Najnowsze

Najnowsze

Tani przewoźnik odwołuje kolejne loty. "Możemy mieć obawy, czy to koniec"

- Skala odwołań, którą zafundował pasażerom irlandzki przewoźnik chyba zaskoczyła wszystkich - mówi Paweł Kunz, redaktor serwisu Fly4free. Ryanair poinformował w środę o zawieszeniu 18 tysięcy połączeń w sezonie zimowym 2017/2018. - Patrząc jak wygląda cała procedura oraz komunikacja ze strony Ryanaira możemy mieć obawy, czy to jest koniec odwołań - wskazuje gość programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Produkcja cukru wkrótce bez limitu. "Zmiany dotkną producentów"

Z początkiem października tego roku zostaną zniesione limity produkcji cukru w Unii Europejskiej, co oznacza, że wielkość produkcji cukru w poszczególnych krajach będzie zależeć od uwarunkowań rynkowych - zaznacza analityk rynków rolnych z BGŻ BNP Paribas Paweł Wyrzykowski.

"Biznes dla Ludzi", 27.09

Globalny ranking konkurencyjności oraz znaczenie indeksu szczęścia - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. O ruszającym Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie mówił Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UN Global Compact Poland. Barbara Oksińska z "Rzeczpospolitej" oraz Bartłomiej Derski z portalu Wysokie Napięcie rozmawiali zaś o przyszłości polskiego węgla.

"Bilans", 27.09

Wnioski o emeryturę, wotum nieufności dla ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz projekt w sprawie przeciwdziałania wyłudzeniom - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Ponadto, pojawił się temat kolejnych lotów odwołanych przez Ryanaira. Gościem Roberta Stanilewicza był Paweł Kunz, redaktor serwisu Fly4free.

Chcą zastąpić ważny wskaźnik indeksem szczęścia. "Jakość życia jest ważniejsza"

- Jakość życia jest ważniejsza niż potencjał dochodowy. Produkt krajowy brutto niewiele mówi - podkreśla Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UN Global Compact Poland. Jak dodaje, "o wiele więcej mówi to, czy mamy wysoką jakość życia w zdrowiu, czy mamy dobrą edukację, czy mamy dobry system komunikacji, czy dobre jakości środowisko naturalne". - To elementy, które mierzymy w oparciu o wskaźnik, który nazywa się wskaźnikiem szczęścia - wskazuje gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Indeks szczęścia to jeden z tematów tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie (EFNI).

Król zezwolił kobietom na prowadzenie samochodu. Internauci reagują

Historyczny moment w Arabii Saudyjskiej. Wszystko za sprawą króla Salmana, który zdecydował o tym, że kobiety będą mogły prowadzić samochody. Walka o te prawa trwała przez wiele lat, a najnowszy dekret spotkał się z wielką radością. Także w internecie, na portalach społecznościowych masowo pojawiają się kolejne zdjęcia z całego świata opatrzone hashtagiem "Womentodrive". Saudyjskie królestwo było ostatnim krajem na świecie, w którym było to zakazane. O szczegółach mówił Łukasz Kijek w TVN24 BiS.

Zelandia. Spór o nowy kontynent

Około 94 procent jej powierzchni znajduje się pod wodą, a część naukowców chce by stała się nowym kontynentem. Mowa o Zelandii, która jest położona na wschód od Australii. Podróżnik Grzegorz Gawlik studzi jednak zapędy. - Nie męczyłbym 7,5 mld ludzi na naszej planecie do nauczenia się nowej nazwy Zelandia - dodaje gość TVN24 BiS. Jego zdaniem, rozmowy o nowym kontynencie mogą być "skutecznym marketingiem naukowym".

Wizz Air likwiduje połączenia z Polski. Sprawdź, dokąd nie polecisz

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air odwołują loty z polskich lotnisk. Z rozkładu taniego przewoźnika znikną trasy z Olsztyna, Katowic i Warszawy. "Połączenia będą zlikwidowane, ponieważ nie spełniły zakładanych oczekiwań, a działalność siatki musi być zoptymalizowana" - tłumaczą przedstawiciele Wizz Air w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.

Przyszłość Polski i wyzwania dla Europy. W Sopocie rusza EFNI

Ponad tysiąc osób ma wziąć udział w rozpoczynającym się w środę w Sopocie VII Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI). Tegoroczna edycja Forum odbywa się pod hasłem: "Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla społeczeństw i biznesu". Parterem medialnym imprezy jest TVN24 BiS.

Z przejściem na emeryturę może warto poczekać. Do waloryzacji

Ponad 176 tysięcy osób złożyło do 25 września swoje pierwsze wnioski o emeryturę - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Od 1 października wchodzą w życie przepisy przywracające wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Rafalska ocenia, że część osób uprawnionych do emerytury będzie chciało pracować do końca roku, a część poczeka na waloryzację.