Najnowsze

Najnowsze

Nagrody dla najbardziej kreatywnych w biznesie. "Mają potencjał żeby zamieszać"

Uroczysta gala 7. edycji rankingu "50 najbardziej kreatywnych w biznesie" odbyła się w poniedziałek w Poznaniu. - Wybierając zwycięzców tego konkursu staraliśmy się zwrócić uwagę na projekty, które mają duży potencjał na to, żeby zamieszać w polskiej, czy światowej gospodarce, a jednocześnie mają duże szanse na realizację - podkreślał Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Uber Polska i członek Kapituły konkursu. Pierwsze miejsce w rankingu przypadło projektowi indaHash.

Hakerzy mogą uderzyć prosto w serce. Wykryto osiem tysięcy luk

Amerykańscy eksperci potwierdzili pojawiające się od kilku lat obawy - hakerzy mogą przejąć kontrolę nad rozrusznikami serca. Mogą również włamać się do systemów sterowania innych urządzeń medycznych. O tym, jak duże jest ryzyko, że hakerzy mogą zaingerować w czyjeś serce, mówiliśmy w programie "24 Godziny".

Dramat cywilów na Filipinach. "Nie mamy nic poza ubraniami"

W mieście Marawi na filipińskiej wyspie Mindanao mieszka 200 tysięcy ludzi. Ale 60 tysięcy już uciekło, gdy zaczęły się tam walki. Siły państwowe ścierają się tam z muzułmańskimi fundamentalistami. Bojownicy od prawie tygodnia stawiają opór atakom z ziemi i powietrza, ale armia zapewnia, że jest o krok od odzyskania tych terenów. Dramat cywilów jednak narasta. Materiał programu "24 Godziny".

Miasteczko ogarnęła "Macron mania". Jeden punkt trasy jest obowiązkowy

Le Touquet to miasteczko na północy Francji i odkąd sięgnąć pamięcią cieszyło się popularnością wśród turystów, zwłaszcza brytyjskich. Ale teraz popularność wzrosła. W Le Touquet swój drugi dom ma bowiem prezydent Francji Emmanuel Macron. Teraz każdy, kto odwiedza miasteczko musi zrobić sobie tam zdjęcie. Można odnieść wrażenie, że niektórzy pojawiają się tam tylko z tego powodu. Materiał programu "24 Godziny".

Zawody regulowane. Bruksela chce sprawdzić, czy słusznie

Przedstawiciele państw członkowskich wypracowali w poniedziałek stanowisko w sprawie przepisów mających ułatwić świadczenie usług w Unii. "28" wyraziła także wstępną zgodę na badanie przez Komisję Europejską proporcjonalności przepisów dotyczących jednolitego rynku unijnego.

Największy polski bank uruchamia program wart miliardy euro

Zarząd Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski podjął uchwałę w sprawie otwarcia programu emisji euroobligacji Euro Medium Term Note - podał bank w komunikacie. Kwota programu wynieść ma trzy miliardy euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach.

Ponad 30 zł za godzinę. Chcą wyższej płacy, ale nie zakazu pracy w niedzielę

Zamiast "bezproduktywnej dyskusji nad handlem w niedzielę" chcą walki o godną pracę. Związkowcy z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zwrócili się z apelem do rządu o zakończenie prac nad propozycją Solidarności i zajęcie się tematem wynagrodzeń pracowników. "Chcemy, aby wynagrodzenie za każdą pracę w niedzielę było co najmniej 2,5 razy wyższe niż za pracę w dni powszednie" - czytamy w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl przez OPZZ.

"Bilans", 29.05

Rewolucja podatkowa autorstwa Ministerstwa Finansów oraz płaca minimalna w Niemczech - to główne tematy poruszone w programie "Bilans" w TVN24 BiS. Robert Stanilewicz mówił też o przyjęciu waluty euro w Polsce.

Znów chcą zatrudniać młodych. Prawie tysiąc etatów

Śląskie spółki węglowe, które w poprzednich latach wstrzymały lub ograniczyły przyjęcia nowych pracowników, deklarują wznowienie zatrudniania absolwentów klas górniczych w szkołach. Tylko Polska Grupa Górnicza (PGG) może w tym roku przyjąć około 860 osób.