Najnowsze

Najnowsze

Gigantyczna pensja i luksusy. Niezwykła oferta pracy dla niani

Wynagrodzenie: 130 tysięcy dolarów rocznie. Zakwaterowanie: luksusowe apartamenty w Londynie, Kapsztadzie i na wyspie Barbados. Wyżywienie: posiłki przygotowane przez szefa kuchni nagrodzonego gwiazdkami Michelin. Bonus: dostęp do kolekcji sportowych samochodów. Brzmi jak ogłoszenie o pracę na wysokim stanowisku? Nic podobnego. Na takie warunki zatrudnienia może liczyć niania. Materiał z programu "24 Godziny".

Natychmiastowy rozwód niezgodny z konstytucją

Sąd Najwyższy w Indiach stwierdził, że praktyka natychmiastowego rozwodu w małżeństwach muzułmańskich jest niezgodna z państwową konstytucją. Organizacje walczące o prawa kobiet są zgodne, że taki wyrok oznacza zwycięstwo kobiet w tym kraju. Do tej pory wystarczyło, że muzułmański mężczyzna powie trzy razy "talak" i już stawał się wolny. Gorzej z jego żoną - ta po takim rozstaniu nie otrzymywała żadnego odszkodowania, czy alimentów dla dzieci. Materiał z programu "24 Godziny".

"Bilans", 22.08

Spadek inwestycji przedsiębiorstw i europejskie tournee Macrona to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Gościem programu był Maciej Witucki, prezes Work Service.

"Biznes dla Ludzi", 22.08

Kolejne zaostrzenia kontroli VAT, pozew rosyjskich stewardess i rządowe programy wobec OFE to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi". Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Wojciech Warski z Business Centre Club i doradca podatkowy Jacek Matarewicz.

Lody waniliowe będą droższe. Cenę wywindował cyklon

Uwaga miłośnicy lodów waniliowych! Będą droższe. Powód? Problemy z dostawami wanilii i lawinowo rosnące jej ceny. Około połowa światowej produkcji tej popularnej przyprawy pochodzi z Madagaskaru, w który w marcu uderzył potężny cyklon. Teraz za kilogram wanilii trzeba zapłacić prawie 600 euro, czyli prawie dwa razy więcej niż na początku roku. Zobacz materiał programu "Biznes dla ludzi".

Toksyczny środek wykryty w mięsie w Polsce. "Ilości nie zagrażają zdrowiu"

Do Polski trafiło skażone fipronilem mięso drobiowe z Niemiec. Stężenie było bardzo niewielkie i mięso nie zagraża zdrowiu - zapewnił Główny Inspektorat Sanitarny. Takie mięso nie powinno jednak trafić do sprzedaży, dlatego każdy konsument, który nabył i nadal posiada kwestionowane tuszki drobiowe, może je zwrócić lub zutylizować we własnym zakresie.

Komisja Europejska staje na drodze gigantycznego przejęcia

Komisja Europejska poinformowała we wtorek o wszczęciu dochodzenia w sprawie planowanego przejęcia amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Bruksela ma wątpliwości, czy fuzja nie zaszkodzi konkurencji.

Empik ma zielone światło na przejęcie

Empik przejmie kontrolę nad spółką Platon. We wtorek zgodę na to wyraził prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak wskazano w uzasadnieniu, łączne udziały uczestników koncentracji w rynkach, na które koncentracja wywiera wpływ, nie są na tyle wysokie, żeby zagroziły konkurencji.

Trwało niecałe trzy minuty, ale kosztowało setki milionów dolarów

Wczorajsze zaćmienie Słońca kosztowało amerykańskich pracodawców około 694 miliony dolarów. Tak przynajmniej wynika z szacunków firmy Challenger, Grey & Christmas, która przyjrzała się gospodarczym skutkom zjawiska astronomicznego niewidzianemu w Stanach Zjednoczonych od 1918 roku.

"Największa fala osłabiania się franka jest za nami"

Jeszcze w styczniu płaciliśmy za szwajcarską walutę ponad 4 zł, a ostatnio zaledwie 3,70 zł - wskazuje prezes zarządu Związku Maklerów i Doradców Paweł Cymcyk. Analityk przewiduje, że ten poziom utrzyma się do końca roku, a "największa fala umocnienia się polskiej waluty i osłabienia się jednocześnie franka jest już niestety za nami".

Sieć marketów może trafić w nowe ręce. Jest list intencyjny

Eurocash podpisał list intencyjny dotyczący potencjalnego zakupu 100 procent udziałów w spółce Domelius Limited z Nikozji, a także przejęcia kontroli nad jej spółkami zależnymi. Transakcja oznaczałaby przejęcie przez Eurocash kontroli nad siecią detaliczną Mila - podano w komunikacie.

"Nautilus poszedł na dno w 30 sekund". Wynalazca usłyszał zarzuty

Wynalazca Peter Madsen przyznał, że poszukiwana od kilku dni szwedzka dziennikarka Kim Wall zmarła na pokładzie jego łodzi podwodnej, a on jej ciało wyrzucił do wody. - To był testowy rejs, sprawdzałem kilka rzeczy na łodzi podwodnej. Miałem kłopot ze zbiornikiem balastowym, próbowałem to naprawić, ale "Nautilus" poszedł na dno w 30 sekund - opowiada Duńczyk. Nie wiadomo jednak, czy Madsen mówi całą prawdę. Dokładne okoliczności tragedii wciąż pozostają niejasne, wynalazca usłyszał jednak zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.