Najnowsze

Najnowsze

Deszcz pieniędzy na inwestycje drogowe. Nowe połączenie z A6

Szczecin otrzymał 73 miliony złotych z funduszy unijnych na drogę łączącą miasto z A6. - Będzie to dodatkowy bodziec dla rozwoju regionu - podkreślił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. W poniedziałek poinformowano również o rozpoczęciu drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia.

Zmiany w ZUS. Szef informatyki podaje się do dymisji

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do spraw informatycznych Michał Możdżonek zrezygnował ze stanowiska. Do czasu powołania jego następcy nadzór nad tym pionem będzie sprawowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska - podał ZUS w komunikacie.

Trump zaskakuje. Pierwsza podróż zagraniczna i rekordowy kontrakt

Donald Trump pokazał w Arabii Saudyjskiej, że jest skutecznym biznesmenem - oceniła w "Otwarciu Dnia" korespondentka TOK FM w USA Dorota Warakomska. To właśnie w pierwszym z państw na prezydenckiej liście został podpisany kontrakt na kwotę 110 miliardów dolarów. Poza Arabią Saudyjską w trakcie swojej pierwszej wizyty zagranicznej Donald Trump odwiedzi jeszcze Izrael i Watykan. Więcej na ten temat w programie "Otwarcie Dnia" TVN 24 BiS mówiły Katarzyna Sosnowska, ekspert do spraw islamu i Bliskiego Wschodu i Dorota Warakomska, korespondentka TOK FM.

Idą podwyżki opłat. Parkowanie może być nawet trzykrotnie droższe

Obecny limit opłat za parkowanie w centrach miast już nie spełnia swojej funkcji - ocenił wiceminister rozwoju Witold Słowik. Dodał, że podniesienie pułapu dopuszczalnych opłat za parkowanie w miastach nie oznacza ich automatycznego wzrostu. Projekt zakłada, że opłaty mogłyby wzrosnąć w śródmieściach miast i być tam pobierane nawet w dni wolne od pracy.

Euro w Polsce. Sześć rzeczy, które zdecydują o wspólnej walucie

Zobowiązaliśmy się do przyjęcia euro, ale nie zobowiązaliśmy się do żadnego terminu. Tego się trzymamy - powiedział na antenie TVN24 BiS szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. - Uznamy przyjecie euro za korzystne dla Polski, kiedy będzie to rzeczywiście dla Polski dobre - dodał. Jak wynika z badań opinii, większość Polaków jest przeciwna przyjęciu europejskiej waluty. Tymczasem wiele wskazuje na to, że właśnie strefa euro będzie bardziej integrowała państwa europejskie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o strefie euro

Po wyborach prezydenckich we Francji, kiedy urząd objął znany euroentuzjasta Emmanuel Macron eksperci komentowali, że Unia Europejska zwróci się w kierunku silniejszej integracji. Osią, wokół której miało nastąpić zacieśnienie współpracy, miałaby być wspólna waluta. W poniedziałek świat obiegła informacja, że Komisja Europejska chciałaby, żeby wszystkie kraje weszły do strefy euro do 2025 r., co potem wywołało oświadczenie samej Komisji. Więcej na ten temat w programie "Dzień na Świecie" TVN24 BiS

Euro w Polsce już za kilka lat? Oświadczenie Komisji Europejskiej

To nieporozumienie - w ten sposób wiceszef Komisji Europejskiej do spraw euro Valdis Dombrovskis odniósł się do informacji "Frankfurter Allgemeine Zeitung". W poniedziałek rano dziennik poinformował, że Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej, powołując się na stanowisko Dombrovskisa i Pierre'a Moscoviciego.

Uzbrojony w kalkulator. Zagubionym odpowie na pytanie, ile dostaną na emeryturze

Doradca emerytalny przygotuje prognozę wysokości świadczenia i przybliży obywatelowi, w jaki sposób skorzystać z prawa do emerytury – zapowiedział wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed podczas spotkania w ramach kampanii dotyczącej zmian w systemie emerytalnych. Doradcy będą działać od 1 lipca w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całym kraju.

Podróż Trumpa. Pierwsza wizyta i już rekordowy kontrakt

Arabia Saudyjska, Izrael i Watykan to kraje, które odwiedzi prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. To jego pierwsza podróż od czasu objęcia urzędu. W pierwszym z państw, które znajduje się na prezydenckiej liście, został podpisany kontrakt zbrojeniowy na kwotę 110 miliardów dolarów. O tym, czego możemy się spodziewać po dalszych spotkaniach mówią w programie "Otwarcie Dnia" TVN 24 BiS Katarzyna Sosnowska, ekspert do spraw Islamu i Bliskiego Wschodu i Dorota Warachowska, korespondentka TOK FM.

Szybka ścieżka do wspólnej waluty? "Chodzi jedynie o termin"

Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić euro we wszystkich 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej - donosi dzisiaj "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na stanowisko komisarzy Valdisa Dombrovskisa i Pierre'a Moscoviciego. - Komisja może planować wprowadzenie strefy euro, ale to nie ma żadnego znaczenia. Bo to nie ona będzie tutaj decydowała, ale poszczególne państwa - mówi Maciej Sokołowski, korespondent TVN24 BiS w Brukseli. Przypomniał też, że Polska, podpisując traktat akcesyjny, już dawno zdecydowała o przyjęciu euro. - Chodzi jedynie o termin, który będzie ustalany przez polskie władze - zaznacza.

Ten obraz sprzedano za rekordową sumę. Trafi do Azji

110,5 miliona dolarów - tyle zapłacił japoński biznesmen za obraz autorstwa Jeana-Michela Basquiata. Tym samym dzieło stało się jednym z najdroższych w historii sprzedaży aukcyjnej. Płótno pojedzie wraz z nabywcą do jego rodzinnego miasta w Azji.

Zemke: stanowisko wobec uchodźców źle wpływa na wizerunek Polski

Nasze stanowisko wobec uchodźców wpływa i będzie wpływało w negatywny sposób na wizerunek i pozycję Polski w Unii Europejskiej, bo Europa Zachodnia oczekuje, że Polska zachowa się solidarnie i wywiąże się z obligacji, na które zgodził się polski rząd - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Janusz Zemke. Jak dodał eurodeputowany SLD i były wiceszef MON "nie może być tak, że Polska mówi, że problem uchodźców jej nie interesuje i nie dotyczy". - Wszyscy mają pomagać, tak długo nie da się prowadzić polityki - podkreślił.

Ropa na rynkach drożeje. Już zyskała ponad 6 procent

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną i zbliżają się do 51 dolarów za baryłkę. W ciągu ostatnich 6 sesji ropa zyskała już ponad 6 procent w reakcji na oceny, że kraje OPEC przedłużą cięcia dostaw ropy do końca pierwszego kwartału 2018 roku - podają maklerzy.

Rosja złożyła pozew przeciwko Ukrainie. Poszło o sankcje

Rosja złożyła pozew do Światowej Organizacji Handlu (WTO) przeciw Ukrainie z powodu sankcji nałożonych przez Kijów. Eksperci, cytowani w niedzielę przez rosyjskie media, uważają, że zarzuty Moskwy są słuszne, ale efekt postępowania nie będzie dla niej korzystny.

Świeże warzywa i cukier. Dzięki tym produktom eksport ma się dobrze

Na około 25,3 miliarda euro szacuje tegoroczne wpływy z eksportu produktów rolno-spożywczych Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. To o blisko 5 procent więcej niż w 2016 roku. Na handel z zagranicą wpływa przede wszystkim stagnacja gospodarcza w strefie euro i rosyjskie embargo, oceniają eksperci.

Zjedli 900 kilogramów baraniny. Nie zabrakło czarnych owiec

Mieszkańcy powiatu Toksun w zachodniej części Chin spotkali się na wielkim grillowaniu i biciu rekordu Guinnessa w jedzeniu szaszłyków. W niecałą godzinę 600 osób pochłonęło 900 kilogramów grillowanej baraniny. Daje to 1,5 kilograma mięsa na każdego smakosza. Podczas próby bicia rekordu serwowano 50 rodzajów lokalnej baraniny, w tym mięso z czarnych owiec. Mieszkańcy czekają teraz na potwierdzenie rekordu. Materiał programu "Pokaż nam świat".