Najnowsze

Najnowsze

PiS chce nowej opłaty w paliwie. Minister zapewniał: nie planujemy zmian

Podwyżek podatków miało nie być, ale to już nieaktualne. Zapłacimy więcej o 25 groszy na litrze - tyle wliczając VAT wyniesie opłata w cenie paliw, kiedy projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS wejdzie w życie. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają sfinansować budowę dróg i mostów, choć ponad rok temu Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa zapewniał, że żadnych zmian w opłacie paliwowej nie będzie.

Wielka Brytania z planami na czas po Brexicie. "Wielu chce ambitnych umów"

USA chcą "bardzo, bardzo szybko" zawrzeć umowy handlowe z Wielką Brytanią, która szykuje się do opuszczenia Unii Europejskiej - zapewniał na szczycie G20 w Hamburgu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Brytyjska premier Theresa May przyznała, że jest więcej krajów, które sygnalizowały silną wolę zawarcia porozumień w tej sprawie.

All inclusive albo na własną rękę. Sprawdź, ile kosztuje podróż do Brazylii

Marzy ci się podróż do Brazylii i nie wiesz, na jaki wydatek się przygotować? Niezbędne informacje zebrał Jakub Porada. Najtańsze bilety z Warszawy do Rio de Janeiro i z powrotem to koszt około 2300 złotych. Za nocleg w hostelu trzeba zapłacić około 30-35 złotych, natomiast za nocleg w porządnym hotelu - powyżej 500 złotych. Można też wykupić wycieczkę all inclusive. Za 13 dni zapłacimy wówczas prawie 12 tysięcy złotych. Zobacz materiał programu "Pokaż nam świat".

Trump samotny w spawie klimatu. Rosja trzyma się porozumienia

Przywódcy krajów G20 nie zdołali na szczycie w Hamburgu wypracować kompromisu w sprawie ochrony klimatu. Komunikat końcowy spotkania uwzględni różnice stanowisk w tej kwestii między prezydentem USA Donaldem Trumpem a pozostałymi uczestnikami spotkania. Dzięki kompromisowi uniknięto skandalu, jakim byłoby nieprzyjęcie wskutek sporu oświadczenia końcowego szczytu.

Putin liczy na kontrakty Rosji z Unii Europejskiej

Rosja liczy na kontynuowanie i rozwijanie kontaktów z Komisją Europejską, pomimo istniejących problemów - zapewnił w sobotę prezydent Władimir Putin na spotkaniu z szefem KE Jean-Claude'em Junckerem w Hamburgu, w kuluarach szczytu G20.

Trump i Putin razem na smartfonie. W pozłacanej wersji

Niektórzy kupują gazety, aby mieć pamiątkę z jakiegoś historycznego wydarzenia. Inni kupują niestandardowe telefony. Z okazji spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podczas szczytu G20 w Hamburgu, włosko-rosyjska firma Caviar wypuściła na rynek dwa smartfony z podobizną obydwu przywódców.

Fiskus zapowiada od stycznia zmiany w podatkach. Mają przynieść deszcz pieniędzy

Ministerstwo Finansów liczy, że planowane zmiany w ustawie o podatkach od osób prawnych i fizycznych w ciągu 10 lat przyniosą w sumie dodatkowe 27,5 mld zł - poinformował Maciej Żukowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów. Planowane jest przy tym wprowadzenie ułatwień dla działalności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Księżyc im nie wystarcza. Chcą polecieć na Marsa

Amerykański wiceprezydent Mike Pence zapowiada wzmocnienie programu kosmicznego USA i potwierdza dalekosiężne plany loty na Marsa. Ale inne kraje w kosmicznym wyścigu nie chcą odstawać. Mimo gospodarczego osłabienia, wciąż mocna w podboju Kosmosu jest Rosja. Bardzo intensywny i ambitny program kosmiczny wdrażają również Chiny. O tym kto z czym startuje w kosmicznym wyścigu, opowiadaliśmy w programie "24 Godziny".

Francja chce całkowicie zakazać aut spalinowych. Liczy na własnych producentów

Francuski rząd poważnie traktuje zobowiązania wynikające z zawartego w stolicy Francji porozumienia klimatycznego. Dlatego do 2040 roku chce zakazać sprzedaży samochodów napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi – zarówno diesli jak i benzynowych. Pozostać mają wyłącznie auta zero emisyjne albo przynajmniej hybrydy. Rząd Francji jest przekonany, że miejscowy przemysł jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. Materiał programu "24 Godziny".

Muzeum w Rzymie pokazuje, jak popełniane są przestępstwa

W Rzymie otwarto pierwsze w Europie muzeum prezentujące przestępstwa popełniane wobec środowiska naturalnego. Celem tej placówki, zainaugurowanej w piątek w stołecznym ogrodzie zoologicznym, jest uwrażliwienie opinii publicznej - mówią pomysłodawcy.

"Biznes dla Ludzi", 7.07

Dostawy gazu z USA, Global Forum w Warszawie oraz szczyt G20 w Hamburgu to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Jan Niedziałek.

Nowa komisarz w Unii Europejskiej

Bułgarka Marija Gabriel została w piątek mianowana komisarzem UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa. Gabriel wypełnia trwający ponad pół roku wakat po przejściu jej rodaczki Kristaliny Georgiewej z KE do Banku Światowego.

Jak nie stracić 500 plus? Wkrótce będzie można złożyć nowe wnioski

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o "500 plus" i inne świadczenia dla rodzin - przypomina szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Przyjęta w piątek ustawa ujednoliciła terminy przyjmowania wniosków o różne rodzaje świadczeń dla rodzin. Nowy okres zasiłkowy rozpocznie się 1 października.

Amerykański gaz szansą? "Nic na tym nie tracimy, a zyskujemy sojusznika"

Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce może przynieść nowy kontrakt gazowy. Jakie są szanse na podpisanie długoterminowej umowy z USA na dostawę LNG? Jakie korzyści da nam taki kontrakt? I czy są inne pomysły na dywersyfikację źródeł energii? O to zapytaliśmy ekspertów w kulisach warszawskiego Global Forum.

Dwóch chętnych do ratowania SKOK-u

Zgłosiły się dwa banki zainteresowane udziałem w procesie restrukturyzacji Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie po piątkowym posiedzeniu.

Z Budapesztu prosto do USA. LOT uruchomi nowy rejs

Polskie Linie Lotnicze LOT od maja przyszłego roku zaczną bezpośrednio latać na trasie z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago - poinformował w piątek prezes polskiego przewoźnika Rafał Milczarski. Ostatni raz Węgry miały bezpośrednie połączenie z USA w 2011 roku.

Potężne podwyżki cen wody i posady dla "córek rybaka". Szydło wstrzymała projekt

Na wniosek premier Beaty Szydło z piątkowego porządku obrad Sejmu zdjęte zostało trzecie czytanie projektu Prawa wodnego. Od prezesa, po dyrektorów zlewni, wszyscy będą powoływani - bez konkursów, to dopuści rzesze "Misiewiczów", "PiSiewiczów", "Sadurskich", "córek leśnika" - uważają posłowie Platformy Obywatelskiej. Nowoczesna wskazała, że podwyżki cen za wodę wyniosą od 96 do 115 zł na każdego Polaka rocznie.