Najnowsze

Najnowsze

Podrabiane prosecco zalewa internet. Prosto z Chin

Włoskie ministerstwo rolnictwa nie dopuściło do sprzedaży 30 milionów puszek podrobionego wina musującego prosecco przez chiński portal Alibaba - ogłosił w czwartek szef resortu Maurizio Martina. Podkreślił, że liczba ta obrazuje skalę zjawiska.

"Bilans", 07.09

Forum w Krynicy oraz kondycja polskiej gospodarki - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem był Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający Standard & Poor's. O pomyśle stworzenia wielkiej strefy ekonomicznej mówił zaś Marek Kolibski z kancelarii Doradcy podatkowi Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy.

Tyle Polacy wydają na kulturę. Wstrząsające dane

23,64 zł - tyle na książki wydały przeciętnie na jedną osobę gospodarstwa domowe w 2016 roku. Jak wynika z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego, najwyższe kwoty były przeznaczane na korzystanie z mediów, szczególnie elektronicznych.

Co czeka milion Polaków po brexicie? Oto propozycje, które leżą na stole

Przyszłość imigrantów po brexicie to jeden z najważniejszych tematów negocjacji pomiędzy rządem w Londynie a Brukselą. Obie strony od początku podkreślają, że zależy im na szybkim osiągnięciu porozumienia w tej sprawie, ale konkretów na razie brak. Poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych punktów sprawy, której przygląda się z uwagą ponad milion Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Ubezpieczyciele chcą wiedzieć, ile dostałeś mandatów. Jest odpowiedź ministerstwa

Ubezpieczyciele chcą dostępu do danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, żeby osoby łamiące przepisy obciążyć wyższymi składkami - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita". - Ministerstwo Cyfryzacji nie przewiduje wprowadzenia takich zmian w przepisach, które umożliwiłyby firmom ubezpieczeniowym dostęp do systemu CEPiK - poinformował rzecznik prasowy resortu Karol Manys.

Prezydent Duda zwiedził fabrykę polskiej firmy w Kazachstanie

Około 120 tysięcy ton chemii budowlanej rocznie - to moce produkcyjne fabryki firmy Selena, którą w czwartek w stolicy Kazachstanu, Astanie, zwiedził prezydent Andrzej Duda. Selena, producent między innymi pian poliuretanowych, to jeden z liderów polskich inwestycji w Kazachstanie.

Oni za kredyty prawie nic nie płacą. Nadal

Czwartkowe wystąpienie Mario Draghiego podczas konferencji po posiedzeniu EBC miało dosyć "gołębi" charakter, przez co kursy głównych walut skorelowanych z euro powinny zakończyć tydzień w okolicach bieżących poziomów - oceniają eksperci. Podobnej tendencji spodziewają się oni na rynku dłużnym.

Polskie bezrobocie przestało spadać. "Trzeba płacić więcej"

Bezrobocie w Polsce jest najniższe od ponad ćwierć wieku. W ostatnich miesiącach wyraźnie stopa bezrobocia przestała jednak spadać. Choć Rada Polityki Pieniężnej dobrze ocenia rynek pracy i widzi jeszcze rezerwy, to analitycy wskazują, że rynek może "dojść do ściany".

Francja planuje zaprzestać wydobycia ropy i gazu

Do roku 2040 Francja zaprzestanie wydobycia ropy i gazu na swoich terytoriach, stając się pierwszym krajem świata, który zdecydował się na taki krok - wynika z przestawionego w środę na posiedzeniu rządu projektu ustawy. Ma być ona przyjęta przed końcem roku.

Nie dla spódniczek w szkole. Mogą być za krótkie i urazić uczniów

Szkolne mundurki tak, ale nie spódniczki. Władze jednej z brytyjskich szkół ponadpodstawowych doszły do wniosku, że różnicowanie jednolitych strojów jest nie w porządku, na przykład wobec transseksualnych uczniów. W dodatku spódniczki bywają za krótkie, a wtedy strój staje się nieodpowiedni - tłumaczy dyrekcja. Dlatego wszystkie dzieci mają być ubrane tak samo, w identyczne spodnie. Pomysł szkolnych władz podzielił zarówno młodzież, jak i ich rodziców. Materiał programu "24 Godziny".

Francuska minister obrony zbroi drony

Francja dołączy do grona państw, które będą dysponować uzbrojonymi dronami. To zapowiedź tamtejszej minister obrony. Zdaniem Florence Parly to konieczny krok na drodze rozwoju francuskiej armii. Drony miałyby patrolować pustynny region Sahel w celu zwalczania dżihadystów. Do uzbrojenia dronów w przeciwpancerne pociski typu Hellfire ma dojść w 2019 roku. Materiał programu "24 Godziny".

Mąż królowej zaskoczył Duńczyków. Teraz lekarze zdiagnozowali jego chorobę

Smutne wieści usłyszeli Duńczycy. Lekarze zdiagnozowali demencję u Henryka, męża duńskiej królowej. Choroba ma wpływ na jego świadomość i zachowanie i to właśnie zaburzenia pamięci miały być powodem jego wcześniejszej, dość zaskakującej decyzji o osobnym pochówku, nie u boku królowej Małgorzaty II. 83-letni książę Henryk w ubiegłym roku przeszedł na emeryturę.