Najnowsze

Najnowsze

Chora dziewczynka dostanie sukienki. Gest firmy ubraniowej

Niemiecka firma ubraniowa przyszykowała prezent dla autystycznej dziewczynki. Chora 10-latka ukochała sobie jeden wzór sukienki, ale niestety zaczęła z niej wyrastać. Kiedy tak się stało, ojciec przez media społecznościowe zapytał, czy ktoś nie ma większego rozmiaru. Odzew go zaskoczył. Z pomocą przyszło przedsiębiorstwo, które produkowało ubranka. Producent postanowił uszyć kilka takich samych sukienek w różnych rozmiarach. Stroje już trafiły do Maggie. Materiał programu "24 Godziny".

Google sporo zapłaci producentowi popularnej marki smartfonów

Google sfinalizowało transakcję wykupienia za 1,1 mld dolarów części HTC oraz nabyło "prawo do korzystania z własności intelektualnej HTC bez wyłączności, w ramach umowy licencyjnej”. Tajwańska firma technologiczna pozostanie na rynku, a część jej pracowników przejdzie do oddziału sprzętowego amerykańskiego giganta.

Książę William pyta uzależnionych. Zaskoczył opinię publiczną

Książę William zaskoczył opinię publiczną w Wielkiej Brytanii. Odwiedził ośrodek leczenia uzależnień w Londynie, a gdy rozmawiał z jego podopiecznymi – niespodziewanie dla wszystkich - zadał pytanie, czy są za legalizacją narkotyków. Głosy rozmówców były podzielone pomiędzy zwolenników i przeciwników zakazu. Sprawa wzbudziła zainteresowanie na Wyspach, bo choć książę William sam nie wyraził opinii, to jego zapytanie przyjęto jako wyraz odwagi i dowód rzeczywistego zainteresowania problemami społeczeństwa. Materiał programu "24 Godziny".

Polska przygotowuje się na import ropy innej niż rosyjska

Musimy rozbudować zbiorniki, by sprostać oczekiwaniom klientów, którzy coraz częściej kupują inne - niż rosyjskie - gatunki ropy naftowej - ocenił Rafał Miland, wiceprezes PERN, spółki zarządzającej siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów oraz bazami paliwowymi.

Morawiecki o SKOK-ach: trudne w zarządzaniu, ale potrzebne

SKOK-i są trudne w zarządzaniu ze względu na to, że w ogóle udzielanie kredytów to jest coś takiego jak medycyna albo marketing - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Jak dodał "tego typu instytucje finansowe są potrzebne".

Odsiadują wyrok i pracują w restauracji

Na pierwszy rzut oka restauracja "Interno" w kolumbijskiej Kartagenie wygląda zwyczajnie; kelnerki przyjmują zamówienia, a kuchnia zajmuje się przygotowaniem posiłków. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się można zobaczyć akcenty bardziej charakterystyczne... dla więzienia. Okazuje się, że każda z pracujących tu pań odsiaduje wyrok w pobliskim zakładzie karnym. To jeden z kilku projektów w tym kraju, który ma pomóc w resocjalizacji więźniów. Materiał programu "24 Godziny".

Potężna kula, basen, amortyzatory. Tak wygląda antysejsmiczne budownictwo

Są drogie, więc wielu krajów na nie nie stać. Ale inżynierowie i architekci wciąż rozwijają konstrukcje budynków, które są w stanie oprzeć się trzęsieniom ziemi. Wykorzystywane są specjalne amortyzatory, które sprawiają, że budowla drży, ale nie ulega zniszczeniu. Jedno z najbardziej wyszukanych rozwiązań zastosowano w ponad 500-metrowym wieżowcu Taipei 101 w stolicy Tajwanu. Energię wstrząsów absorbuje umieszczona wewnątrz stalowa kula, ważąca kilkaset ton. Zobacz materiał programu "24 Godziny".

"Bałtyk umiera". Polska sprzeciwia się unijnej polityce

Polski rząd nie może zaakceptować propozycji połowowych KE na rok 2018, które nie zapewniają ochrony zasobów dorsza i w konsekwencji mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia zasobów tej ryby w Morzu Bałtyckim – poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ze względu na niskie zasoby ryb rybacy chcą uznania Bałtyku za obszar katastrofy ekologicznej.

Holandia nie chce wypłacać odszkodowań rodzinom ofiar ze Srebrenicy

Holandia nie chce wypłacać odszkodowań rodzinom ofiar ze Srebrenicy. W czerwcu Sąd Apelacyjny w Hadze orzekł, że to państwo holenderskie ponosi częściową odpowiedzialność za śmierć podczas masakry z 1995 roku i powinno zapłacić zadośćuczynienie. Sprawa uważana jest za wyjątkowo haniebną dla Holandii, a według ONZ zbrodnia jest pierwszym w Europie po zakończeniu II wojny światowej ludobójstwem. Holandia zapowiada, że będzie dążyć do unieważnienia procesu, żeby doprowadzić do kolejnej rozprawy. Materiał programu "24 Godziny".

Polscy emeryci zadłużeni na potęgę. Rekordzista ma do oddania miliony

Blisko 3,2 mld zł wynosi dług ponad 238 tys. emerytów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Powody są niezmienne od lat: zmniejszenie dochodów po przejściu na emeryturę, wykorzystywanie przez rodzinę do zaciągania zobowiązań i większa umieralność mężczyzn. "Emeryci to bardzo lubiana grupa płatników. Dysponują stałym i pewnym źródłem miesięcznych wpływów" - zaznacza KRD.

"Bilans", 20.09

Nadwyżka w budżecie oraz pracownicy delegowani to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 20.09

Kto pracuje najdłużej? Czy zmiana czasu ma sens? Czy będziemy płacić kaucję za puszki i plastikowe butelki? Na te pytania, w programie "Biznes dla Ludzi", odpowiadali goście Roberta Stanilewicza.

"Zła zmiana". Chcą zatrzymać letni czas, raport czeka u premier

Na zmianie czasu traci transport publiczny i prywatny, sektor bankowy, a nawet inwestorzy giełdowi. Spada wydajność pracy, a na dodatek podupadamy na zdrowiu - przekonywał w programie "Bilans" Tomasz Pułrół ze Stowarzyszenia KoLiber. Raport na ten temat trafił do rąk premier Beaty Szydło, ale na razie bez odpowiedzi.

Zbudują oprotestowaną obwodnicę. Poprowadzi do autostrady A1

Do końca października 2018 roku ma powstać czterokilometrowa obwodnica miejscowości Woźniki w województwie śląskim. Inwestycja wiąże się z budowanym obecnie fragmentem autostrady A1 Częstochowa-Pyrzowice. Nowa droga będzie prowadziła m.in. do autostradowego węzła.

Odwołane loty. Ryanair składa propozycje podróżnym i płaci odszkodowania

Ryanair oferuje ponad 300 tysiącom podróżnych loty zastępcze lub odszkodowania - poinformowała spółka w komunikacie. Irlandzkie linie odwołały 2,1 tys. lotów, co wywołało duże zamieszanie wśród podróżnych w wielu krajach Europy. Polski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał przewoźnika do wyjaśnienia sytuacji związanej z odwoływaniem jego rejsów do Polski.

Zadłużenie w lipcu spadło. Pomogło umocnienie złotego

Zadłużenie Skarbu Państwa w lipcu spadło o niemal 5,8 miliarda złotych, czyli o 0,6 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca i wyniosło prawie 940 miliardów złotych - podało Ministerstwo Finansów. W stosunku do początku roku jest wyższe o 7,8 mld zł.