Najnowsze

Najnowsze

Historyczny rejs z Krakowa. LOT uruchomił nowy kierunek

W poniedziałek Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z Krakowa w pierwszy rejs do Chicago. W ten sposób polski przewoźnik otworzył dziewiątą trasę dalekiego zasięgu, a szóstą do Ameryki Północnej. Połączenia między Małopolską a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok.

Ścieżki rowerowe, mieszkania i ulgi. Osiem "nowych" obietnic PiS-u

- Liczyłem tu na szybko nowe postulaty, które prezes Kaczyński zadał mi na kilka następnych lat. Uzbierało się tego z parę miliardów, ale z tym sobie damy radę - żartował podczas kongresu Zjednoczonej Prawicy wicepremier Mateusz Morawiecki. Partia rządząca chwali się wynikami i obiecuje więcej. Zebraliśmy główne obietnice, które składali politycy w trakcie sobotniego spotkania.

Mają pomysł, jak zwabić turystów. Oferują noclegi w latarni morskiej

Polacy pokochali wakacyjne wyjazdy do Chorwacji. Ale częściej wolą wypoczywać na plażach niż zwiedzać. Dlatego paradoksalnie, o tym kraju wiemy stosunkowo niewiele. Na przykład, że to właśnie w Chorwacji wynaleziono krawat. O innych ciekawostkach opowiadali Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus. Między innymi o tym, że mieszkali w latarni morskiej. Co jest w Chorwacji popularnym sposobem na nocleg. Więcej w rozmowie z Jakubem Poradą w programie "Pokaż nam Świat".

Polacy uwielbiają tam odpoczywać. Kilka rad na tani wakacyjny wypad

Samochód to najwygodniejszy sposób, żeby dostać się do Chorwacji. Ale wybierając samolot można nie tylko obniżyć czas, ale też koszty podróży. Dla przykładu, lot do Zagrzebia w obie strony można kupić już za 315 złotych. Problem, że z miasta trzeba się przedostać do bardziej turystycznych rejonów. Tam czekają noclegi w przeróżnych cenach. W zależności od standardów, za pokój płacimy od 100 złotych do 1 800 złotych za noc. Najpopularniejsze dania to między innymi dorada z grilla, a deser: strukli, czyli ciasto z twarogiem. Mając przy sobie 56 zloty, w kantorze można je wymienić na 100 kun chorwackich. Jak podróżować po tym europejskim kraju opowiadał Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

Kamera, prędkość, mandat. Chcą postawić więcej fotoradarów

Kamery do odcinkowego pomiaru prędkości samochodu i fotoradary pracują na drogach krajowych. Ale Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) chciałoby, żeby system automatycznego pomiaru prędkości zaczął funkcjonować na drogach niższego rzędu, mówił w TVN24 Marek Konkolewski, dyrektor placówki.

Brexit może uderzyć miłośników aut po kieszeni

Auta, o których marzą kolekcjonerzy mają często jedną wadę. Kierownicę po prawej stronie. Poseł Piotr Liroy-Marzec chce, żeby można je było sprowadzać do kraju, rejestrować, a później jeździć po drogach. Od dwóch lat w Polsce jest to możliwe, ale tylko po tak zwanej przekładce. Jak tłumaczy Marek Kobyliński z TVN Turbo, "angliki" są sprowadzane do kraju i sprzedawane na części. Paradoksalnie auta z Wysp Brytyjskich są stosunkowo tanie. Eksperci zastanawiają się, jak na tę sytuacje wpłynie brexit. Więcej w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.

Pijani kierowcy unikają kontroli. Przez ten błąd policji

Między 16 a 22 - z policyjnych statystyk wynika, że to w tych godzinach zdarza się najwięcej wypadków z udziałem pijanych kierowców. Najbezpieczniej jest natomiast w godzinach porannych, od 7 do 10. Dlatego policja, jeżeli chce kontrolować trzeźwość kierujących, nie powinna praktykować porannych kontroli, bo takie nie mają zwyczajnie sensu, uważa ekspert Łukasz Zboralski. Funkcjonariusze bronią się, że kierowców sprawdzają przez cały dzień. Więcej na ten temat w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.

Ma być główną drogą w tej części kraju. Coraz bliżej do S19

Ruszył drugi etap przetargu na zaprojektowanie oraz wybudowanie drogi ekspresowej S19 od Niska do Sokołowa Małopolskiego na Podkarpaciu. Do wykonawców, którzy w pierwszym etapie złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych.

"Piąta Strona Świata", 01.07

Gośćmi księdza Kazimierza Sowy byli: Agata Szczęśniak z Oko.press, Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej", Grzegorz Cydejko, publicysta i Kamil Wyszkowski z Global Compact. Tematem programu było miedzy innymi zrównanie statusu małżeństw osób tej samej płci ze związkami heteroseksualnymi i pożegnanie Helmuta Kohla.

Turyści omijają to miejsce. "Możesz stracić głowę w tej podróży"

To egzotyczne miejsce mieści się pomiędzy Australią a Indonezją. Od Polski oddalone jest o tysiące, tysiące kilometrów. Papua-Nowa Gwinea - według Pawła Zgrzebnickiego to "Tam, gdzie kończy się świat", jak głosi tytuł jego książki. - Kończy się świat, jaki znamy - mówił autor w rozmowie z Jakubem Poradą w programie "Pokaż nam Świat".

Mają nowy sposób na mafię taksówkową na dworcu kolejowym

Władze Rzymu podjęły próbę położenia kresu chaosowi z taksówkami przy największym dworcu kolejowym, Termini. Burmistrz Virginia Raggi ogłosiła, że przez dwa miesiące w znalezieniu legalnej taksówki pomagać będą podróżnym specjalnie wyznaczeni stewardzi.

Morawiecki żartuje i porównuje kongres Zjednoczonej Prawicy do zawodów sportowych

Przemawiać po Jarosławie Kaczyńskim to gorzej niż gonić karuzele VAT-owskie, bo tam gonisz, gonisz i łapiemy, a tutaj gonić, gonić i nie ma szans dogonić - żartował Mateusz Morawiecki na początek swojego wystąpienia na konwencji Zjednoczonej Prawicy w Przysusze na Mazowszu. Jak mówił wicepremier, na konwencji są hala sportowa, 960 naliczonych zawodników i "wymagający" selekcjoner. - A jaki wynik jest? Mogę powiedzieć na początek, że do przerwy 4:0 w PKB i to przy sędziach, którzy raczej faworyzują drugą stronę - zaznaczył Morawiecki.

"Centralny Port Komunikacyjny kluczowym projektem infrastrukturalnym"

Centralny Port Komunikacyjny jest kluczowym projektem infrastrukturalnym - ocenił na konwencji Zjednoczonej Prawicy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zapowiedział budowę mostów, które zwiększą szansę na rozwój podzielonych przez rzeki regionów.

Segregacja śmieci po nowemu. Odpowiadamy na 10 ważnych pytań

Kto dostarczy pojemniki na śmieci i czy przed wyrzuceniem należy myć zużyte opakowania - to tylko niektóre pytania, które pojawiają się w związku z wejściem z życie zmian w segregacji śmieci. Od dzisiaj obowiązuje bowiem Wspólny System Segregacji Odpadów. Poniżej staramy się rozwikłać część wątpliwości dotyczących nowych przepisów.

"Ja myślę tak jak prezes, ale nowa szklanka się przyda"

Podczas wystąpienia Mateusza Morawickiego na kongresie Zjednoczonej Prawicy w Przysusze na Mazowszu, do mównicy podszedł mężczyzna i wymienił szklankę z wodą, która pozostała na pulpicie po przemawiającym wcześniej Jarosławie Kaczyńskim. - Ja myślę tak jak prezes, ale rzeczywiście nowa szklanka się przyda, żebyśmy z jednej nie pili - powiedział wicepremier. - Nie ma w tym nic takiego bardzo złego - zaznaczył.