Najnowsze

Najnowsze

Egzamin przyjedzie do ciebie. Pierwszy taki pojazd w Polsce

W 2013 roku karta motorowerowa została zastąpiona prawem jazdy kategorii AM. Egzaminy przeprowadzane są w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, ale również poza nimi. Wszystko dzięki pierwszemu w Polsce mobilnemu stanowisku do przeprowadzania egzaminów. Ma on zachęcić młodzież do robienia prawa jazdy na motorower z mniejszym stresem i na swoim gruncie. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

"500 plus zachęca do kombinowania". Petru ma inny pomysł na pomaganie rodzinom

- My, Nowoczesna, stawiamy na Polskę aktywną, w której nie ma miejsca na obietnice bez pokrycia, w której podatki będą niskie, a państwo nie będzie żyć na kredyt - mówił w niedzielę Ryszard Petru, lider Nowoczesnej podczas konwencji programowej partii. Podczas spotkania, szef partii przedstawił projekt, który miałby zastąpić obecny program Rodzina 500 plus.

Ma być łatwiej z podatkami. Sprawdź, jak ma wyglądać nowa procedura

Szykuje się uproszczenie procedur podatkowych. Od czerwca podatnicy kwestionujący niekorzystne dla nich interpretacje, nie będą musieli wzywać organu do usunięcia naruszenia prawa. Zamiast tego, interpretację będą mogli zaskarżyć bezpośrednio do sądu - wyjaśnia doradca podatkowy z Crido Taxand, Amelia Górniak. Aktualne przepisy nie przewidują trybu odwoławczego w przypadku otrzymania niekorzystnej interpretacji.

Miasto pęka w szwach. Turystów przeniosą na sztuczną wyspę

Dubaj wciąż się rozrasta i to bardzo szybko. Teraz miasto ma się rozciągnąć na wodę - i to dosłownie - a to dzięki dwóm sztucznym wyspom, które nazwano Marsa Al Arab. Inwestycja, która pochłonie ponad dwa miliardy dolarów, ma zostać ukończona przed upływem trzech lat.

Bez kolejek przed wjazdem na autostradę. Dzięki tej technologii

Podróż samochodem z Portugalii do Polski nie musi się wiązać z mnóstwem "papierkowej" roboty. Bo kierowcy wcale nie musza kolekcjonować kwitków za przejazd przez autostrady i drogi szybkiego ruchu. W planach jest, żeby za korzystanie z płatnych odcinków dróg był wystawiany jeden paragon. Wszystko dzięki satelitarnemu systemowi naliczania opłat. Obecnie organizowany jest przetarg na wprowadzenie najnowocześniejszego sposobu poboru opłat w Polsce. Jak to ma wyglądać w praktyce? Materiał z "Raportu" TVN Turbo.

Unikatowe, zabytkowe i klasyczne. Gwiazdy motoryzacji przyjechały do Polski

To była nie lada gratka dla wszystkich miłośników klasycznych samochodów. W połowie maja w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się IV Targi Oldtimer Warsaw Show - największa tego typu impreza w Europie Środkowowschodniej. Na targach pojawiło się ponad tysiąc zabytkowych pojazdów - począwszy od tych z lat 20. i 30. XX wieku, poprzez samochody używane w czasie II Wojny Światowej, klasyki z lat 50. i 60., na legendach PRL-u kończąc. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Nowe rozdanie w Europie. "Polska będzie pod silną presją"

Po wyborach we Francji, Polska będzie poddawana bardzo silnej presji dotyczącej przyjęcia euro, a także niekorzystnych dla nas transakcji - na przykład zakupu od Francji elektrowni atomowych w ramach rekompensaty za rezygnację z caracali - mówi ekonomista Cezary Mech, były wiceminister finansów.

Te informacje są warte miliardy dolarów. Każdy tworzy je codzienne

Czy wiecie, że naukowcy są w stanie stworzyć nasz profil psychologiczny na podstawie naszej aktywności w sieci? Jest to możliwe dzięki Big Data, czyli wszystkiemu, co zostawiamy po sobie w sieci. Mogą to być wpisy, zdjęcia, pliki, czy nawet momenty, w których wyłączamy materiały wideo. Zdaniem wielu uniwersytetów analityk Big Data to zawód XXI wieku.

Oto trabant, z którym nie masz szans na światłach

Co się stanie, gdy do trabanta włoży się silnik turbo o sportowym zacięciu i napęd na cztery koła? Tak zwana "mydelniczka" zmieni się w unikatowego slipera, który na światłach najpierw uśpi czujność, a potem bestialsko ośmieszy niemal każde seryjne auto. W sprincie do setki mogą się z nim mierzyć tylko prawdziwe sportowe samochody. Taki "trampek" jeździ po Polsce. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Piękne plaże i zaciszne zatoki. Oto idealne miejsce na wypoczynek

Nadmorskie Algarve to otoczony malowniczymi górami 200-kilometrowy pas wybrzeża na południowym krańcu Portugalii. Prowincja słynie z łagodnego klimatu, pięknych plaż z licznymi zacisznymi zatokami i fantazyjnych skał uformowanych przez wiatr i wodę. To miejsce na wypoczynek wybrała Anna Dec z tvnmeteo.pl.

Chcesz jechać do Kalifornii? Oto kilka porad, by zrobić to tanio

Marzysz o podróży do Kalifornii i nie wiesz, ile pieniędzy przygotować? Bilet z Krakowa do Los Angeles i z powrotem można kupić już za 2 tysiące złotych. Nie możesz oczywiście zapomnieć o wizie do Stanów Zjednoczonych (około 640 zł). Najtańszy nocleg w hostelu to koszt około 30 dolarów, ale możesz też mieszkać na kempingu (od 10 dolarów za osobę). Wypożyczenie auta kosztuje od 40 dolarów za dobę. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Plaża wróciła na wyspę. Po ponad 30 latach

To dopiero niespodzianka. Na jednej z irlandzkich wysepek po ponad trzech dekadach znów pojawiła się plaża. Władze liczą, że wrócą też turyści. Plaża w miejscowości Dooagh na wyspie Achill zniknęła po sztormie w 1984 roku. Potężne fale zmyły cały piasek, pozostawiając skaliste podłoże. Okazało się jednak, że dzięki kilku sztormowym dniom morze wyrzuciło tysiące ton piasku, tworząc tym samym 300-metrowy pas złotej plaży. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Ulice miasta zamieniają w ring. To integruje mieszkańców

W Boliwii to dopiero wiedzą, jak powyjaśniać sobie pewne sprawy. Robią to podczas festiwalu Tinku organizując powszechną, kontrolowaną bijatykę. W czasie imprezy ulice miast zamieniają się w jeden wielki ring, na którym bije się każdy z każdym. Nie do końca wiadomo, skąd wzięła się ta niecodzienna rozrywka. Według jednych źródeł to upamiętnienie dawnych walk plemiennych. Zdaniem innych wspomnienie walk z kolonizatorami. Z kolei według prezydenta kraju Evo Moralesa, który uczestniczy w festiwalu, powstał on w celu integracji mieszkańców kraju oraz oddania hołdu Matce Naturze. Materiał programu "Pokaż nam Świat".

Tanie linie chcą szkolić pilotów w Polsce

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o partnerstwie z liniami lotniczymi Wizz Air. Studenci, którzy będą zainteresowani stanowiskiem pilota będą przygotowywani do podjęcia tej pracy jeszcze na studiach.

Dostaniesz auto w dwie minuty. Oto niezwykły automat

Większość z was z pewnością korzystało z automatów z kanapkami, napojami czy batonami. A gdyby tak w takim urządzeniu można było kupić samochód? W Singapurze stoi automat, w którym można wybrać luksusowe auta, takie jak Bentley, Ferrari czy Lamborghini. Materiał programu "Świat technologii".

Namiętny pocałunek w Cannes i święto książki w Warszawie. Co słychać w kulturze?

70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes oficjalnie rozpoczęty. To nie tylko walka o Złotą Palmę, ale również o tytuł królowej czerwonego dywanu. O tym, kto ma największe szanse w obu tych kategoriach opowiadała w TVN24 BiS Ewelina Woźnica w cotygodniowym przeglądzie kulturalnym. Będzie też o pocałunku Moniki Bellucci, wynikach konkursu Grand Press Photo 2017, Warszawskich Targach Książki i nowej płycie Katy Perry.

Polacy kupują mniej tanich mieszkań. Więc ceny rosną

Koniec programu Mieszkanie dla Młodych spowodował, że Polacy kupują mniej tanich mieszkań, co skutkuje wzrostem cen transakcyjnych. Przeciętna cena w Warszawie wynosi aktualnie 7124 zł za metr kwadratowy. Pierwszy raz od listopada jest to kwota wyższa niż 7 tysięcy złotych.

"Piąta Strona Świata", 20.05

Czy Polska jest krajem homofobicznym? Jak religia wpływa na politykę? Jaka jest rola religii w życiu Polaków? Na te pytania odpowiadali goście księdza Kazimierza Sowy w programie "Piąta Strona Świata" w TVN24 BiS: redaktor Ewa Czaczkowska, były dyplomata Michał Klinger, publicysta "Rzeczpospolitej" Jędrzej Bielecki oraz Kamil Wyszkowski z United Nations Global Compact.

"Odłóżcie spory, pomóżcie dzieciom". Apel w sprawie małych uchodźców

Lawinowo rośnie liczba dzieci, które same, bez opieki dorosłych, uciekają z rejonów konfliktów. W dwóch ostatnich latach było ich nawet 300 tysięcy. UNICEF apeluje do polityków o odłożenie politycznych sporów o migrację i spojrzenie na dzieci jako na wrażliwe, bezbronne istoty. Tym bardziej, że prawie 1/3 z małych uchodźców pada ofiarami handlarzy żywym towarem. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówiła Patrycja Stockinger.

Piwo najpopularniejsze, ale nie na imprezach. Zobacz, jak Polacy piją alkohol

Jeśli piwo, to podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi. Jeśli wino, to w rodzinnym gronie. Jeśli zaś wódka, to najczęściej na imprezie - tak w świetle wyników najnowszych badań CBOS piją alkohol dorośli Polacy. Choć najpopularniejszym napojem alkoholowym w naszym kraju jest piwo, Polakom najczęściej zdarza się upijać wódką.

Tajemnicze i straszne. Jest pomysł na ratowanie tego symbolu

Jeszcze niedawno tętniły życiem, teraz przerażają czyli puste centra handlowe. Jeszcze niedawno takie galerie były symbolem Stanów Zjednoczonych, ale przez rozwijający się w błyskawicznym tempie handel w internecie upadają jedno po drugim. Pojawiają się jednak pomysły, jak ożywić tętniące jeszcze niedawno życiem miejsca. Jeden z przykładów pokazaliśmy w programie "24 Godziny".