Najnowsze

Najnowsze

Chińczycy znaleźli nowy sposób na stres. Przy aprobacie władzy

Chiny kojarzą się raczej z Kung Fu czy Tai Chi, ale w mieście Tiencin, położonym na północnym-wschodzie kraju, nowym krzykiem mody stały się zapasy. Zapewniają dobrą kondycję niezależnie od wieku, ale przede wszystkim uwalniają od stresów nagromadzonych podczas ciężkiego tygodnia pracy. W uprawianiu zapasów i innych sportów bardzo pomaga polityka lokalnych władz, które promują ćwiczenia i wysiłek fizyczny. Ich celem jest to, aby każdy mieszkaniec Tiencin miał maksymalnie 15 minut drogi do najbliższego miejsca, gdzie można ćwiczyć. Materiał programu "24 Godziny".

Największy amerykański bank zawita do Polski. Będzie sporo pracy

Decyzja o ulokowaniu w Polsce jednej z siedzib JP Morgan, największego pod względem kapitalizacji banku na świecie, to dowód zaufania do naszej gospodarki - mówił we wtorek minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. - Centrala banku jest w Houston. Chciałoby się powiedzieć, w ślad za słynną frazą, że jeżeli mamy jakiś problem, Houston, to tylko z nadmiarem - podkreślał wicepremier.

Nie boją się pogróżek. I pokazują, jak wygląda zachodni styl życia

Czerpią inspirację z zachodnich tytułów i przekładają to na wschodnie realia. Wszystko po to, aby pokazać kobietom, jak może wyglądać ich życie. W Afganistanie powstał pierwszy magazyn dla kobiet o modzie i stylu życia. Na jego łamach zamieszczane są również porady o zdrowiu, ciąży i prawach kobiet. Nakład czasopisma wynosi 5 tysięcy egzemplarzy. Po wydaniu pierwszego numeru, w maju tego roku, zespół redakcyjny, składający się głównie z kobiet, zaczął otrzymywać pogróżki. - Nie podajemy adresu naszego magazynu, nasi przeciwnicy nie wiedzą, gdzie pracujemy. Jesteśmy niezwykle ostrożne w drodze do biura - mówi Fatana Hassanzada, redaktor naczelna magazynu "Gellara". Materiał programu "24 Godziny".

Dubaj testuje latające taksówki bez pilota

To melodia przyszłości, ale brzmi niesamowicie. Dubaj chce wprowadzić... latające taksówki bez pilota. Właśnie rozpoczęły się testy bezzałogowców. Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapewniają, że pierwsi klienci będą mogli skorzystać z innowacyjnego pomysłu dopiero wtedy, kiedy wszystko będzie perfekcyjnie przygotowane pod względem bezpieczeństwa. Materiał programu "24 Godziny".

Kupisz tutaj dosłownie wszystko. Wyjaśniamy, czym jest darknet

Darknet to miejsce, w którym kupisz broń, narkotyki, fałszywe dokumenty, a ostatnio też dane klientów czterech polskich banków. W darknecie, czyli po ciemnej stronie sieci - niewidzialnej dla większości internautów. Aby wejść do tego świata, nie potrzeba wyjątkowych umiejętności technicznych, czy specjalnych zaproszeń, a nawet specjalistycznego sprzętu. I co najważniejsze, każdy jest tutaj anonimowy. Materiał programu "24 Godziny".

Dane klientów z polskich banków trafiły do darknetu. "Sprawą zajmują się już organy ścigania"

W sieci pojawiła się oferta sprzedaży danych klientów czterech banków. Oferowane są one w tak zwanym darknecie. - Informacje wystawione na sprzedaż nie są kompletne - uspokajał w rozmowie z TVN24 BiS Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. Jednocześnie organizacja podała, że tylko w drugim kwartale tego roku oszuści próbowali wyłudzić z banków około 114 milionów złotych posługując się cudzymi dokumentami. - Takie sytuacje zdarzają się i prawdopodobnie będą się zdarzać - mówił doktor Barbrich.

Zablokują konto na trzy dni. Wystarczy cień podejrzenia

Szef Krajowej Administracji Skarbowej będzie mógł zablokować konto firmy w razie podejrzenia, że może ona wykorzystać system bankowy lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej do oszustwa podatkowego - zakłada projekt ustawy, którym we wtorek ma zająć się rząd.

"Biznes dla Ludzi", 25.09

Dane klientów polskich banków wystawione na sprzedaż w darknecie. O tę sytuację Robert Stanilewicz pytał w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS doktora Przemysława Barbricha ze Związku Banków Polskich.

"Bilans", 25.09

Znane są stawki czynszu w ramach programu Mieszkanie Plus. Gośćmi Roberta Stanilewicza w programie "Bilans" TVN24 BiS byli Konrad Płochocki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Jarosław Skoczeń z Emmerson Nieruchomości.

Oto lista najbogatszych Polek. W czołówce kilka zmian

Sprawnie działają w biznesie, mają udziały w ogromnych spółkach, angażują się w działalność kulturalną i charytatywną - tak w skrócie można opisać wspólne cechy najbogatszych kobiet w Polsce. Pierwszych dziesięć pań z listy dysponuje majątkiem rzędu 25,5 mld zł. To prawie połowa polskiego deficytu (w założeniach ma wynieść 59,3 mld zł), ale za tę kwotę można by też wybudować Centralny Port Komunikacyjny.

Coraz mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Trzy przyczyny

W 2016 roku w Polsce było 4,9 procent skrajnie ubogich, a rok wcześniej 6,5 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej zyskały rodziny wielodzietne - wśród tych z trójką i większą liczbą dzieci wskaźnik skrajnego ubóstwa zmniejszył się z około 17 do 10 procent.

Złoty pod presją komentarzy z USA i Europy

Polityka przestaje ciążyć złotemu, jednak potencjał do umocnienia się polskiej waluty powstrzymać mogą komentarze przedstawicieli Fed i EBC - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, na rynku długu można obserwować lekkie odreagowanie przeceny z ubiegłego tygodnia.

Własne mieszkanie coraz droższe. Nowe dane

W sześciu największych polskich miastach średnie ceny ofertowe i transakcyjne metra kwadratowego mieszkań na rynkach pierwotnych i wtórnych w drugim kwartale bieżącego roku lekko wzrosły - informuje Narodowy Bank Polski. Wyjątkiem był rynek wtórny w stolicy, gdzie średnie ceny nieznacznie spadły.

Od dawna nikt nie rozbił banku. Duża kumulacja w totku

20 milionów złotych - tyle może wygrać osoba, która w najbliższym losowaniu Lotto przy odrobinie szczęścia trafi "szóstkę". O nagrodę w trakcie tak dużej kumulacji może się starać nawet pięć razy więcej graczy niż podczas zwykłej gry, kiedy to wygrać można 2 miliony złotych.