Najnowsze

Najnowsze

Nowy wiceminister finansów wesprze skarbówkę

Premier Beata Szydło powołała Piotra Walczaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcę szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Polityka Unii na lata. Coraz więcej krajów chce Europy dwóch prędkości

W stolicy Włoch rozpoczyna się jubileuszowy unijny szczyt z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich. Ma na nim zostać podpisana specjalna deklaracja, która wyznaczy politykę Wspólnoty na najbliższe lata. Coraz mocniej słyszalny jest głos zwolenników Europy dwóch prędkości. W tym gronie są Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i prawdopodobnie dołączy tu także Belgia. Mówi o tym także szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Z drugiej strony barykady znajduje się polski rząd. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że "jedność 27 krajów będzie naszym najcenniejszym dobrem". Materiał z programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.z

Koszt pomocy dla frankowiczów? "Obliczenia są na ukończeniu"

Komisja Nadzoru Finansowego planuje w najbliższym czasie przedstawić sejmowej Komisji Finansów Publicznych wyliczenia skutków finansowych trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych - poinformował Filip Świtała, zastępca przewodniczącego Komisji.

Wyższe kary dla piratów drogowych. "Wymiar sprawiedliwości nie będzie bezradny"

Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym, między innymi podniesienie dolnej granicy więzienia za spowodowanie wypadku z 9 miesięcy do 2 lat - przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą przyjął Sejm. "Dotychczasowe przepisy nie pozwalają na skuteczne ściganie sprawców groźnych przestępstw i wykroczeń drogowych, a czasem stanowią wręcz zachętę do zachowań powodujących tragiczne skutki" - podkreśla Ministerstwo Sprawiedliwości.

Samochód za paragon. Został tydzień

To już ostatnie dni na rejestrację paragonów. Wraz z końcem marca kończy się bowiem Narodowa Loteria Paragonowa, w której do wygrania są samochody oraz notebooki i tablety.

Londyn ma zapłacić rachunek za Brexit. Gigantyczna suma

Opuszczając Unię Europejską, Wielka Brytania powinna zapłacić jej około 50 mld funtów (około 58 miliardów euro) z tytułu wspólnych należności - powiedział w piątek w rozmowie z BBC Radio szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

"Kaczyński nie wyrwał się z myślenia komunistycznego"

- Jarosław Kaczyński nie wyrwał się z myślenia komunistycznego. Jemu ciągle się wydaje, że wola polityczna półboga jest istotniejsza od społeczeństwa - uważa Andrzej Celiński, opozycjonista w czasach PRL. Zdaniem gościa "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS, prezes Prawa i Sprawiedliwości "ma pełną świadomość tego, że na najwyższe stanowiska w państwie mianował ludzi, którzy w żaden sposób nie zagrażają mu intelektualnie". - To jest sposób uprawiania polityki, który w efekcie prowadzi do tego, że trzeba robić to ręcznie - wskazuje Celiński.

Kredyty po nowemu. Sejm dał zielone światło

KNF będzie miała pół roku na rejestracje pośredników kredytowych, zamiast 30 dni - przewidują trzy poprawki Senatu do ustawy o kredycie hipotecznym, które w czwartek przyjął Sejm.

Żarty z problemów obywateli. Seria wpadek prezydenta

Wenezuela jest oburzona zachowaniem Nicolasa Maduro, który żartuje z problemów obywateli kraju. Prezydent, aby ocieplić swój wizerunek spotyka się ostatnio ze zwykłymi ludźmi w programach telewizyjnych i wysłuchuje ich problemów. Zamiast jednak zyskiwać przychylność ludzi, jeszcze bardziej ich zdenerwował kilkoma występami. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Tweet jako narzędzie zbrodni. Precedensowa sprawa

W Stanach Zjednoczonych toczy się właśnie postępowanie przeciwko człowiekowi, który użył wpisu na jednym z portali społecznościowych jako narzędzia zbrodni. Wysyłał swojej ofierze klip, powodujący atak epilepsji. Zrobił to z rozmysłem, wiedząc, że zaatakowany jest chory na padaczkę i może ucierpieć. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Broń ma przy sobie zaledwie co dziesiąty policjant

Po środowym zamachu w Londynie w Wielkiej Brytanii powracają pytania o noszenie broni przez brytyjskich policjantów. Ma ją bowiem przy sobie 2800 funkcjonariuszy, co stanowi zaledwie 8,8 procent wszystkich policjantów. Z czego to wynika i w co są wyposażeni policjanci patrolujący na co dzień ulice brytyjskich miast - o tym w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Akcyza na samochody zostaje

Nie będzie zmian likwidujących akcyzę na samochody osobowe. Sejm odrzucił projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym autorstwa posłów Kukiz'15.

"Biznes dla Ludzi", 23.03

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra środowiska Jana Szyszki oraz brak zmian w prawie o wycince drzew - to tematy, które zdominowały "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi programu byli Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej i Józef Brynkus z Kukiz'15.

"Bilans", 23.03

Odwołanie prezesa PZU Michała Krupińskiego - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej" i Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde.

Wzrosną ceny roamingu. Brexit może mocno uderzyć w konsumentów

Organizacje konsumenckie przygotowały listę rekomendacji dla negocjatorów w rozmowach o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Alarmują, że po Brexicie wzrosną ceny roamingu, zmienią się zasady transgranicznej opieki zdrowotnej czy opłaty za zakup w sklepach internetowych. "Europejscy konsumenci przez ponad 40 lat ogromnie skorzystali na unijnej polityce konsumenckiej, więc dziś wiele naszych praw uznajemy za pewnik. Tymczasem to się może zmienić" - podają europejskie organizacje w stanowisku.