Najnowsze

Najnowsze

Kobiety średnio zarabiają mniej od mężczyzn. Oto twarde dowody

Kobieta musi przeciętnie pracować 15 miesięcy, aby zarobić tyle samo, co mężczyzna w rok. Amerykanie obchodzili właśnie dzień równej płacy (Equal Pay Day), a w programie "24 Godziny" sprawdzaliśmy, w których branżach są największe, a w których najmniejsze różnice płacowe między obiema płciami.

Dlaczego świat nie opłakuje Petersburga? Rosjanie się zastanawiają

Po zamachu w metrze w Petersburgu w bardzo niewielu miejscach na świecie pojawiły się wyrazy solidarności z Rosją. Chodzi na przykład o podświetlenia znanych budynków w barwy rosyjskiej flagi. Przez rosyjskie - ale nie tylko - media przetoczyła się dyskusja o powodach takiego podejścia. Sprawie przyglądał się Michał Sznajder w programie "24 Godziny".

Rozumiesz młode pokolenie? Czekają na ciebie świetne zarobki

Luka międzypokoleniowa to coraz większy problem wielu firm. Przełożeni nie są w stanie porozumieć się z pracownikami z pokolenia obecnych 20-30 latków. I tu właśnie otworzyła się szansa na biznes dla specjalistów. Bo konsultanci, którzy doradzają, jak zrozumieć millenialsów, dostają nawet 20 tysięcy dolarów za godzinę pracy. Materiał programu "24 Godziny".

Maszyny mogą zastąpić Polaków. "3...2...1" Roberta Stanilewicza

Producenci robotów zacierają ręce, a Polacy mają się czego obawiać. W cyklu "3...2...1" Robert Stanilewicz mówił o tym, że po Brexicie maszyny mogą zastąpić pracowników w Wielkiej Brytanii. Wspomniał także wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego podczas wizyty w USA, który stwierdził, że "system sądowniczy w Polsce przeszedł z PRL do III RP suchą nogą bez głębszej transformacji". Zwrócił również uwagę na postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który chce wiedzieć, w jaki sposób banki ustalają kursy walut.

"Bilans", 04.04

W "Bilansie" Robert Stanilewicz mówił o tym, że Polska może być największym przegranym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Takie analizy podała agencja Bloomberg. Gośćmi programu byli ekonomista Marek Zuber oraz Paweł Sołtys z "Pulsu Biznesu".

Fatalna sytuacja lotnisk regionalnych. Brexit może być gwoździem do trumny

Tylko pięć na 14 regionalnych portów lotniczych w Polsce jest rentownych - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych. - Duży wpływ na liczbę pasażerów może mieć Brexit, bardzo dużo samolotów lata z Europy do Wielkiej Brytanii - ocenił Leszek Chorzewski, kierujący podwarszawskim lotniskiem Modlin.

"Biznes dla Ludzi", 4.04

Korekty w programie Rodzina 500 plus, nowe limity w programie Mieszkanie dla Młodych, odświeżony banknot euro oraz wiosna na rynku pracy to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Nowe pięćdziesiątki trafiły do obiegu w strefie euro. Mają dodatkowe zabezpieczenia

Europejski Bank Centralny (EBC) 4 kwietnia ogłosił wejście do obiegu nowego banknotu 50 euro, który jest lepiej zabezpieczony przed fałszowaniem. W górnej części hologramu znajduje się okienko z portretem, które pod światło staje się przezroczyste i ukazuje twarz Europy - postaci z mitologii greckiej. Taki sam portret pojawia się na znaku wodnym. Kolejnym zabezpieczeniem jest szmaragdowa liczba, czyli oznaczenie nominału, które oglądane pod kątem wygląda, jakby przesuwał się po nim promień światła. 50 euro to najczęściej używany nominał. W obiegu jest ich ponad 9 miliardów, co stanowi 46 proc. wszystkich banknotów euro.

Kocha pieniądze, ale nie jest bogaty. Zobacz, czy nie jesteś typowym "Henrykiem"

Jeśli jeździsz na wakacje, masz samochód i wolisz nie myśleć o emeryturze, to powinieneś mówić na siebie Henryk. Niezależnie od płci. Henry to skrót od angielskiego sformułowania "high earnings, not rich yet". Tym akronimem określani są ludzie, którzy mają wysokie dochody, ale jeszcze nie można powiedzieć, że są bogaci. Co ich jeszcze wyróżnia i jak wypadają w zestawieniu z przeciętnymi Kowalskimi?

MON broni zamówienia samolotów dla VIP-ów. "Realizowane było pod nadzorem służb"

Umowa z Boeingiem na dostawę średnich samolotów do przewozu VIP-ów została zawarta zgodnie z prawem i jest ważna - podkreśliło Ministerstwo Obrony Narodowej dodając, że wyrok podważający tę procedurę nie jest prawomocny. "Postępowanie na samoloty dla VIP-ów realizowane było pod nadzorem służb. Straszenie CBA jest ewidentnie nacechowane atakiem politycznym" - ocenił wiceszef MON Bartosz Kownacki, odnosząc się do wniosku PO o kontrolę.

Wypłaty z programu 500 plus do korekty. Zobacz, co się zmieni

Fundamenty programu Rodzina 500 plus pozostaną bez zmian, system zostanie jednak uszczelniony - zapowiedziała we wtorek minister rodziny Elżbieta Rafalska. Na konferencji prasowej z premier rządu ujawniła, że pod lupę wzięte będą dzieci mieszkające za granicą, samotni rodzice a także osoby, które zaniżają dochody. Zapewniła, że "pieniądze na program są i będą".

Kto stoi za zamachem w Petersburgu? "Domysłów jest wiele"

14 osób zginęło, a około 50 zostało rannych w wyniku zamachu bombowego w petersburskim metrze. O tym, kto może stać za tym atakiem, w programie "Otwarcie Dnia", dyskutowali Agnieszka Romaszewska-Guzy oraz Andrzej Mroczek z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Duże zmiany na granicach. Nadchodzą utrudnienia w podróżach

Od piątku 7 kwietnia każda osoba przekraczająca granicę zewnętrzną Unii Europejskiej we wszystkich przejściach granicznych, zarówno drogowych, morskich, jak i w portach lotniczych, będzie poddawana szczegółowej odprawie. To może zdecydowanie wydłużyć przekraczanie granic.

Sprzedaż nowych aut w Stanach Zjednoczonych w dół

Sprzedaż nowych samochodów w Stanach Zjednoczonych spadła w marcu o 1,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. - wynika z danych firmy badawczej Autodata Corp. Jak podaje agencja Kyodo to trzeci z rzędu miesiąc, w którym amerykański rynek nowych aut notuje spadek.

Zamach w Petersburgu. W metrze zarządzono ewakuację

14 osób zginęło w poniedziałkowym zamachu terrorystycznego w metrze w Petersburgu. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja w rosyjskim mieście w TVN24 BiS mówili: Michał Kacewicz z tygodnika Newsweek oraz prof. Daniel Boćkowski, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Międzynarodowego z Uniwersytetu w Białymstoku.