Najnowsze

Najnowsze

Inspekcja sprawdza płacę minimalną w firmach. Posypały się kary

W 28 proc. skontrolowanych firm inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy stwierdzili nieprawidłowości przy stosowaniu przepisów o minimalnej stawce godzinowej - poinformował w poniedziałek główny inspektor pracy Roman Giedrojć. Jak dodał, stawkę zaniżano w nie więcej niż 10 proc. skontrolowanych firm.

Program antysmogowy obejmie nie tylko wymianę pieców

Preferencyjne kredyty do wymiany pieców, dopłaty dla najuboższych na paliwo do palenisk, program ocieplania domów - m.in. takie rozwiązania mają zacząć obowiązywać jeszcze przed tegorocznym sezonem grzewczym - zapowiada wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Piece nie spełniające żadnych wymogów, tzw. kopciuchy, będzie można montować w Polsce jeszcze przez rok.

Rząd zajmie się przewozem pasażerów samochodami osobowymi

Równe zasady powinny dotyczyć wszystkich podmiotów realizujących przewozy osób samochodami osobowymi – ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Zapowiedział, że w tym tygodniu pod obrady rządu trafi projekt ustawy regulującej tę kwestię.

"Żubr" wróci do Polski

7 czerwca zostanie sfinalizowana transakcja nabycia udziałów Pekao przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju. Następnie rozpocznie się rebranding banku, zmierzający do przywrócenia "żubra" do logo banku - powiedział w poniedziałek dziennikarzom podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie prezes PFR Paweł Borys.

Firmy dają pracę, ale o podwyżkach zapomnijcie

Polscy pracodawcy są optymistyczni odnośnie tempa wzrostu gospodarczego w najbliższych sześciu miesiącach. Co trzeci z nich przewiduje w nadchodzącym półroczu wzrost zatrudnienia - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania firmy Randstad i TNS Polska.

Bez kasy, licencji i płacenia podatków. Pięć zarzutów wobec Ubera

Po trzech latach obecności Ubera w Polsce z jego aplikacji korzysta milion osób. Jednak o kontrowersjach wokół amerykańskiego giganta mówią nie tylko taksówkarze, którzy tracą klientów, ale także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Finansów. Jakie konkretnie zarzuty stawiają Uberowi?

Chcą powrotu "czternastek" i wyższych pensji. Ruszają rozmowy

W poniedziałek związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej spotkają się z zarządem spółki, by rozmawiać między innymi o wzroście wynagrodzeń oraz przywróceniu zawieszonej czternastej pensji lub jej części. Spotkanie ma mieć charakter wewnętrzny, bez udziału przedstawicieli resortu energii.

Rząd planuje budżet. Wiele optymizmu, rosnące ceny i jedna niewiadoma

Wzrost gospodarczy wyniesie w 2018 roku 3,8 proc., a inflacja 2,3 proc. - wynika z założeń Ministerstwa Finansów, które będą podstawą do opracowania budżetu na przyszły rok. największym wyzwaniem przyszłorocznego budżetu będzie niewiadoma dotycząca tego, ile osób zdecyduje się na przejście na emeryturę w wieku 60-65 lat po nabyciu takiego uprawnienia.

Pitera po zamachach w Londynie: my nie mamy terrorystów, ale mamy swoje nieprzyjemne trendy

- Komunikaty, które dają szefowie rządów i Francji i Wielkiej Brytanii, mówią to samo: nam nie wolno panikować, my nie pokażemy, że się boimy, będziemy żyć normalnie - mówiła w rozmowie "Poranka" w TVN24 BiS Julia Pitera. Europosłanka PO ostrzegała również przed niebezpiecznymi trendami, które pojawiają się w Polsce. - My nie mamy terrorystów, ale mamy swoje nieprzyjemne trendy, które daj Boże, żeby się nie rozwijały dalej - powiedziała.

Saudyjczycy zrywają kontakty z Katarem. To mocno pomaga notowaniom ropy

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 1,6 proc., po najmocniejszym tygodniowym spadku notowań od miesiąca. Ropie pomaga fakt, że Arabia Saudyjska, Egipt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały kontakty dyplomatyczne z Katarem, a to spowodowało wzrost napięcia geopolitycznego w tym regionie świata - podają maklerzy.

Kolejne dokumenty mają powędrować do smartfona. Już w tym roku

Ministerstwo Cyfryzacji testuje mobilny dowód osobisty. - Na jesieni będą dokumenty kierowcy i pojazdu. Następnie karta studencka, karta miejska, karta emeryta i rencisty, karta osoby niepełnosprawnej, karta dużej rodziny, a później następne, które przyjdą nam do głowy - zapewnia minister Anna Streżyńska.

Przegląd prasy. 500 plus nie wpływa na konta ojców

W ubiegłym roku z programu 500 plus skorzystało 3,8 mln dzieci. Do 2,78 mln rodzin przekazano ponad 17 mld zł. W tym roku do rodzin mają trafić 23 mld zł. Aż 52 proc. pieniędzy trafia na konta matek, tylko 14 proc. na konta mężczyzn – pisze "Gazeta Wyborcza".

Potężny protest taksówek zablokuje największe polskie miasta. Sprawdź, o co im chodzi

Taksówkarze z Warszawy, Poznania, Łodzi i Wrocławia zapowiadają na poniedziałek, protest chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na problem nielegalnych przewoźników. - Żądamy od państwa polskiego, żeby wreszcie zaczęło egzekwować przepisy, które samo stworzyło - poinformował szef Związku Zawodowego Taksówkarzy "Warszawski Taksówkarz" Jarosław Iglikowski. Zdaniem Ubera, "na rynku jest miejsce na współistnienie obu rozwiązań.

Zlot miłośników legendarnej Syreny. Właściciel "musi mieć duszę i charakter"

Najstarszy model obecny na rajdzie, z 1963 roku, był o 9 lat starszy od swojego właściciela. Jak mówił jeden z uczestników, Syrenki sprzedają się po kilkadziesiąt tysięcy, ale są jeszcze takie, które można kupić za niewielkie pieniądze. Jednak najbardziej znanych modeli 101 i 102 zostało już niewiele. Więcej materiale z programu "raport" TVN Turbo.

Kraj kontrastów, nocy polarnej i kawy. Tam poznali się i postanowili razem żyć

Materiały z ich prywatnego archiwum wideo robią wrażenie na każdym. Mimo, że wszystkie zdjęcia pochodzą z jednego kraju. Polka i Słowak spotkali się w Norwegii i tam zamieszkali. Jak mówią, mieszkają w miejscu, gdzie "wysokie góry spływają do morza". Oprócz tego, w rodzinnym mieście mogą obserwować zjawisko dnia i nocy polarnej. Jak opowiadają, mimo wielu różnic tym, co łączy Norwegów z Polakami jest miłość do kawy. Z małżeństwem rozmawiał Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

10 tysięcy złotych za noc. Potwornie drogi hotel w ubogim kraju

Luksusowy hotel, który oferuje swoje usługi tylko bogatym turystom nie dziwi. Ale nie w tym kraju. Kuba, bo o niej mowa, otworzyła pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w swojej historii. Za nocleg w Hawanie chętni muszą zapłacić równowartość 10 tysięcy złotych. Ekskluzywny hotel powstał w odnowionym budynku z XIX wieku. Materiał z programu "Pokaż nam Świat".

Ma dziesięć lat, jeździ po świecie i pisze książki. Poznaj niezwykłego podróżnika

Ma 10 lat i odwiedził najdalsze zakątki świata. Nie tylko podróżuje, ale jeszcze swoje podboje potrafi przystępnie opisywać. I to w dwóch językach - swojego podróżniczego bloga Szymon Radzimierski prowadzi w wersji polsko - angielskiej. Oprócz tego, jest autorem popularnej książki "Dziennik Łowcy Przygód" o podróży po Borneo. Rozmowę z dzielnym odkrywcą przeprowadził Jakub Porada. Materiał z programu "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.