Najnowsze

Najnowsze

Ulga rehabilitacyjna na nowych zasadach. Trzy ważne zmiany od stycznia

Od stycznia każda osoba z niepełnosprawnością będzie mogła odliczyć od podatku koszty utrzymania psa asystującego. Zmieniają się także zasady odliczenia wydatków związanych z dojazdami samochodem na zabiegi rehabilitacyjne. Z nowych rozwiązań będzie można skorzystać składając zeznanie podatkowe za 2017 rok.

Ceny ropy naftowej najwyższe od ponad dwóch lat

Ropa typu West Texas Intermediate na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje, a w tym roku zyskała ponad 12 procent, zaś Brent na giełdzie ICE Futures w Londynie zdrożała o 17 procent. To będzie drugi z kolei rok zakończony wzrostem notowań.

Ekspert od antywirusów padł ofiarą hakera. Branża kpi

John McAfee, kontrowersyjny twórca oprogramowania antywirusowego, poinformował, że jego konto na Twitterze zostało zhakowane i wykorzystane do promowania mniej znanych kryptowalut. Odrzucił jednocześnie sugestie, że incydent podważył jego wiarygodność jako eksperta do spraw cyberbezpieczeństwa. - Nie mam kontroli nad bezpieczeństwem Twittera - podkreślił.

Rekordowo niski poziom przestępczości w Nowym Jorku

Nowojorska policja chwali się, że miasto staje się coraz bardziej bezpieczne. W 2017 roku do Bożego Narodzenia odnotowano 284 zabójstwa w mieście liczącym 8,5 miliona mieszkańców. Rok wcześniej w tym samym okresie było znacznie ponad 300 morderstw. Jeszcze większe wrażenie robi porównanie z 1990 rokiem – wtedy liczba zabójstw w Nowym Jorku sięgała 2000 rocznie. Spada także liczba innych poważnych przestępstw jak rozboje, kradzieże i gwałty. Nowojorska policja chwali się, że obecny poziom przestępczości, w relacji do liczby mieszkańców, jest rekordowo niski.

Ekspert o rynku pracy przyszłości: robotyzacja to nie bezrobocie

"Sztuczna inteligencja i robotyzacja przyczynią się do powstawania nowych miejsc pracy, a nie bezrobocia" – ocenia Stephane Kasriel, prezes firmy doradztwa personalnego Upwork, współpracownik Światowego Forum Ekonomicznego. W jego ocenie ludzie wspólnie z robotami będą pracowali nad rozwiązaniem problemów świata. Zmieniać się będą rzecz jasna kwalifikacje potrzebne na rynku pracy. Ekspert przewiduje też walkę miast o talenty do pracy w powstających tam firmach lub ich oddziałach. Prognozuje też wzrost liczby pracowników będących freelancerami – zwłaszcza w USA. Więcej szczegółów w programie "24 godziny" przedstawiał Patrycjusz Wyżga.

Chińska wioska na szczycie urwiska. Powoli dociera tam cywilizacja

Wieś Atuleer w chińskiej prowincji Syczuan leży w trudno dostępnym miejscu, 1400 metrów nad poziomem morza. Dotrzeć tam można jedynie wąską i niebezpieczną ścieżką po zboczach skał. We wsi niedawno ruszyło przedszkole, które prowadzi kobieta spoza tej osady. Na początku trudno było się jej porozumieć z dziećmi, bo język którym mówią jest inny od mandaryńskiego, najczęściej używanego w Państwie Środka. Z czasem jednak kontakty stawały się coraz lepsze, a najmłodsi mieszkańcy osady, która od dziesiątek lat prawie się nie zmieniła, przyswajają zasady bardziej cywilizowanego życia. Materiał programu "24 Godziny".

Adamczyk: polska kolej to jeden wielki plac budowy

Dziś polska kolej to jeden wielki plac budowy. Dzięki kontraktowi podpisywanemu w Łodzi na kwotę prawie 1,6 miliarda złotych, możemy powiedzieć, że dziś mamy 27 miliardów złotych w realizowanych inwestycjach - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"Bilans", 28.12

Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Stanisław Sewastanowicz z "Auto Świat" oraz Artur Włodarski z "Gazety Wyborczej".

"Biznes dla Ludzi", 28.12

Zmiany w podatkach w 2018 roku - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka był Marek Kolibski z kancelarii KNDP Doradcy podatkowi. Ponadto w programie pojawiły się informacje o portfelach miliarderów oraz rekordowym transferze w świecie piłki nożnej.

Wybrano najpopularniejsze słowo 2017 roku

Fake news, zwrot oznaczający nieprawdziwe wiadomości, uznano za wyrażenie 2017 roku. Zainteresowanie tym hasłem w słowniku Collinsa wzrosło w ciągu 12 miesięcy aż o 365 procent. W czołówce najpopularniejszych słów znalazły się także: fidget spinner (typ zabawki) oraz gig economy (związany z upowszechnieniem pracy na umowach krótkoterminowych). O zestawieniu przygotowanym przez słownik Collinsa w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

BZ WBK na wojnie z bitcoinem. Bank wypowiada niektóre umowy

Wobec przypadków wykorzystywania kryptowalut do nielegalnej lub nieetycznej działalności, bank podjął decyzję o nienawiązywaniu relacji z podmiotami, zajmującymi się obrotem wirtualnymi walutami - poinformowało biuro prasowe Banku Zachodniego WBK. W przypadku, gdy współpraca została już podjęta, bank "wycofuje się z tych relacji", czyli w praktyce wypowiada zawarte umowy.

Giełdy rozgrzane do czerwoności. Potężny cios w bitcoina ze strony Azji

Korea Południowa zamierza uregulować spekulacje w handlu kryptowalutami. Wprowadzony zostanie między innymi zakaz otwierania anonimowych kont kryptowalutowych. Wiadomość mocno odbiła się na notowaniach bitcoina, ponieważ szacuje się, że Korea Południowa odpowiada aż za jedną piąta światowego handlu tą kryptowalutą.

Ropa coraz droższa. Nerwowa reakcja rynku

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku coraz bliżej poziomu 60 dolarów za baryłkę. Na rynkach nerwowe reakcje na spadek produkcji surowca w Libii, gdzie we wtorek nastąpiła eksplozja naftociągu - podają maklerzy.