Najnowsze

Najnowsze

Firmy ubezpieczeniowe wychodzą na prostą. Odnotowały lepsze wyniki

Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń ogółem w trzech kwartałach 2017 r. były lepsze niż przed rokiem - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. Wpłynęły na to, dodał GUS, korzystniejsze wyniki uzyskane przez zakłady ubezpieczeń majątkowych (dział II) oraz zakładów ubezpieczeń na życie (dział I).

Startują z projektem "emerytur bez podatku". PSL podaje koszty

Projekt autorstwa PSL "emerytura bez podatku" przewiduje zniesienie podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne osobom pobierającym emeryturę lub rentę. Partia zaprezentowała projekt zaznaczając, że jego wprowadzenie oznaczać będzie spadek wpływów do budżetu.

"Rzadkie zjawisko" w listopadzie. Mniej bezrobotnych w urzędach pracy

Stopa bezrobocia rejestrowanego w listopadzie tego roku wyniosła 6,5 procenta. Oznacza to spadek o 0,1 punktu procentowego w porównaniu do października i o 1,7 punktu procentowego wobec listopada zeszłego roku - podał Główny Urząd Statystyczny. To efekt nie tylko dobrej sytuacji na rynku pracy, ale także obniżenia wieku emerytalnego.

Legenda Google odchodzi ze stanowiska

Firma Alphabet poinformowała, że Eric Schmidt zrezygnuje w styczniu ze stanowiska prezesa zarządu, które zajmował od 2011 roku. Schmidt pozostanie jednak w zarządzie koncernu, będzie również sprawował rolę doradcy technicznego dla firmy matki Google'a.

Lekarze z Ukrainy na ratunek. Resort zdrowia chce postawić na niemieckie rozwiązania

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad uproszczeniem procedury w zatrudnianiu lekarzy spoza Unii Europejskiej. Ma to być recepta na bolączki szpitali, w których brakuje medyków. Sami lekarze krytykują pomysł. Naczelna Rada Lekarska sprzeciwia się "planom obniżania poniżej bezpiecznego poziomu wymogów stawianych wobec osób ubiegających się o przyznanie prawa wykonywania zawodu w Polsce".

Nowa kolejka linowa na najwyższy szczyt Niemiec

Nowa atrakcja turystyczna w Garmisch-Partenkirchen. Uruchomiono właśnie nową kolejkę linową, która prowadzi na Zugspitze – najwyższy szczyt Niemiec (2962 m n.p.m.). Wagoniki mają większą pojemność niż poprzednie i są nowocześniejsze. Zmodernizowano też trasę, na której znajduje się najwyższy na świecie maszt kolejki linowej, który ma 127 metrów wysokości. Poprzednia kolejka na Zugspitze pracowała ponad 50 lat.

Ramzan Kadyrow reaguje na sankcje USA. Zrobił nagranie na siłowni

Przywódca Czeczenii znalazł się na liście kilkudziesięciu osób ze świata, obłożonych sankcjami przez USA za łamanie praw człowieka, w tym pięciu obywateli Rosji. Popierany przez Kreml Ramzan Kadyrow zareagował na tę wiadomość specjalnie nagranym filmikiem. Film nagrano w siłowni, choć nie widać, żeby polityk podnosił sztangę, przy której został nagrany. W najprawdopodobniej zaaranżowanej scence Kadyrow dostaje od współpracownika telefon z informacją o sankcjach. "Biedni Amerykanie. Jedna, maleńka, ale dumna Republika Czeczenii nie daje takiemu krajowi spokoju" - komentuje.

Kosmiczny wyścig miliarderów i ich niezwykłe statki

Jeff Bezos, Elon Musk i Richard Branson od kilku lat rozwijają biznes kosmiczny, jednak wiele wskazuje, że właśnie w przyszłym roku któryś z nich jako pierwszy wyśle człowieka w kosmos w pojeździe zbudowanym przez prywatną firmę. Bezos pokazał właśnie test kapsuły kosmicznej w której leciał manekin. Elon Musk informuje, że do testu szykuje już największą rakietę kosmiczną, jaką dotąd zbudowano – Falcon Heavy. Z kolei Richard Branson kontynuuje prace nad maszyną Spaceship 2 do lotów suborbitalnych. Więcej szczegółów o prywatnym wyścigu w kosmos w programie "24 godziny" przedstawił Patrycjusz Wyżga.

Facebook i Universal Music podpisały umowę

Facebook i Universal Music podpisały wieloletnią umowę licencyjną, która pozwoli użytkownikom Facebooka na całym świecie na wykorzystanie muzyki z zasobów wytwórni w treściach zamieszczanych w serwisach należących do koncernu Marka Zuckerberga. Wcześniej podobną umowę z wytwórnią zawarł należący do Google serwis YouTube.

Miliardy dla Polski. Zobacz, ile dała nam Unia Europejska

Przez ponad 13 lat obecności w Unii Europejskiej Polska otrzymała z Brukseli około 130 miliardów euro. Dzięki tym pieniądzom wybudowano ponad 12 tysięcy kilometrów dróg i autostrad. Zbudowano lub zmodernizowano również ponad 1,5 tysiąca kilometrów linii kolejowych. Powstało prawie 410 tysięcy nowych miejsc pracy, a finansowe wsparcie otrzymało ponad 30 tysięcy firm. Wśród innych korzyści naszej obecności we Wspólnocie należy wymienić otwarty rynek pracy, podróżowanie bez paszportu po krajach Unii, swobodę przepływu kapitału oraz możliwość studiowania za granicą.

"Biznes dla Ludzi", 21.12

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Ubera, wyprzedaże w Polsce oraz niezwykłe wynalazki 2017 roku - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 21.12

Powrót deficytu budżetowego, konsekwencje decyzji Brukseli o uruchomieniu artykułu 7 unijnego traktatu oraz wizyta premier Wielkiej Brytanii w Polsce - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Czy nocne grzanie na prąd się opłaci? Nowa taryfa budzi liczne kontrowersje

Od stycznia mają obowiązywać nowe nocne taryfy na energię elektryczną, dzięki którym taniej ogrzejemy dom i ograniczymy smog – zapowiada premier Mateusz Morawiecki i chwali Ministerstwo Energii za przygotowanie przepisów. Eksperci mają jednak do projektu sporo zastrzeżeń. Wskazują, że w dłuższej perspektywie taryfy mogą się okazać niekorzystne dla odbiorców energii elektrycznej.

Brytyjska premier: chcemy, żeby Polacy pozostali w Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii stanowią bardzo istotny element społeczeństwa; chcemy, aby w Wielkiej Brytanii pozostali - podkreśliła w czwartek w Warszawie brytyjska premier Theresa May na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim. Zapowiedziała, że Polacy będą mogli ubiegać się o prawo pobytu - status osoby stale zamieszkującej w tym kraju.