Najnowsze

Najnowsze

Jak działają jednostki specjalne niemieckiej policji?

Ulrich Wegener, twórca legendarnej niemieckiej jednostki antyterrorystycznej GSG9, nie żyje. Dowódca brawurowej akcji uwolnienia zakładników z porwanego przez palestyńskich terrorystów samolotu Lufthansy w Mogadiszu zmarł w wieku 88 lat. O tym, jak działają służby specjalne, opowiadał w TVN24 BiS były oficer GROM-u pułkownik rezerwy Andrzej Kruczyński.

W tym kraju mężczyźni nie mogą zarabiać więcej niż kobiety

Islandia wprowadziła przepisy, które gwarantują, że kobiety będą zarabiać tyle samo co mężczyźni. Jeżeli firma nie zdobędzie rządowego certyfikatu poświadczającego, że płaci sprawiedliwie, dostanie wysoką grzywnę. Gośćmi programu "Dzień na świecie" w TVN24 BiS byli Urszula Nowakowska z Fundacji Centrum Praw Kobiet oraz Piotr Kuczyński, główny analityk Xelion.

Rok 2017 należał do TVN24 i "Faktów" TVN

W 2017 roku TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem tematycznym w Polsce zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 lat - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Liderem wśród programów informacyjnych zostały natomiast "Fakty" TVN.

Powstanie prawie 40-kilometrowy odcinek autostrady A2. Jest pierwszy krok

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisało w czwartek umowę na opracowanie elementów koncepcji programowej dla 37,5 kilometrowego odcinka A2 od obwodnicy Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Wartość kontraktu na przygotowanie dokumentów to około 6,5 miliona złotych, a termin realizacji to 14 miesięcy.

Złoty wyjątkowo mocny na początku roku. Kredytobiorcy zacierają ręce

W czwartek przed południem za franka musieliśmy zapłacić 3,53 zł. To poziom niewidziany od grudnia 2014 roku, czyli okresu tuż przed "czarnym czwartkiem", kiedy wartość szwajcarskiej waluty nieoczekiwanie poszybowała. "Kurs franka powinien zatrzymać się przed 3,50" - prognozuje Konrad Białas, główny ekonomista Domu Maklerskiego TMS Brokers.

Poważna wada w procesorach Intela. Wydajność komputera może zostać obniżona

Brytyjski serwis The Register poinformował o luce w zabezpieczeniach procesorów Intela, zbudowanych w ciągu ostatnich 10 lat. Zdaniem dziennikarzy portalu aktualizacja oprogramowania, która ma za zadanie naprawić problem, może obniżać wydajność sprzętu nawet o 30 procent. Intel odpowiada: dla przeciętnego użytkownika komputera negatywny wpływ nie powinien być znaczący.

Telefon w każdej celi. Tak będzie we Francji

W każdej więziennej celi we Francji będzie telefon dla więźniów. Rozpoczęto przetarg, który ma wyłonić wykonawcę usługi. Potrzeba około 50 tysięcy aparatów, bo tyle cel jest we francuskich zakładach karnych. Instalacja ma ruszyć z końcem tego roku. Decyzję poprzedził półtoraroczny pilotaż w jednym z więzień. Władze chcą, aby osadzeni utrzymywali kontakty z najbliższymi, co ma ułatwić życie po wyjściu zza krat.

Nietypowe lekcje w Niemczech. Jedyna taka szkoła w Europie

W Michelstadt niedaleko Frankfurtu nad Menem mieści się jedyna w swoim rodzaju szkoła w Europie. Jej uczniowie uczą się obróbki kości słoniowej. A dokładniej – mamuciej, bo nie używają surowca pochodzącego od zabijanych obecnie zwierząt. Szkolenie jest żmudne, wymaga zdolności i koncentracji. Dlatego uczniów i absolwentów jest bardzo niewielu.

Jeże jedzą bez umiaru. Apel weterynarzy

Niecodzienny problem stwierdzili weterynarze w Izraelu. Trafia do nich coraz więcej jeży cierpiących na otyłość. Wszystko przez to, że ludzie dokarmiają bezdomne koty. Kocią karmę bardzo lubią też na przykład jeże, a łatwa dostępność tego pożywienia sprawia, że jedzą bez umiaru. Weterynarze apelują do ludzi o umiar, bo nadmierne dokarmianie dziko żyjących zwierząt może im przynieść więcej szkody niż pożytku.

Pracownicy z Korei Północnej w Polsce? "Nie są wydawane żadne zezwolenia"

Od sierpnia wojewodowie nie wydali żadnego zezwolenia na pracę dla obywateli Korei Północnej. Uchylono też 74 wcześniej wydanych zezwoleń - poinformowała w środę szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Kilka dni wcześniej "New York Times" zamieścił artykuł, w którym zauważa, że Polska "jest jednym z niewielu krajów, które wciąż przyjmują północnokoreańskich robotników mimo obiekcji Waszyngtonu".

"Biznes dla Ludzi", 3.01

Zmiany w przelewach do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla przedsiębiorców. Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał z Wojciechem Andrusiewiczem, rzecznikiem ZUS. Kolejnym tematem programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS była nowa Polska Grupa Lotnicza. Gościem był Adrian Furgalski, ekspert lotniczy z Zespołu Doradców Gospodarczych "TOR".

Jego "biuro" znajduje się głęboko pod wodą. "Rekinów jest bardzo dużo"

Porzucił karierę bankowca na rzecz pracy badacza podwodnych głębin. - Zaczęło się od pasji i miałem to szczęście, że z pasji stało się to moją pracą. Nie szukałem pracy, ona mnie znalazła - mówił Darek Sepioło, filmowiec telewizji Discovery w programie "Pokaż nam świat" TVN24 BiS. Jednym z jego ulubionych rejonów do nurkowania są okolice Papui-Nowej Gwinei. - Im dalej od naszej współczesnej cywilizacji, tym więcej kontaktu z nieskalaną przyrodą - opowiadał w rozmowie z Jakubem Poradą. - To jest dla Europejczyków i Amerykanów bardzo odległy kierunek. Australijczycy też niezbyt chętnie tam wpadają - mówił badacz. A tam, gdzie nie ma ludzi, żyją zwierzęta. - Rekinów jest bardzo dużo - przyznał. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.