Najnowsze

Najnowsze

SKOK "Wybrzeże" zawieszony. "Głęboka niewypłacalność"

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła w piątek działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Wybrzeże" w Gdańsku i wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej spółdzielczej kasy. W ocenie KNF jest ona "głęboko niewypłacalna".

Ropa blisko 50 dolarów za baryłkę, mimo lekkich spadków

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku niewiele dzieli od 50 dolarów za baryłkę. Choć w piątek lekkie spadki, to w tym tygodniu surowiec zdrożał o 4,8 proc. dzięki podwyższeniu prognoz popytu na ropę i wznawianiu pracy przez rafinerie wTeksasie - podają maklerzy.

Ukraińcy kupują coraz więcej nieruchomości w Polsce

Minister spraw wewnętrznych w 2016 roku wydał 356 zezwoleń na zakup przez cudzoziemców nieruchomości. Najwięcej zgód dostali obywatele ukraińscy. Najczęściej kupowane były nieruchomości w województwach dolnośląskim i mazowieckim.

Chińczyków nie stać na więcej dzieci. Choć władze zachęcają

Prawie 2 lata po ogłoszeniu przez władze końca polityki jednego dziecka, w Chinach odnotowano największą liczbę urodzeń od 17 lat. Ale demografowie ostrzegają: to może być przejściowy efekt, bo mimo wzrostu poziomu życia w Chinach, większość małżeństw deklaruje, że nie stać ich na utrzymanie większej rodziny. Dlatego prognozy wciąż mówią o starzeniu się i zmniejszaniu chińskiego społeczeństwa. Materiał z programu "24 Godziny".

Wenecja w Dubaju. Powstaje replika włoskiego miasta

Malownicze budynki, kanały, gondole, sklepiki. To Wenecja, którą za kilka lat będzie można odwiedzać w Dubaju. Powstaje tam luksusowy kompleks hotelowy będący repliką włoskiego miasta. A ta oryginalna Wenecja ma się niestety coraz gorzej. Powodem są zmiany klimatu i podnoszący się poziom morza. Materiał z programu "24 Godziny".

Książę Monako ratuje foki

Książę Monako, Albert II razem z grupą naukowców wziął udział w misji badawczej, które ma pomóc w uratowaniu jednego z zagrożonych gatunków zwierząt. Konkretnie chodzi o foki – mniszki śródziemnomorskie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Patrolują miasta, ale mogą niewiele. Frustracja belgijskich żołnierzy

Belgijscy żołnierze mają dosyć patrolowania ulic. Bo tylko do tego sprowadza się ich praca. Mają prawo reagować wyłącznie w razie zagrożenia terrorystycznego. Jeśli go nie ma, całe dnie spędzają na chodnikach. To zadanie dla policji a nie dla nas - mówią. Woleliby w tym czasie się szkolić albo uczestniczyć w misjach za granicą. Ale takie dodatkowe wojskowe patrole w Belgii maja być utrzymywane jeszcze przez 3 lata. Materiał z programu "24 Godziny".

Mieszane nastroje na Wall Street

W czwartek na Wall Street panowały mieszane nastroje, jednak indeks DJI mocno wzrósł i osiągnął najwyższy poziom w historii. W centrum uwagi rynków znajdowały się dane o CPI z USA, które były wyższe od oczekiwań analityków i wywołały wzrost oczekiwań na podwyżkę stóp proc. w grudniu.

"Bilans", 14.09

Reforma Otwartych Funduszy Emerytalnych oraz czynsze w programie Mieszkanie plus - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości. O pracach nad projektem ustawy o rynku mocy mówili zaś Joanna Maćkowiak-Pandera z Forum Energii oraz Rafał Zasuń, Wysokienapiecie.pl.

"Biznes dla Ludzi", 14.09

Decyzja banku Szwajcarii, targi motoryzacyjne we Frankfurcie oraz zmiany w badaniach technicznych samochodów - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Kacper Jeneralski z TVN Turbo.

"Jak z wizytą u dentysty". Rewolucja emerytalna według rządu

- Z przerabianiem Otwartych Funduszy Emerytalnych jest trochę tak, jak z wizytą u dentysty, dlatego że ciągle słyszymy "jeszcze chwila, jeszcze chwila" i za każdym razem okazuje się, że to jeszcze nie była prawda - ocenia Robert Stanilewicz. Prowadzący cykl "3...2...1..." mówi także o programie Mieszkanie plus.

Decyzja o centralnym porcie o krok. "Integracja Warszawy i Łodzi"

W ostatnim tygodniu września ma zostać ogłoszony program inwestycji dotyczący budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z jego lokalizacją - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. W ocenie ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, port ma szansę być "jednym z najważniejszych w Europie".

Za badanie techniczne auta zapłacimy z góry. "Usterka trafia do CEPIK-u"

- Kupując używany samochód będziemy mieli większe szanse na to, że kupimy auto sprawne - ocenia skutki planowanej nowelizacji prawa o ruchu drogowym Kacper Jeneralski z TVN Turbo. Jego zdaniem, po ewentualnym wejściu nowych przepisów nie będzie można "jeździć od diagnosty do diagnosty w poszukiwaniu bardziej pobłażliwego", bo ewentualna usterka auta zostanie odnotowana w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Blisko porozumienia w sprawie praw Polaków po Brexicie

Wielka Brytania jest bardzo blisko osiągnięcia porozumienia z Unią Europejską w sprawie praw, jakie będą przysługiwały obywatelom po brexicie - zapewnił brytyjski minister finansów Philip Hammond po rozmowach w Budapeszcie, gdzie obecny był też wicepremier Mateusz Morawiecki.

Popularny ubezpieczyciel ukarany za opóźnienie w wypłacie odszkodowań

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę pieniężną na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń. Powodem są przypadki opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych. W odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Jakub Jacewicz, członek Zarządu Generali TU, podkreśla, że "kara dotyczy historycznych spraw, które miały miejsce w czasie przekształceń spółki".

Koreański gigant zainwestuje w auta bez kierowcy

Południowokoreański koncern Samsung poinformował w czwartek, że zainwestuje 89 milionów dolarów w mającą siedzibę w stolicy Austrii firmę TTTech, która opracowuje technologie autonomicznej jazdy i systemy bezpieczeństwa dla Audi.

Tesla przekłada datę premiery nowego pojazdu

Prezes koncernu Tesla Elon Musk ogłosił przesunięcie premiery produkowanej przez firmę elektrycznej półciężarówki na koniec października. To o miesiąc później, niż pierwotnie zapowiadano - donosi agencja Reutera.

Sonda Cassini ulegnie zniszczeniu. Koniec misji

Po kilkunastu latach kończy się misja Cassini-Huygens, której celem było badanie Saturna. W piątek sonda wejdzie w atmosferę planety i ulegnie zniszczeniu. Naukowcy z NASA mają nadzieję, że wcześniej Cassini prześle jednak unikatowe dane zebrane podczas tego manewru. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.