Najnowsze

Najnowsze

Skrywana tajemnica wyszła na jaw. Kim Dzong Un został ponownie ojcem

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un został po raz trzeci ojcem. Miesiącami skrywana tajemnica właśnie wyszła na jaw, ale wciąż nie wiadomo, jaką płeć ma dziecko i jakie nosi imię. Sekret narodzin ujawniła południowokoreańska agencja wywiadowcza. Jak ustalono, partnerka Kima urodziła dziecko w lutym, a spekulacje o jej ciąży pojawiły się w 2016 roku, kiedy na dłuższy czas zniknęła z życia publicznego. Kim Dzong Un bardzo chroni swoją prywatność, przez lata nie udało się potwierdzić jego daty ślubu czy daty jego urodzin.

Port lotniczy otwarty dla wszystkich, bez biletu na pokład wejdziesz do strefy pasażera

Na lotnisko w amerykańskim Pittsburghu będą mieli wstęp także ludzie bez biletów lotniczych. Zmiana przepisów da im możliwość na przykład zrobienia zakupów w sklepach które były dotychczas dostępne tylko dla osób z biletami. Oczywiście najpierw osoby odwiedzające terminal będą musiały przejść kontrolę bezpieczeństwa. A jak na przestrzeni lat zmieniały się przepisy bezpieczeństwa na lotniskach prześledziła Agata Zamęcka w magazynie "24 godziny".

Netia ma nową prezes i zarząd

Rada nadzorcza Netii powołała Katarzynę Iwuć na stanowisko prezesa Netii - podała spółka we wtorkowym komunikacie. Spółka ma też zarząd w nowym kształcie.

"Biznes dla Ludzi", 29.08

Niższy wiek emerytalny, gospodarcze relacje Moskwy i Budapesztu oraz ubezpieczenia szkolne to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 29.08

Polska dostanie mniej pieniędzy z budżetu unijnego. Czego możemy się spodziewać? O to Robert Stanilewicz pytał Małgorzatę Starczewską - Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i prof. Witolda Orłowskiego z Uczelni Vistula. Branża górnicza oczami premier Beaty Szydło oraz wahania kursów walut w ciągu ostatniego roku - oto kolejne tematy programu "Bilans" TVN24 BiS.

Nowy raport stawek OC. Sprawdź, gdzie zapłacisz najwięcej, a gdzie najmniej

Za OC najwięcej płaci się we Wrocławiu i w Gdańsku - wynika z przeglądu cen, przygotowanego przez jedną z porównywarek ubezpieczeniowych. Najmniej obowiązkowa polisa kosztuje natomiast w Kielcach i Rzeszowie. Niezależnie od miasta każdy kierowca, porównując oferty, znajdzie dla siebie OC w skrajnie różnych cenach - najtańszą polisę dzieli od najdroższej przynajmniej kilkaset złotych.

Szydło: górnictwo zaczyna przynosić zyski

Górnictwo jest dla polskiej gospodarki niezwykle ważne i będzie ważne - oświadczyła we wtorek w Katowicach premier Beata Szydło. Podkreśliła jednocześnie, że czas postawić w tej branży na nowoczesne i bezpieczne technologie. Jej zdaniem, obecne kondycje finansowe spółek węglowych i energetycznych są bardzo dobre.

Rozmowy o elektrowni atomowej. "Błyskawiczna wizyta" Putina na Węgrzech

Prorządowa prasa węgierska akcentuje zapowiedź rozpoczęcia w styczniu prac nad rozbudową węgierskiej elektrowni atomowej w Paksu. Podsumowując wizytę prezydenta Władimira Putina w Budapeszcie dziennikarze akcentują deklarację, że Rosja gwarantuje 12 miliardów dolarów na pokrycie kosztów inwestycji.

Pocisk rakietowy przeleciał nad japońską wyspą. Inwestorzy reagują

Rosnące napięcia geopolityczne spowodowały, że europejskie indeksy giełdowe znalazły się na najniższych poziomach od sześciu miesięcy. - Apetyt na ryzyko został podkopany, uderzając w rynek akcji i waluty ryzykowne - wskazał Konrad Białas, główny ekonomista Domu Maklerskiego TMS dodając, że "kapitał ściągał do bezpiecznych przystani".

Odkurzacze o dużej mocy znikną ze sprzedaży. "Zyskają konsumenci"

Od 1 września odkurzacze wprowadzane na rynek unijny powinny mieć deklarowany pobór mocy niższy niż 900 watów. Samo zmniejszenie mocy silników odkurzaczy nie wpłynie na mniejszą skuteczność i jakość odkurzania - uspokajają eksperci. - Znikną z rynku odkurzacze zużywające duże ilości prądu przy słabej efektywności - mówi Wojciech Konecki, dyrektor generalny związku pracodawców AGD.

Miasto, które przeżyło wojnę, dziś wabi atrakcjami. Stolica zarabia krocie na turystyce

Stolicę Polski odwiedziło w ubiegłym roku ponad 20 milionów przyjezdnych, którzy wydawali średnio prawie 750 złotych dziennie. Wkład turystyki w PKB Warszawy wyniósł ponad 15 miliardów złotych. To pieniądze, które przyjezdni zostawiają w restauracjach, hotelach, kupując pamiątki. - To jest to wszystko, co zostaje wydane w związku z pobytem - wskazuje w rozmowie z TVN24 Maria Schicht ze Stołecznego Biura Turystyki.

Polska przed potężnym problemem. "Większy od skrócenia wieku emerytalnego"

Zakończenie obecnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej będzie wyzwaniem dla naszej gospodarki - ocenił profesor Ryszard Kokoszczyński, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego. Podkreślił, że dzięki unijnym pieniądzom Polska się wizualnie mocno zmieniła. Jego zdaniem nie da się zastąpić środków z Unii "jeden do jednego" pieniędzmi skądkolwiek, na przykład z Chin.

Największe od lat zmiany we władzach Audi

Największe od lat zmiany w kierownictwie firmy zapowiada Audi, część koncernu Volkswagen. Dotychczasowe stanowiska straci czterech z siedmiu członków zarządu – donosi "Automotive News Europe".

Zakaz sprzedaży alkoholu przy autostradzie. Władze testują nowe rozwiązanie

Belgia kontra jazda na podwójnym gazie. Władze tego kraju wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i restauracjach w pobliżu dwóch autostrad w Bierges. Ma to być test przed rozszerzeniem zakazu. Kierowcy są podzieleni, sprzedawcy niezadowoleni, ale statystyki są niepodważalne - co czwarty pijany kierowca powoduje śmiertelny wypadek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.