Najnowsze

Najnowsze

Macron powołał nowy gabinet. Będą kolejne napięcia na linii Warszawa-Paryż?

Nowym ministrem spraw zagranicznych Francji został Jean Yves Le Drian. To dotychczasowy szef resortu obrony, który w parlamencie Francji ostro reagował na tezy Antoniego Macierewicza o Mistralach. Czy może to wróżyć kolejne napięcia na linii Warszawa-Paryż? O tym w programie "Otwarcie Dnia" rozmawiali Monika Constant, dyr. generalny Francusko-Polskiej Izby Handlowej oraz Andrzej Byrt, były ambasador Polski we Francji.

Gigantyczna grzywna dla Facebooka

110 mln euro grzywny nałożyła Komisja Europejska na firmę Facebook w związku z niedokładnymi informacjami, jakie ten internetowy gigant dostarczył Brukseli w 2014 roku, kiedy urzędnicy Komisji wydawali zgodę na przejęcie przez niego komunikatora WhatsApp.

Deweloperzy: aby dogonić Europę, musimy budować dwa razy więcej

Jeśli chcemy dojść do średniej europejskiej liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców do 2030 r., co zakłada Narodowy Program Mieszkaniowy, deweloperzy muszą oddawać do użytku dwa razy więcej mieszkań niż obecnie - uważa szef Polskiego Związku Firm Deweloperskich Konrad Płochocki. - Nie uda się to bez drastycznej deregulacji - dodaje.

Ta zabawka to prawdziwy hit za oceanem

Wygląda niepozornie. Składa się z trzech skrzydełek przymocowanych do okrągłego środka. Można go wprawić w ruch palcami jednej ręki. Tylko tyle. A mimo to, dzieciaki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych upodobały sobie Fidget Spinnery. Cała zabawa zaczyna się, gdy opanuje się kilka podstawowych tricków. Więcej o nowym trendzie wśród najmłodszych mówiła Agata Zamęcka w "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Mocne spadki na Wall Street. Efekt zamieszania wokół Trumpa

Środowa sesja na Wall Street przyniosła ostre spadki głównych indeksów, a w centrum uwagi inwestorów były kontrowersje wokół ostatnich działań prezydenta USA. Zamieszanie związane z Trupem nie pomagało też dolarowi - kurs amerykańskiej waluty spadł do zaledwie 3,76 zł.

Indonezyjska wojna tytoniowa

W Indonezji, gdzie organizowane są manifestacje, strajkujący domagają się większych ograniczeń w paleniu tytoniu w przestrzeni publicznej. Tymczasem, po przeciwnej stronie ustawia się parlament w Dżakarcie. Ten obraduje nad ustawą mającą w założeniu przyczynić się do zwiększenia produkcji tytoniu. Na mocy nowych przepisów przemysł może wzrosną trzykrotnie. Więcej o racjach zwolenników i przeciwników papierosów w materiale z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ma 53 lata i jest niewidomy. Wreszcie dopiął swego

Ambicji i samozaparcia nigdy dość. Udowodnił to 53-latek ze Stanów Zjednoczonych, który wreszcie ukończył college. Ale niezwykłości sprawie dodaje fakt, że bohater tej historii jest niewidomy. Materiał programu "24 Godziny".

"Bilans", 17.05

Kontrowersje wokół ustawy o aptekach były głównym tematem programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Gośćmi programu byli Elżbieta Piotrkowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz' 15.

Zasiłku pośmiertnego nie będzie. Senat odrzucił projekt

Senat zdecydował o odrzuceniu projektu ustawy różnicującej wysokość zasiłku pogrzebowego. Obecnie wynosi on 4 tysiące złotych i tak pozostanie. Odrzucony projekt zakładał ustanowienie tzw. zasiłku pośmiertnego i podwyższenie go do 6 tysięcy złotych dla pozostających ze zmarłym we wspólnym gospodarstwie domowym.

"Biznes dla Ludzi", 17.05

Polscy operatorzy telekomunikacyjni mają problem ze zlikwidowaniem opłat roamingowych na połączenia w ramach Unii Europejskiej. Tymczasem Urząd Komunikacji Elektronicznej planuje już ich obniżenie także poza Europą. O tym, czy jest to w ogóle możliwe, mówił gość Roberta Stanilewicza - ekspert rynku telekomunikacyjnego Tomasz Kulisiewicz.

Merkel upomina Wielką Brytanię. Stawką prawa unijnych obywateli

Jeśli Wielka Brytania po wyjściu z Unii Europejskiej wprowadzi ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się unijnych obywateli, to będzie to miało swoją cenę - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji międzynarodowych związków zawodowych w Londynie.

Gazprom zmierza do porozumienia z Brukselą

Komisja Europejska analizuje przesłane do niej opinie na temat wstępnej ugody z Gazpromem w sprawie nadużywania pozycji monopolisty na rynku gazu w Europie Środkowej i Wschodniej. Z wypowiedzi komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager wynika, że rosyjska spółka uniknie na razie kar.

Silniejsze Niemcy? Polacy podzieleni w opiniach

Polacy nie są pewni, czy wzmocnienie pozycji Niemiec w Europie byłoby korzystne dla Polski. O profitach jest przekonanych 31 proc. badanych, z kolei 35 proc. respondentów uważa, że nie byłoby to ani korzystne, ani niekorzystne dla Polski, zaś na straty wskazuje 21 proc. - wynika z najnowszej ankiety Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji Konrada Adenauera. Badanie wskazuje jednocześnie na spadek ocen pozytywnych.

Biznesowy Oscar. "To była najważniejsza nagroda, jaką dostaliśmy"

Biznesowy świat czeka na decyzję, w czyje ręce trafią Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. W pierwszej edycji "Biznesowy Oskar" powędrował do firmy Adama Kicińskiego, która stworzyła "Wiedźmina". Rok później, zwycięzca dołączył do Kapituły konkursu. W rozmowie w programie "Bilans" TVN24 BiS, zdobywca nagrody opowiada o tym, jaki szczególny był moment, w którym jego biznes został wyróżniony, w jaki sposób jury dokonuje wyboru zwycięzcy oraz innych ciekawostkach związanych z wyścigiem.

Ruszyło święto filmu w Cannes. Kto zdobędzie Złotą Palmę?

W konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes o nagrodę Złotej Palmy ubiega się 18 filmów. Festiwal ruszył 17 maja, a zakończy 28 maja. Na czele międzynarodowego jury stanął hiszpański reżyser Pedro Almodovar. Jaki film ma największe szanse na główną nagrodę? W programie "Otwarcie Dnia" zapytaliśmy o to Patrycję Wanat z TOK FM.