Najnowsze

Najnowsze

Ruch cen na stacjach paliw. Niepokojące prognozy dla kierowców

Zmniejszenie marży detalicznej, przy ponownym wzroście hurtowych cen paliw, powoduje że przełom października i listopada przyniesie podwyżki cen na stacjach. Już w tym tygodniu benzyny i olej napędowy podrożały odpowiednio o 2 i 3 grosze na litrze, a autogaz o 1 grosz na litrze - informuje BM Reflex.

Meldunek utrzymany, ale załatwisz go bez wychodzenia z domu

Utrzymanie obowiązku meldunkowego i wprowadzenie od 1 stycznia 2018 roku możliwości zameldowania się przez internet - to główny cel rządowej ustawy, którą w piątek uchwalił Sejm. Za ustawą głosowało 349 posłów, przeciw było 41, a 39 wstrzymało się od głosu.

Na wypłaty dla byłych górników oraz szkolne gabinety. Zmiany w budżecie

Wypłatę około 2,3 miliarda złotych z tytułu deputatów węglowych, prawie 1 miliarda złotych dla telewizji i radia publicznego, 88 milionów złotych na szkolne gabinety lekarskie. To wszystko ma umożliwić nowelizacja ustawy budżetowej na 2017 rok oraz ustawy okołobudżetowej. Oba projekty będą przedmiotem prac komisji finansów publicznych.

Lecisz do USA? Przygotuj się na "krótką rozmowę"

Pasażerowie udający się do USA mogą spodziewać się krótkiej rozmowy tuż przed wejściem na pokład samolotu - mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej PLL LOT. Ma to związek z dodatkowymi środkami ostrożności, na wniosek USA, z powodu zagrożenia terrorystycznego.

W weekend przyda się gotówka. Utrudnienia w ośmiu bankach

Brak możliwości płatności kartą, wypłacania gotówki oraz korzystania z wpłatomatów, a ponadto brak dostępu do bankowości internetowej - to utrudnienia, które czekają klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane na najbliższy weekend prace serwisowe oraz zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zmiana czasu na zimowy. "Mam nadzieję, że po raz ostatni"

- Mam nadzieję, że skończymy z czasem zimowym w Polsce - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego ma nadzieję, że zbliżająca zmiana zegarków będzie przedostatnią. - Ona jest niedobra ze względu na zdrowie, warunki społeczne i nie przynosi już efektów ekonomicznych - wyliczał.

Zamiast szpitala wynajmowane domy. Rusza specjalny program

Zamiast szpitalnego łóżka pacjenci po operacjach mają trafiać do wynajmowanych domów oraz mieszkań. W hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii rusza pilotażowy program obsługiwany przez specjalnie powołany start-up. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Coraz więcej par śpi osobno. Jest kilka powodów

Coraz więcej par żyjących w długoletnich, stabilnych związkach, rezygnuje ze wspólnego spania. Według szacunków, w Stanach Zjednoczonych może chodzić nawet o jedną czwartą wszystkich związków. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że ludzie się od siebie oddalają. Wręcz przeciwnie, robią to dla wspólnego dobra, bo dzięki temu mogą się lepiej wyspać i dają sobie więcej swobody. Efektem jest wzrost zainteresowania mieszkaniami z podwójną sypialnią. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Były szumne zapowiedzi, ale konkretów brak. Rozbrajanie Amerykanów bez postępu

Wielu polityków i działaczy społecznych po masakrze w Las Vegas głośno krzyczało, że trzeba wreszcie ograniczyć dostęp do broni. Albo przynajmniej do dodatków pozwalających przerobić broń, aby działała jak w pełni automatyczna. Amerykańska prasa ze smutkiem zauważa jednak, że im dalej od tragicznej strzelaniny, tym ciszej o jakichkolwiek projektach w tej sprawie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Supermiasto na pustyni za 500 miliardów dolarów. Branson wspiera projekt

Brytyjski miliarder Richard Branson jest zainteresowany zapowiedzianym w Arabii Saudyjskiej super miastem. Biznesmen zajmie miejsce w radzie nadzorczej inwestycji i wyłoży nieokreśloną jeszcze kwotę na niektóre projekty. W zamian Saudyjczycy oprócz zaoferowania mu stanowiska, nawiążą też współpracę z firmą Virgin Galactic. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ograniczenie handlu w niedziele. Są zmiany w projekcie

Handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła projekt ustawy w tej sprawie wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji do spraw rynku pracy. Projekt został skierowany do drugiego czytania.

"Biznes dla Ludzi", 26.10

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Bartosz Baca, ekspert rynku lotniczego BBSG. Ponadto, pojawił się temat bezrobocia w Polsce oraz większej liczby urodzeń.

Rachunki za prąd pójdą w górę. Szykują nową opłatę, którą poniesie każdy

Rządowy projekt ustawy o rynku mocy trafi do sejmowej Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa - zdecydowali posłowie, głosując przeciw wnioskowi opozycji o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Ustawa wprowadza opłatę mocową, która od 2021 roku ma stanowić dodatkowe źródło pieniędzy dla koncernów energetycznych. Dla najuboższych rodzin miesięczna opłata ma wynieść maksymalnie 2 zł.

"Bilans", 26.10

Ograniczenia w handlu w niedziele i skutki takiego rozwiązania - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ oraz Robert Krzak z Forum Polskiego Handlu. Ponadto, pojawił się temat wyższych cen jajek i masła. Robert Stanilewicz wyjaśniał też różnicę między deficytem sektora finansów publicznych a deficytem budżetu państwa.

Kiedy wprowadzą zakaz handlu w niedzielę? "Robimy pierwszy krok"

Robimy pierwszy krok na drodze dojścia do zakazu, w takim kształcie, jakiego oczekuje Solidarność - mówił szef podkomisji do spraw rynku pracy Janusz Śniadek (PiS). Tymczasem, na kompromis nie zgadza się Piotr Duda. - Nie będzie żadnego kompromisu ze strony związku zawodowego. Wszystkie niedziele, to jedyna satysfakcjonująca dla nas decyzja Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w rozmowie z TVN24 szef Solidarności.