Najnowsze

Najnowsze

Unia idzie w kierunku euro, Polska może pozostać "na orbicie zewnętrznej"

Coraz bardziej Unia Europejska idzie "w kierunku euro", co zapowiada także nowy prezydent Francji. - Każdy, kto nie pójdzie w tym kierunku, zostanie na orbicie zewnętrznej. Nie na zewnątrz Unii, ale na zewnątrz jądra. Nie powinniśmy popełnić tego błędu - powiedział Adam Szejnfeld, gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS.

Konflikt dwóch ministrów paraliżuje rządowy program. "Niech oni się dogadają"

- Niech oni się dogadają, niech rozmawiają. Smog jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym - tak skomentował w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 rządowy spór o węgiel Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Według doniesień medialnych, wicepremier Mateusz Morawiecki napotyka na opór szefa resortu energii Krzysztofa Tchórzewskiego, co powoduje, że rząd do tej pory nie wprowadził skutecznych rozwiązań antysmogowych.

Gigantyczna inwestycja Chin, na której może skorzystać Polska

Chiny pracują nad koncepcją "Pasa i szlaku", która jest nawiązaniem do tradycji Jedwabnego Szlaku. Inwestycja ma pochłonąć miliardy dolarów a skorzystać na tym może Polska. Szefowa polskiego rządu podczas spotkania z prezydentem Chin mówiła, że liczy na to, iż partnerstwo strategiczne z Chinami przełoży się na "korzystne dla obu stron i wymierne efekty w relacjach gospodarczych".

Lata 90. nie są już obciachem. Te rzeczy przeżywają prawdziwy renesans

Kasety magnetofonowe i winyle od pewnego czasu ponownie święcą triumfy na rynku muzycznym. W ostatnich miesiącach wracają do łask inne przedmioty z lat 90. Stają się hitem i są poszukiwane nie tylko przez osoby, które te lata pamiętają, a producenci potrafią umiejętnie to wykorzystać i zacząć zarabiać na nostalgii. Zobaczcie, do czego chętnie wracają klienci.

Brytyjski negocjator chce "zamrożenia" praw obywateli po Brexicie

Wielka Brytania nie zgadza się, by Europejski Trybunał Sprawiedliwości nadzorował prawa obywateli unijnych w Wielkiej Brytanii. Minister David Davis zapowiedział w telewizyjnym wywiadzie, że "będzie spierał się z Unią Europejską o to, w jaki sposób zagwarantować prawa obywateli europejskich mieszkających na Wyspach".

Polka założyła spółdzielnię pracy kobiet. "Żadna z nich nie potrafiła szyć"

Alicja Wysocka założyła w drugim co do wielkości slumsie w Nairobi spółdzielnię pracy Ushirika. Zatrudnienie w niej znalazło 13 kobiet, które zajmują się szyciem ubrań. Dzięki inicjatywie Alicji i pomocy Fundacji Razem Pamoja mają one szansę na wyjście z biedy. - Żadna z nich nie potrafiła szyć - wspomina w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS. Życie kenijskich kobiet na zdjęciach uwiecznił fotograf Konrad Piskała.

Zaskakujące odkrycie na budowie. Odkopano pięć jaj dinozaurów

Na południowym wschodzie Chin słynącym z odkryć archeologicznych, dokonano niezwykłego znaleziska. W trakcie prac, robotnicy natrafili na skamieniałe jaj dinozaurów. W czerwonym piaskowcu na głębokości ośmiu metrów zachowało się pięć jaj. Według naukowców należą one do dinozaurów roślinożernych.

Utrata własnej waluty. Polska przed historycznym wyborem, czy dołączyć do strefy euro

- Utrata własnej waluty stworzyłaby ryzyko dla gospodarki - mówi o wprowadzeniu euro w Polsce Stefan Kawalec, prezes Capital Strategy, były wiceminister finansów. Odmiennego zdania jest Dariusz Rosati, eurodeputowny Platformy Obywatelskiej. - Polsce opłaca się przyjąć euro z punktu widzenia ekonomicznego (...) to korzyści w granicach 30 miliardów złotych rocznie - wskazuje gość programu "Horyzont" w TVN24.

Klasyczna niedziela. Zobacz zlot fanów starych samochodów

Zlot w Będzinie to już tradycja. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na placu targowym spotykają się właściciele i fani starych samochodów. Początkowo było to kilka znajomych, na rozpoczęcie sezonu 2017 przyjechało 230 załóg. Impreza zdobywa coraz więcej fanów. Zobacz materiał programu "Raport" TVN Turbo.

"Poskakać samolotami po Pacyfiku". Zobacz, jak tanio podróżować dookoła świata

- Podróż dookoła świata powinna trwać co najmniej miesiąc i w jej zaplanowaniu bezcenny okazuje się internet - mówił w programie "Pokaż nam świat" Paweł Krzyk, który sześciokrotnie okrążył Ziemię. Przekonuje, że najważniejsza jest odwaga, by podróżować samemu i dobre planowanie. Podróżnik powiedział także, ile taki wyjazd kosztuje. - Najniższy koszt to około 10 tys. zł za miesiąc podróży - zapewnił.

Przejechać jak najdalej i spalić jak najmniej. Polskie bolidy biją się o rekordy

Pięć studenckich drużyn z Polski wystartuje w tegorocznym maratonie ekologicznych pojazdów w Londynie. To impreza, w której młodzi konstruktorzy z Europy biją rekordy niskiego spalania i zużycia energii. trzy polskie drużyny pojada w kategorii prototypów, dwie - w kategorii miejskich, czyli zbliżonych do prawdziwych aut. Zobacz materiał Michała Murawińskiego w programie "Raport" TVN Turbo.

Sankcje za "dumping socjalny"? Ekspert: Polacy zabierają Francuzom pracę

W dniu zaprzysiężenia Emmanulea Macrona na prezydenta Francji nie milkną echa jego zapowiedzi nałożenia na Polskę sankcji i oskarżenia o "dumping płacowy". W tle tej deklaracji jest przeniesienie z Francji do Polski fabryki koncernu Whirpool. Zdaniem ekspertów, spełnienie francuskich zapowiedzi na szczeblu europejskim jest niemożliwe. Przyznają jednocześnie, że jeśli chodzi o świadczenia społeczne to wciąż są one w Polsce niskie, poniżej średniej unijnej.

Nowe połączenie Europy z Azją. Co planują Turcy i Chińczycy?

Turcja realizuje projekt tranzytowego połączenia Europy i Azji tzw. Korytarzem Środkowym, ang. Middle Corridor. O koncepcji inwestycji mówił na Forum Pasa i Szlaku w Pekinie prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. W Forum bierze udział blisko 30 przywódców z całego świata, wśród nich szefowa polskiego rządu Beata Szydło.

Dom z lustra, który możesz postawić wszędzie. Zobacz, ile kosztuje

Firmy prześcigają się w projektowaniu domków modułowych. Teraz swój pomysł przedstawiła firma z Estonii. Wielkością ani tym bardziej wyglądem nie przypomina on standardowego domu. W całości skonstruowana z luster chatka ma tylko 18 metrów kwadratowych. Niewielki domek, gdziekolwiek wybudowany, całkowicie stapia się z otoczeniem. W założeniu twórców, postawienie konstrukcji ma nie zabrać więcej niż osiem godzin.

Polacy "zarabiają" na kredycie. Ale raty wkrótce mogą poszybować

Osoba, która w 2012 roku miała kredyt hipoteczny, dziś cieszy się ratą o 20 procent niższą. Wszystko dzięki niskim stopom procentowym. Niestety mechanizm ten może zadziałać też w drugą stronę, gdy w końcu Rada Polityki Pieniężnej zacznie podnosić koszt pieniądza w gospodarce – przestrzegają analitycy. Dane dotyczą kredytu zaciągniętego w rodzimej walucie. Gdyby zaoszczędzone pieniądze przeznaczono jedynie na spłatę, dziś przeciętny kredytobiorca byłby bliżej o jedną dwunastą, żeby uwolnić się od obciążenia - wynika z raportu.

Szef polskich lasów o zagrożeniach dla drzew. Wycinka do nich nie należy

Dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski ocenił, że są trzy podstawowe zagrożenia związane z funkcjonowaniem polskich lasów. - Pierwszym z nich jest ekocentryzm, czyli ruch, który wyznaje, że przyrody nie należy w ogóle dotykać, gdyż sama sobie da radę, a drzewa się kochają. (...) Drugim jest ożywiona dyskusja z przemysłem drzewnym, który by chciał jak najtaniej i jak najwięcej kupić. Oczywiście na swoich warunkach. W końcu jest problem, który nas bardzo boli: zakładów usług leśnych. W tym obszarze też możemy usunąć wiele barier - ocenił Tomaszewski podczas konferencji "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś" w Toruniu.