Najnowsze

Najnowsze

Deficyt najniższy od dziewięciu lat. Sprawdź, dlaczego

Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2016 roku wyniósł 2,4 procent Produktu Krajowego Brutto (PKB) wobec 2,6 procent PKB w 2015 roku - podał w poniedziałek we wstępnej informacji Główny Urząd Statystyczny. Deficyt polskich finansów publicznych w 2016 roku był najniższy od 2007 roku.

Rakiety Patriot dla Polski. Za mniej niż 30 mln zł

Polska armia chce za mniej niż 30 mln złotych kupić nowoczesny system obrony przeciwlotniczej Patriot. Czy to dobry pomysł i co oznacza dla naszego bezpieczeństwa wyjaśniał w TVN24 BiS gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO.

Terroryści chcą broni masowego rażenia

Terroryści "aktywnie starają się wejść w posiadanie broni masowego rażenia"- ostrzegają autorzy raportu opracowanego dla rządu Francji przez Generalny Sekretariat Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego. Opracowanie na antenie TVN24 BiS skomentował Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Collegium Civitas.

Nowy budżet unijny w cieniu Brexitu

Jak będzie wyglądał unijny budżet po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? O tym w TVN24 BiS mówił Jan Olbrycht, europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej oraz członek komisji budżetowej Parlamentu Europejskiego.

Mocne odbicie Tesli. Musk ma nowego inwestora i doradcę

Amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne osiągnęło rekord w produkcji osobowych samochodów elektrycznych. W ciągu pierwszych trzech miesięcy wzrost wynosi 70 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Koncern miliardera Elona Muska dostarczył ponad 25 tys. egzemplarzy aut.

Kursy walutowe w trzech dużych bankach pod lupą. "Niejasne zasady"

Klienci nie mogli ocenić, jak wyliczany jest kurs ich kredytów walutowych - ocenił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wszczął postępowanie w sprawie "niejasnych zasad ustalania kursów walut" w trzech bankach. "Jesteśmy przekonani o słuszności naszego postępowania w informowaniu klientów o obowiązujących zasadach" - odpowiedział tvn24bis.pl bank BZ WBK, który ma nadzieję, że jego argumentacja zostanie uwzględniona przez urząd.

Szejnfeld: mamy na Brytyjczyków pewnego rodzaju "haka"

Negocjacje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będą wielowątkowe. Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej ocenia, że obie strony mają wspólne interesy, jak bezpieczeństwo obywateli i interes gospodarczy. - Pamiętajmy, że my też mamy pewnego rodzaju "haka", można powiedzieć, na Brytyjczyków, jeśli chodzi o finanse. Jeśli by traktować, że powinni - a uważam, że powinni - zrealizować wszystkie swoje zobowiązania finansowe wobec Unii Europejskiej do końca 2020 roku, czyli do końca perspektywy finansowej bieżącej, to mówimy o kwocie od 40 do 60 mld euro. Jest o czym rozmawiać - mówił w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Adam Szejnfeld. - Nie ma możliwości, żeby w ramach negocjacji Wielka Brytania inaczej traktowała warunki pozostania i ochrony Polaków, a inaczej Litwinów czy Rumunów - zapewnił.

Tanio do Stanów Zjednoczonych. Kolejny przewoźnik zapowiada loty

Już niedługo dalekie trasy międzykontynentalne mają obsługiwać tanie niemieckie linie lotnicze Eurowigns. To odpowiedź na ofertę, którą w ostatnich tygodniach ogłosił Norwegian, gdzie ceny zaczynają się od 69 dolarów i nowo powołane linie Level, z biletami za 99 euro. Swoją odpowiedź szykuje też Air France.

Poduszki z pierzem poszły w ruch. Zobacz wielką bitwę na ulicach

Nowojorczycy świętowali Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki. Uzbrojeni w poszewki z pierzem wzięli udział w wielkiej bitwie. Obyło się bez siniaków, a zamiast tego było mnóstwo uśmiechu. Niektórzy przebrali się za superbohaterów. Podobne imprezy odbyły się w kilkudziesięciu miastach na całym świecie.

Wywołał zamieszanie na plaży. Polski wynalazek dla niepełnosprawnych

Ma tylko dwa koła, ale osobom niepełnosprawnym daje możliwości, które na zwykłym wózku inwalidzkim mogą być nieosiągalne. Jazda w górach, po plaży, czy leśnym dukcie dla tego pojazdu to nic nadzwyczajnego. Reporter TVN Turbo Krystian Plato spotkał się twórcą nietypowego wózka inwalidzkiego prosto z Polski.

Zarabiają krocie na znajomości języków. Zobacz, kto jest poszukiwany

Znajomość jednego języka obcego to już standard na rynku pracy. Firmy są gotowe zapłacić więcej tym, którzy znają dwa, albo nawet trzy języki. Poszukiwani są poligloci ze znajomością między innymi niemieckiego, rosyjskiego czy duńskiego. Z informacji firm rekrutacyjnych wynika, że mogą oni łatwo znaleźć pracę, nawet nie mając doświadczenia zawodowego. Zobacz, jakie dostają oferty płacowe.

Francusko-hiszpańska walka o wino. W ruch poszły butelki

We Francji dochodzi do podpaleń i ataków na sklepy, w których handluje się trunkami z sąsiedniej Hiszpanii. Wino hiszpańskie uchodzi tam za gorsze niż francuskie, ale bywa tańsze. Interwencję w tej sprawie postanowił podjąć w Komisji Europejskiej hiszpański rząd, oburzony atakami.

Brexit zmieni życie Polaków. "Automatycznie stracą prawo do podejmowania pracy"

Za dwa lata setki tysięcy Polaków będzie musiało się ubiegać o uzyskanie prawa do pracy - ocenił w programie "Horyzont" prof. Stanisław Gomułka, ekonomista i były wiceminister finansów. Komentator TVN24 BiS Marek Ostrowski uznał, że wybory we Francji mogą być kolejnym przełomowym momentem w Unii Europejskiej. - Gdyby, nie daj Boże, tam wygrała Marine Le Pen, to - moim zdaniem - to jest koniec Unii Europejskiej - powiedział.