Najnowsze

Najnowsze

Ryanair odwołał ponad 100 lotów z i do Polski

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair odwołały w ciągu kolejnych sześciu tygodni ponad 100 lotów z i do lotnisk w Polsce, co może wpłynąć na utrudnienia dla ponad 19 tysięcy pasażerów. Firma twierdzi, że przyczyną jest błędne zaplanowanie urlopów pilotów.

Wykształcenie po nowemu. Gowin przedstawia "Konstytucję dla nauki"

Mniej przepisów, większa autonomia uczelni, więcej pieniędzy na naukę, nowy model kształcenia doktorantów i powrót wstępnych egzaminów na studia - to główne założenia projektu ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, który przedstawił wicepremier, minister edukacji i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

"Rolling Stone" na zakręcie. Kultowy magazyn wystawiony na sprzedaż

Legendarny "Rolling Stone" wystawiony na sprzedaż. Magazyn od kilku lat zmaga się z problemami: słabnącą sprzedażą, odpływem reklamodawców, niską obecnością w przestrzeni cyfrowej. Sposobem na kryzys mogłaby być zmiana we władzach. Wydawca Wenner Media szuka kupca chętnego na większościowy pakiet udziałów w spółce. Popularny dwutygodnik specjalizujący się w publikacjach dotyczących muzyki i kultury ukazuje się od pięćdziesięciu lat. Nie wiadomo, jaką cenę udziałowcy chcieliby otrzymać za sprzedaż swoich udziałów. Rok temu firma zbyła pakiet 49 proc. singapurskiej spółce muzycznej BrandLab.

Ryanair odwołuje loty, zapłaci odszkodowania. Sprawdź, na co możesz liczyć

O odszkodowanie na pewno warto walczyć. Każdy pasażer, którego lot wskutek winy przewoźnika zostanie anulowany, ma do niego prawo - mówił w programie "Bilans" Paweł Kunz, redaktor fly4free.pl. Dodał, że jeżeli przewoźnik nie jest skłonny, aby dobrowolnie wypłacić odszkodowanie, to zawsze pozostaje droga odwoławcza. Ryanair ocenił, że odszkodowania za odwołane loty mogą go kosztować około 20 milionów euro. Zdaniem Kunza będzie to pięć razy więcej.

Artykuł sponsorowany. Należy Ci się zdalny asystent

Prawdopodobnie zdałeś już sobie sprawę z tego, że pomiędzy codziennymi sprawami, pracą zawodową i życiem społecznym, nie masz zbyt wiele czasu na cokolwiek innego, a wciśnięcie w znalezioną z trudem lukę, czegokolwiek poza telefonem do rodziców, graniczy z cudem.

Praca w klasie biznes gorsza niż w ekonomicznej? Załogi narzekają

Dla jednych komfort i prestiż, a dla innych źródło frustracji. Mowa o lataniu biznes klasą i pierwszą klasą. Pasażerowie cieszą się komfortem, ale członkowie załóg pokładowych niezbyt cieszą się, gdy dostają przydział, aby te klasy obsługiwać. Skąd wynika takie podejście? O tym w programie "24 Godziny".

Oklaskiwali nieobecnego reżysera. Władze nie wypuściły go z domu

Mieszkańcy Moskwy tłumnie przybyli na premierę sztuki "Maleńkie Tragedie" Aleksandra Puszkina do Teatru Gogola. Przybyli nie tylko, by oklaskiwać udany spektakl, ale także wspierać reżysera, który - decyzją władz - znalazł się w areszcie domowym i na premierze nie mógł być obecny. Kiriłł Sieriebriennikow jest znany ze swojego krytycznego podejścia do władz, a te oskarżyły go o defraudację publicznych funduszy i nakazały areszt domowy. Zobacz materiał programu "24 Godziny".

Giganci pokazują nowe modele. Gorące premiery motoryzacji

Ferrari Portofino, Opel Grandland X, Suzuki Swift Sport, Mini Electric Concept, czy Toyota C-HR High Power - to tylko niektóre z nowości zaprezentowanych podczas targów we Frankfurcie. Reporter TVN Turbo Kacper Jeneralski sprawdził, co kryją pod maską i kiedy trafią do salonów sprzedaży.

Szmuglowali herbatę, jajka, masło i papierosy. Czy przemyt wróci po brexicie?

Przyszłość Wielkiej Brytanii po Brexicie to wciąż seria znaków zapytania. Mieszkańcy Irlandii Północnej i Irlandii zastanawiają się, czy jeśli między tymi krajami wróci granica to czy wraz z nią wrócą także przemytnicy. Tacy, jak działali tu jeszcze pół wieku temu. Jednym z najbardziej znanych szmuglerów był Peadar Morgan. Przemycał herbatę, jajka, masło i papierosy, dwukrotnie trafił do więzienia. Materiał programu "24 Godziny".

W urzędach po angielsku. Pierwsze takie miasto w Finlandii

W Espoo, drugim pod względem wielkości ośrodku miejskim Finlandii, język angielski stanie się po fińskim i szwedzkim, trzecim językiem do załatwiania spraw urzędowych - zapowiedziały władze. Będzie to pierwsze takie miasto w kraju. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie powszechnej edukacji w języku angielskim.

Popularne loty będą zawieszone. Warszawskie lotnisko nie widzi podstaw do skargi

Ryanair jest dla nas ważnym przewoźnikiem, ale musi być traktowany jednakowo, jak pozostałe linie lotnicze na warszawskim Lotnisku Chopina - powiedział dyrektor portu Mariusz Szpikowski odnosząc się do zapowiedzi zawieszenia przez Ryanaira rejsów z Warszawy do Wrocławia i Gdańska. Według niego, Ryanair "nie ma żadnych podstaw" do złożenia skargi na lotnisko do Komisji Europejskiej.

"Bilans", 18.09

Lokalizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz odwołane loty przez Ryanaira - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Paweł Kunz, redaktor Fly4free.pl. Ponadto, w programie pojawił się temat walki o poprawę jakości powietrza.

"Biznes dla Ludzi", 18.09

Dramatyczny wzrost cen masła, grzybobranie w Polsce oraz ceny mieszkań - to tematy poruszone w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Michał Krajkowski z Notus Finanse. O bezsenności mówił zaś doktor Leszek Mellibruda, psycholog biznesu.

Wystartował Oktoberfest. Cena kufla może odstraszyć

Bawarskie stroje, namioty z ławami oraz litrowe kufle z piwem - to cechy charakterystyczne Oktoberfest. Ruszyła 184. edycja święta smakoszy piwa, które gromadzi tłumy ludzi, a wśród nich między innymi piłkarzy Bayernu Monachium z Robertem Lewandowskim na czele. Impreza w tym roku jest objęta nadzwyczajnymi środkami bezpieczeństwa. Wszyscy smakosze muszą przygotować się ponadto na wyższe niż przed rokiem ceny złotego trunku. Za kufel trzeba zapłacić 10,5 euro.

Nieoficjalnie: wybrano lokalizację centralnego portu komunikacyjnego

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego w województwie mazowieckim - donosi Polskie Radio. Jak dodano, informacja została przekazana przez dwa wiarygodne źródła. Oficjalnie nie została jednak potwierdzona przez pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. - Przed przyjęciem koncepcji przez Radę Ministrów nie komentuję żadnych tego typu informacji - powiedział.

Bat na nieuczciwych podatników. Od kwietnia VAT pod większą kontrolą

We wtorek rząd zajmie się wprowadzeniem podzielonej płatności w VAT, czyli tak zwanym split payment - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Wystawca faktury, której płatność zostanie podzielona, będzie mógł swobodnie dysponować tylko kwotą netto. Zgodnie z projektem, zmiany mają wejść w życie 1 kwietnia 2018 roku.

Chiny zaniepokojone planami Brukseli dotyczącymi inwestycji

Władze Chin wyraziły w poniedziałek zaniepokojenie proponowanym przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera ograniczeniem Chinom możliwości przejmowania europejskich firm w takich sektorach jak infrastruktura, nowoczesne technologie i energetyka.

Związkowcy drżą o przyszłość kopalń. Minister wyjaśnia

Podział kopalń Polskiej Grupy Górniczej między poszczególne koncerny energetyczne, będące udziałowcami tej spółki, byłby nierozsądny oraz szkodliwy dla energetyki i całej gospodarki – ocenił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. - Takich pomysłów w ministerstwie nie ma – zapewnił.