Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 9.08

Kontrola zwolnień lekarskich, rekordowe kwoty za piłkarskie transfery, wakacje w Laosie oraz najbogatsi didżeje - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Agata Zamęcka.

"Bilans", 9.08

Spór o handel w niedziele, ostre słowa Donalda Trumpa w stronę Korei Północnej oraz krytyka reformy emerytalnej to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Agata Zamęcka.

Na swojej muzyce zbili fortunę. Oto najlepiej zarabiający didżeje

Magazyn "Forbes" opublikował listę producentów muzyki elektronicznej, którzy najbardziej wzbogacili się w ostatnich 12 miesiącach. Najwięcej, bo aż 48,5 miliona dolarów, wpłynęło na konto szkockiego didżeja Calvina Harrisa. Za nim uplasowali się między innymi Tiesto, The Chainsmokers i Martin Garrix.

Uwaga na umowy z firmą telekomunikacyjną. Ostrzeżenie dla klientów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko firmie telekomunikacyjnej Nasza S.A. Zdaniem urzędników firma wprowadza w błąd klientów, podszywa się pod obsługującego ich operatora, a zerwanie zawartej umowy może sporo kosztować. Jak poinformowano w komunikacie, jest to już kolejne ostrzeżenie konsumenckie, a postępowanie dotyczące firmy prowadzi też prokuratura.

Samotne kobiety w podróży do Azji. Linie lotnicze wprowadzają nowe zasady

Indyjskie linie lotnicze Vistara chcą zadbać o wygodę i bezpieczeństwo samotnie podróżujących kobiet. Mają na to kilka pomysłów. Jak się okazuje, samotnie podróżujące kobiety nie powinny zajmować środkowego miejsca w rzędzie foteli. Jeśli kobieta wykupi bilet z rezerwacją na to miejsce, będzie mogła je zmienić bez żadnych dodatkowych opłat, a siedzenie obok niej pozostanie puste. Ponadto po wylądowaniu pracownik linii lotniczych odprowadzi pasażerkę do zaufanej taksówki. - Mieszkańcom Europy może wydawać się, że to jakaś forma ograniczenia, ale kraj rzeczywiście ma na myśli bezpieczeństwo kobiet - ocenia Magdalena El Ghamari z Fundacji El-Karma. Jej zdaniem samotne podróżowanie jest bardzo niebezpieczne. Jak argumentuje, była rzesza skarg kobiet, które zgłaszały zaczepki, podszczypywania czy nawet ataki fizyczne. - Wyjeżdżając do Indii, trzeba się zaznajomić z panującymi tam zasadami i mieć pewność, ze ktoś w razie potrzeby nam pomoże - dodaje El Ghamari, gość programu TVN24 BiS.

Przeciętna płaca niższa niż na początku roku

Przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale wyniosło 4 220,69 złotych brutto, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 5 procent - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. W ujęciu kwartalnym przeciętne wynagrodzenie spadło jednak o 3,1 procent.

Ekspresówką przez Śląsk. Powstanie nowy fragment S1

Dziewięć firm walczy o opracowanie koncepcji programowej dla budowy około 40-kilometrowej ekspresowej trasy S1 Mysłowice - Bielsko-Biała w województwie śląskim. Cztery z nich mieszczą się w budżecie zamówienia. Według wcześniejszych zapowiedzi cała S1 w województwie śląskim ma być gotowa do 2022 roku.

Wiedzieli i nie poinformowali innych. Nowe fakty w sprawie afery z trującymi jajkami

Belgijski minister rolnictwa Denis Ducarme oświadczył w środę, że władze Holandii już w listopadzie ubiegłego roku wiedziały o skażeniu jaj środkiem owadobójczym fipronil w swym kraju, ale nie poinformowały o tym europejskich partnerów. Dodał, że chce ukarania winnych skandalu związanego ze skażeniem jaj fipronilem. - Mamy do czynienia z oszustwem. Winni tego oszustwa powinni zostać ukarani przez wymiar sprawiedliwości - powiedział w środę w parlamencie.

"Imponująca" luka podatkowa. Nowe szacunki resortu finansów

262 miliardów złotych - tyle wyniósł skumulowany poziom luki podatkowej w latach 2008-2015 - poinformował Tomasz Strąk z Ministerstwa Finansów. Dodał, że w Unii Europejskiej nie ma takiego kraju, w którym luka ta wzrosła w tym okresie tak "imponująco".

Polak szybciej trafi na emeryturę, Polka jeszcze prędzej. Rząd obstaje przy swoim

Komisja Europejska wzięła pod lupę wiek emerytalny w Polsce. Jej zdaniem odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn jest formą dyskryminacji. - Reforma emerytalna wejdzie w życie w październiku. W piśmie KE nie ma nic, co by zaburzało przygotowania do niej - odpowiada Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Poniżej przypominamy historię tego sporo.

Ropa na minusie. "Gwałtownie zbliżamy się do końca sezonu spadków"

Ceny ropy naftowej zniżkują. W centrum uwagi znajduje się rewizja w górę prognoz wydobycia surowca w USA oraz szacunki instytutu API, który podał, że zapasy ropy w tym kraju w ubiegłym tygodniu mocno spadły. Uwaga inwestorów skupia się też wokół rozmów przedstawicieli OPEC i pozostałych producentów ropy.

Samoloty pasażerskie mogą latać bez pilotów. Ma być taniej i bezpieczniej

Nawet 35 miliardów dolarów rocznie może zaoszczędzić sektor lotniczy na rezygnacji z pilotów i wprowadzeniu bezzałogowych maszyn pasażerskich - tak raporcie pisze szwajcarski bank UBS. Ale z przeprowadzonych na potrzeby raportu badań wynika też, że problemem może być przekonanie pasażerów, bo ponad połowa uczestników ankiety jest niechętna lataniu bez pilotów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Prezydent Trump na wakacjach. Lotnisko liczy straty

Gdy Donald Trump jedzie na wypoczynek do rezydencji Bedminster, to smutne miny mają właściciele pobliskiego lotniska Solberg. Secret Service zarządza bowiem wtedy w okolicy zakaz lotów. Zarówno chcący latać rekreacyjnie, jak i uczyć się latania mają przymusową przerwę, a lotnisko liczy straty. Podobnie było na Hawajach, gdy na wakacje udawał się tam Barack Obama. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przełomowa decyzja. Chlewy znikną z terenu obozu zagłady

Ta sprawa bulwersowała kilkadziesiąt lat. W czeskich Letach od lat 70-tych działała ferma trzody chlewnej, która częściowo znajdowała się na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady, gdzie hitlerowcy eksterminowali głównie Romów. Utworzono ją w latach rządów komunistycznych, a po zmianie ustroju nowe władze nie były w stanie porozumieć się z właścicielami. Teraz jednak wreszcie hodowla ma zniknąć z miejsca martyrologii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans", 8.08

Spór na linii Warszawa - Bruksela o wiek emerytalny komentują Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan oraz Piotr Szumlewicz z OPZZ. Tematami programu "Bilans" były także: pomysł na finansowanie nowojorskiego metra, rachunek za brexit, szybkość internetu w Polsce i nuklearne zbrojenia Korei Północnej.