Najnowsze

Najnowsze

Przewaga w sondażach topnieje. Brytyjczycy przed wyborem

Brytyjczycy niedługo pójdą do wcześniejszych wyborów. Kiedy Theresa May decydowała się na ich przyspieszenie sondaże pokazywały, że Partia Konserwatywna może liczyć na jeszcze większą niż obecnie reprezentację w Izbie Gmin. Jednak od połowy kwietnia sytuacja ulega zmianie. Najnowsze sondaże pokazują, że partia Theresy May traci poparcie. Dokładne wyniki najnowszych badań opinii publicznej zaprezentował w TVN24BiS Patrycjusz Wyżga.

Konsternacja po wizycie Trumpa. "Z tym prezydentem daleko nie zajedziemy"

Donald Trump pozytywnie ocenia swoją pierwszą zagraniczną podróż. - Powiedział to, co chciał powiedzieć. Albo nie powiedział tego, czego nie chciał powiedzieć. Pokazał, na czym ma polegać jego postawa "America first" - skomentowała wyjazd Donalda Trumpa Katarzyna Sławińska, korespondentka TVN24. Zdaniem amerykanisty Marcina Wojciechowskiego, Trump podczas tej wizyty chciał zaprezentować się jako prezydent, ale też odwrócić uwagę od wątku rosyjskiego. - Ani jeden, ani drugi cel nie został osiągnięty - powiedział.

Mocne wspieranie węgla. Subsydia pod lupą

Mit "taniego węgla" utrzymuje się w Polsce tylko dlatego, że wykorzystanie paliw kopalnych jest wciąż podtrzymywane różnego rodzaju subsydiami - twierdzą ekolodzy, którzy w europejskim plebiscycie na najbardziej szkodliwe sposoby wspierania paliw kopalnych Polsce przyznali pierwsze miejsce.

Czarnecki ocenia unijną politykę migracyjną jako fatalną. "Czas na jej weryfikację"

- Stany Zjednoczone będą chciały szukać innych partnerów, nie tylko Niemców, którzy byli takim pośrednikiem między USA a Europą. Z drugiej strony Niemcy będą musiały szukać partnerów pod ręką, sąsiadów. Berlin już zdał sobie sprawę, że bez Polski nie uratuje się projektu europejskiego - ocenił szczyt G7 wiceprzewodniczący Parlamentu europejskiego Ryszard Czarnecki.

Przegląd prasy. Nadciąga rewolucja podatkowa i koniec PIT i CIT

Kto ma pensję, będzie płacił inny podatek niż przedsiębiorca. Zyski kapitałowe będą opodatkowane jeszcze inaczej - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Według jej informacji, przepisy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych zostaną zastąpione trzema osobnymi ustawami.

Przegląd prasy. Poczta sięga po młode firmy

Państwowy operator sięga po nowatorskie technologie rozwijane przez młode polskie firmy. Dzięki nim ma znaleźć nowe źródła przychodów, obniżyć koszty i przyciągnąć młode pokolenie klientów - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Gigant wypiera z rynku tradycyjne księgarnie. A potem otwiera swoje

Wygląda jak typowa księgarnia, ale nie do końca nią jest. Na półkach nowego sklepu Amazona w centrum Time Warner Center na Manhattanie znajdują się jedynie okładki książek i oceny czytelników. Klienci nie widzą cen, bo te są zróżnicowane – zależą od tego, czy jesteś członkiem Amazon Prime.

Słona herbata, morele i brak zasięgu. To "Mały Tybet"

Tam trzeba długo jechać. Najpierw leci się samolotem do stolicy Indii, potem jedzie dwa dni autobusem. Na miejscu praktycznie nie działa komórka, a internet pojawia się raz na trzy dni. A mimo to jest wspaniale. O atrakcjach "Małego Tybetu" - regionu Ladakh na Wyżynie Tybetańskiej - opowiadał fotograf i podróżnik Mariusz Jachimczuk. Jedną z nich jest sypanie przez mnichów kolorowej Mandali. Trwa to sześć dni, po czym mozaika zostaje zniszczona, co symbolizuje przemijanie - tłumaczył w programie "Pokaż nam świat".

Robodrift. Zmagania jeżdżących robotów

Wyścigi na czas, zmagania na torze off-road i rywalizacja strongbotów - to główne atrakcje imprezy Robodrift. Niektóre roboty bazowały na zdalnie sterowanych samochodach inne miały gąsienice, a jeszcze inne koła od quada. Zmagania wszelkiego rodzaju jeżdżących robotów oglądała nasza reporterka - Agata Zjawińska. Zobacz materiał TVN Turbo.

Architektoniczne hity i wpadki w Polsce. Nagrody roku

- Właśnie ogłoszono, co jest najpiękniejszym budynkiem wybudowanym w 2016 roku - mówi Ewelina Woźnica w TVN24BiS. Według internautów tytuł "Bryły Roku" otrzymała serwerownia Beyond z Wielkopolski. Budynek stworzono tak, by miał przypominał cyfrowy znak graficzny wypełniony pikselami. Z kolei za "Makabryłę" została uznana Świątynia Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, na którą zagłosowało ponad cztery tysiące osób. - Grzechy architektoniczne nie zostały, niestety, wybaczone - mówi Woźnica. W przeszłości tytuł najbrzydszego budynku przyznano m.in. galerii handlowej w Kwidzynie, wycince parku w Rybniku i wiacie w Radomiu.

Korupcja, seksafera, brudne zagrywki. Zobacz, jak tracili wysokie stanowiska

Zajmujący wysokie pozycje polityczne i społeczne nie mogą być pewni swojej przyszłości, gdy na jaw wyjdą ich grzechy. Jak pokazuje historia, korupcja i afery seksualne mogą prowadzić do utraty stanowiska przez polityków. Obecnie bliski jest tego prezydent Brazylii Michel Temer. W środowych zamieszkach w Brasilii w starciach z policją rannych zostało 49 osób. Na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy żądali ustąpienia Temera, ponieważ w ostatnich dniach przedstawiono mu poważne zarzuty korupcyjne. Dotyczą one łapownictwa i przywłaszczenia sobie części funduszy przeznaczonych na kampanię wyborczą jego centroprawicowej Partii Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego (PMDB). Zobacz, kto w wyniku głośnych afer stracił stanowiska.

Ryk silników, adrenalina i mnóstwo błota. "Wszystko się psuje"

Gliwicki "Mutt" jest już pełnoletnim przeprawowym rajdem. To klasyka off-roadu, a w tym roku dodatkowo obchodził 18-tkę. Amatorki rajd organizowany jest na gliwickim poligonie i pobliskiej piaskowni "Kotlarnia". Trwa dwa dni, a w tegorocznej edycji wzięło udział ok. 60 załóg. Uczestnicy narzekali na trudne warunki, zwłaszcza więcej wody. - Troszkę roboty jest, ale to taka przyjemna robota - mówi jeden z nich. - Coś pięknęgo - podsumowuje inny. Więcej w materiale Dagmary Kowalczyk w programie "Raport" TVN Turbo.

Likwidują legendarny tor samochodowy. Powstanie tu osiedle

Los historycznego toru FSO na Żeraniu został przesądzony. W miejscu, w którym przed laty testowano fabryczne samochody, w tym pierwszy model Warszawy, powstanie osiedle. Na tor przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie jeszcze do niedawna można było sobie pojeździć, wjechały buldożery i koparki. Więcej w materiale Łukasza Byśkiniewicza TVN Turbo.

Polacy mają zarabiać na mieszkaniach. Pięć rzeczy, jak nie płacić podatku

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu, czyli tzw. REIT. Ma on skierować gigantyczne oszczędności Polaków na inwestycje mieszkaniowe, bardziej opłacalne niż trzymanie pieniędzy na koncie w banku. Polacy mogliby nie płacić podatku od inwestycji kapitałowych. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć.

Polskie zabawki hitem za granicą. Ale to nie jest dziecinnie prosty biznes

O wyceniany na 10 mld zł rynek artykułów dla dzieci walczy wielu graczy i choć wydatki rodziców na najmłodszych rosną, połowa firm z tego segmentu rynku jest w złej lub słabej kondycji finansowej. Dobrze natomiast wygląda eksport zabawek i gier, których firmy wyeksportowały o prawie 60 proc. więcej niż rok wcześniej.

Francuski social może się wkrótce skończyć. Te reformy będą "próbą ognia"

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce zliberalizować gospodarkę kraju. "Jego program opiera się na założeniu, że państwo opiekuńcze jest anachronizmem" - pisze "Economist". Wysokie koszty pracy sprawiają, że niektóre przedsiębiorstwa przenoszą miejsca pracy za granicę. Wyzwaniem dla prezydenta będą reformy, wśród których jest rezygnacja z emerytalnych i etatowych przywilejów.

Z Podlasia do Azji na hulajnodze. "Z Mongolii już rzut beretem do Chin"

Do Chin można się dostać samolotem, ale najodważniejsi próbują...na hulajnodze. Gościem programu "Pokaż nam Świat" był Tomasz Jakimiuk, któremu ten wyczyn się udał, miał hulajnogę i korzystał z autostopu. Jak żartował z Warszawy do Państwa Środka można pojechać kierując się "na Ukrainę, potem do Rosji, do Mongolii, a z Mongolii to rzut beretem do Chin". Cała podróż zajęła mu trzy i pół miesiąca. Jednak, jak mówi, to kwestia indywidualna, na którą nie ma reguły. - W podróżowaniu szukam czegoś, co mnie zwala z nóg - przyznał podróżnik, który przejechał 18 tys. kilometrów. Materiał z programu "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

Trudny poranek klientów mBanku. Przerwa w dostępie do kont

Do godziny 6:30 w niedzielę miała trwać przerwa techniczna w mBanku, ale nieoczekiwanie się przedłużyła. Klienci nie mieli dostępu do swoich kont ani przez internet, ani przez aplikację. Zgłaszali też problemy z płatnościami, jak jednak zapewnił mBank, "mogą swobodnie korzystać z kart". Ostatecznie, kilka godzin po czasie, udało się przywrócić pełen dostęp usług.