Najnowsze

Najnowsze

Rząd nie obniży VAT. "Wola realizacji programu jest dominująca"

Założona przez rząd w projekcie budżetu na 2018 roku wielkość przychodów podatkowych jest wielkością ambitną, ale nie przeszacowaną - ocenił wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Lepsza finalna realizacja może dotyczyć między innymi CIT i akcyzy. Jak powiedział, do obniżenia stawki VAT może dojść, gdy system podatkowy odzyska swoja efektywność, a luka VAT zostanie sprowadzona do "racjonalnego poziomu".

Trump chce skasować "marzycieli". To plan "okrutny, samobójczy i zły"

Amerykanie wychodzą na ulice, aby protestować w obronie tak zwanych marzycieli, czyli tych, którzy przyjechali do Stanów Zjednoczonych jako dzieci, ale tu się wykształcili i tu pracują zawodowo. Donald Trump chce, żeby nie chroniło ich - tak jak dotychczas - amerykańskie prawo. Imigracyjnymi przepisami przez najbliższe pół roku będzie się zajmował Kongres. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Lekcje powinny zaczynać się później. Zyski liczone w miliardach dolarów

Nie zaczynajcie lekcji w szkołach przed 8:30 – apelują eksperci w Stanach Zjednoczonych i tłumaczą że jeśli amerykańskie dzieci będą wyspane, to amerykańska gospodarka zyska na tym aż 9 miliardów rocznie. Wszystko dlatego, że wyspane dzieci są zdrowsze i lepiej się uczą, a to procentuje w przyszłości. Materiał z programu "24 Godziny".

Miliardy na deputaty dla górników-emerytów. Szacunki ministerstwa

2,7 miliarda złotych może wynieść łączny koszt jednorazowego świadczenia dla emerytów górniczych uprawnionych do deputatu węglowego, jeżeli przyjęte byłyby rozwiązania zawarte w zmodyfikowanym przez resort energii projekcie ustawy w tej sprawie - oszacował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Z małego ZUS-u skorzystasz dłużej. Jest projekt

Okres preferencyjnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne będzie wydłużony do 3 lat - proponuje resort pracy. Podstawa wymiaru składek wynosiłaby 30 proc. minimalnego wynagrodzenia w pierwszym i drugim roku prowadzenia działalności gospodarczej oraz 60 procent w trzecim roku.

"Znalezienie pracowników w Polsce jest jednym z największych wyzwań"

To dobry czas na inwestowanie w Polsce - uważa Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald's Polska. Jak wskazuje, nasz kraj jest "na pewnym etapie rozwoju". - Przez ostatnie 20 lat widzieliśmy olbrzymi boom gospodarczy, wzrasta jakość życia Polaków. To ma znaczenie. To dopiero początek naszej drogi - zwraca uwagę gość TVN24 BiS. Jak mówi Pieńkowski, "coraz więcej osób przychodzi do restauracji". - Jest to związane impulsem w postaci wyższych zarobków, silniejszej gospodarki - ocenia, jednocześnie przyznając, że "jednym z największych wyzwań" jest znalezienie odpowiednich pracowników.

Sztuczna inteligencja "to rewolucja 3.0". "Jest ogromnym wyzwaniem"

- Nie obawiam się, że sztuczna inteligencja jest zagrożeniem. Jest ogromnym wyzwaniem i pojawią się tematy dotyczące etyczności w przypadku, kiedy będzie więcej autonomicznych samochodów - ocenia Przemysław Budkowski, prezes Grupy Allegro. Zdaniem Tomasza Czechowicza, partnera zarządzającego MCI Capital S.A., "zjawisko sztucznej inteligencji przyczynia się do dalszej poprawy efektywności modeli cyfrowych". - Na bazie dużej ilości danych spółki cyfrowe zaczynają coraz lepiej funkcjonować. Można powiedzieć, że to rewolucja 3.0 - podkreśla gość TVN24 BiS. Z drugiej strony, wskazuje jednak na potencjalne zagrożenia. - Jest jakieś ryzyko, że masa krytyczna danych i ich przetworzenia może się przerodzić nie w sztuczną, a prawdziwą inteligencją i wizje z książek science-fiction staną się rzeczywistością - mówi Tomasz Czechowicz.

"Biznes dla Ludzi", 05.09

Sytuacja gospodarcza oraz rynek pracy w Polsce - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem był Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald's Polska. O programie Mieszkanie plus mówił zaś Marek Wielgo, redaktor naczelny Muratorplus.pl.

"Bilans", 05.09

Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy na Forum Ekonomicznym w Krynicy oraz inwestycje zagraniczne w Polsce - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Piotra Kraśki był Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Ponadto, w programie pojawił się temat targów zbrojeniowych w Kielcach.

Polska może zyskać na brexicie? "Mamy znak, że będzie transfer miejsc pracy"

- Stabilny rozwój w Polsce jest dobrą informacją dla inwestorów - mówi Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Jego zdaniem, nasz kraj może zyskać nowe miejsca pracy po brexicie. - Mamy znak, że będzie transfer miejsc pracy z Londynu i innych brytyjskich miast do Polski - wskazuje gość TVN24 BiS, jednocześnie zwracając uwagę, że nie chodzi tylko o "amerykański bank, ale również kilka innych instytucji międzynarodowych". - W Polsce jest bardzo dobre miejsce do lokalizacji kapitału - dodaje Tony Housh.

Awaria serwisu mBanku trwała dwa dni

Przez dwa dni klienci mBanku nie mogli zalogować się do systemu CompanyNet, czyli bankowości internetowej dla korporacji. We wtorek popołudniu biuro prasowe banku poinformowało, że system znów działa.