom wideo. Jakie mogą być przyczyny takiego zjawiska? Za jedną z nich naukowcy podają jakość gier, która w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła, w przeciwieństwie do średniego wynagrodzenia dla mężczyzn pracujących w Stanach Zjednoczonych. Badanie przeprowadzili ekonomiści: Erik Hurst, Mark Aguiar, Mark Bils i Kerwin Charles z National Bureau of Economic Research. Materiał z programu "24 Godziny".

"Trudno jest być hygge, kiedy jesteś smutny"

- Gdy czujesz się dobrze to jesteś w stanie odnaleźć się w trwającej właśnie chwili - mówiła w specjalnej rozmowie z TVN24 BiS Marie Tourell Søderberg, autora książki "Hygge. Duńska sztuka szczęścia". - Trudno jest być hygge kiedy jesteś smutny, kiedy czujesz się źle lub samotnie. To nie jest stan, w którym możesz się otworzyć i odczuwać przyjemność - wyjaśniała.

Władze reaktywują "hotele miłości"

Władze kubańskie postanowiły reaktywować sieć tak zwanych hoteli miłości w Hawanie i innych miastach, które będą oferować parom wynajem pokoi na godziny - poinformowała lokalna prasa.

Wall Street kończy sesję wzrostami. W centrum uwagi dane makro

Poniedziałkowa, skrócona sesja na Wall Street przyniosła przewagę wzrostów, a w centrum uwagi rynków znajdował się lepszy od konsensusu odczyt indeksu aktywności ISM w amerykańskim przemyśle. Poniedziałkowy handel był spokojniejszy ze względu na wtorkowe święto w USA.

Usuną "wąskie gardła". Transport na Śląsku wróci na Odrę

Do końca tego roku, kosztem około 50 milionów złotych, przywrócona zostanie żeglowność Kanału Gliwickiego. Jesienią pierwsze barki z węglem popłyną Odrą z Górnego Śląska do Opola i Wrocławia – zadeklarował minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Bilans", 3.07

Lada moment wejdą w życie zmiany w prawie o kredytach hipotecznych. O tym, jakie ułatwienia szykuje ustawodawca dla kredytobiorców Robert Stanilewicz rozmawiał z Norbertem Jeziolowiczem z Związku Banków Polskich i Grzegorzem Tokarskim z New Labour Market. Prowadzący programu "Bilans" w TVN24 BiS mówił też między innymi o startującej w Gdyni budowie mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

"Są balkony i są windy". Pytania o program Mieszkanie Plus

W Gdyni ruszyła budowa 172 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. - Chcemy połączyć ze sobą niską cenę realizacji i dobrą jakość, a nawet wyznaczać nowe standardy jakości - zadeklarował w rozmowie z TVN24 BiS Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości, które zarządza realizacją projektu.

"Biznes dla Ludzi", 3.07

Wicepremier Jarosław Gowin przedstawia propozycje projektu dla prowadzących tak zwany mały biznes. O szczegółach mówił Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS. Prowadzący opowiadał też o nowym kierunku rejsowym uruchomianym przez LOT i o doradcach emerytalnych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. O ulubionych kierunkach wakacyjnych Polaków Stanilewicz rozmawiał z Maciejem Nykielem z fly.pl i Mariuszem Piotrowskim z fly4free.pl.

Stemplowanie paszportów zniknie. Jest ważne porozumienie

Unia Europejska robi kolejny krok, by lepiej chronić swoje granice. Przedstawiciele państw członkowskich i Parlamentu Europejskiego porozumieli się w sprawie systemu wjazdu/wyjazdu, który ma zastąpić stemplowanie paszportów. Nasze granice będą mocniejsze - podkreśliła w poniedziałek Komisja Europejska.

Przybywa mieszkań "nie dla cudzoziemców"

Według najnowszych danych japońskiego ministerstwa sprawiedliwości coraz więcej obcokrajowców napotyka trudności przy wynajmie mieszkań. Obecnie odsetek osób, które miały takie kłopoty wynosi już 40 procent.

Chcą robić paliwo z odpadów węglowych

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), we współpracy z partnerami, przeanalizuje możliwość wytwarzania paliwa – tak zwanego peletu – między innymi z mułów, pyłów i odpadów węglowych. Firma, oraz jej spółka-córka JSW Innowacje, popisały w tej sprawie list intencyjny z firmą PG Energy Capital Management.

PiS obiecało tysiące tanich mieszkań. Sprawdzamy, co dzieje się z tym programem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pospiesza ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie budowy tanich mieszkań dla Polaków, a ten zapewnia, że "przeszkody już się nie pojawiają". W poniedziałek ruszyła budowa kolejnych 172 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus, a resort chwali się, że w przygotowaniu jest ponad 10 tysięcy mieszkań. Z tego ponad 1,2 tysiąca jest już w budowie. Sprawdzamy, jaki jest stan realizacji jednej z najważniejszych rządowych obietnic. Zobacz też, gdzie powstają Mieszkania Plus.

Wzrosły ceny węgla dla energetyki, spadły dla ciepłownictwa

W maju bieżącego roku wrosły ceny węgla dla krajowej energetyki, spadły natomiast - po raz pierwszy od ośmiu miesięcy - ceny dla odbiorców z sektora ciepłowniczego - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii.