Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 22.01

Zakaz handlu w niedziele - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Andrzej Radzikowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Radosław Płonka z Business Centre Club. Ponadto w programie pojawiły się informacje o paraliżu rządu w USA oraz Davos.

Polski koncern szykuje się na gaz ze złóż w Norwegii

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało z Gaz-Systemem - operatorem systemu przesyłowego gazu - umowę na przesył surowca przez gazociąg Baltic Pipe. Umowa dotyczy lat 2022-2037. Spółka zapowiedziała jednocześnie, że podpisze podobną umowę z duńskim operatorem Energinet.

Lepsze prognozy gospodarcze dla Polski i Turcji

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podwyższył prognozę wzrostu Produktu Krajowego Brutto Europy rozwijającej się w 2018 roku - wynika ze styczniowej edycji World Economic Outlook. Zmiana wynika głównie z lepszych prognoz dla Turcji i Polski. Podwyższono także szacunki dotyczące wzrostu światowej gospodarki.

"Zabawka" Cristiano Ronaldo kosztowała fortunę

Na pokład może zabrać 18 pasażerów i kosztował 28 milionów funtów, czyli w przeliczeniu 132 miliony złotych. Mowa o Gulfstreamie G650, którego właścicielem został Cristiano Ronaldo. Tak drogiego samolotu nie ma żaden piłkarz - wynika z rankingu przygotowanego przez brytyjskie media. Embraer Legacy 650 należący do gwiazdy Barcelony Lionela Messiego kosztował 25 milionów funtów, a więc 114 milionów złotych. Podium uzupełnia Zlatan Ibrahimovic, którego Cessna Citation Longitude kosztowała aż 21 milionów funtów - czyli w przeliczeniu 33 miliony złotych mniej niż maszyna Ronaldo. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Jan Niedziałek.

Reuters: Facebook otworzy centrum szkoleniowe w Polsce

Facebook poinformował w poniedziałek, że otworzy trzy nowe centra w Europie, w tym jedno w Polsce, aby szkolić ludzi w zakresie umiejętności cyfrowych - podaje Reuters. Jednocześnie amerykańska firma zadeklarowała wyszkolenie miliona osób w ciągu najbliższych dwóch lat.

Mleko w cenie. W sklepach za nabiał płacimy coraz więcej

Za nabiał w ubiegłym roku płaciliśmy w porównaniu z 2016 rokiem więcej o prawie 6 procent. I choć najbardziej poszybowały ceny masła (o 31 procent), to polscy konsumenci odczuli też podwyżki cen jogurtów, mleka i serów. Dobre wiadomości są takie, że w kolejnych miesiącach, wraz ze wzrostem produkcji mleka, ma być taniej.

"FT": Bruksela chce powiązać dostęp do unijnych pieniędzy z praworządnością

Komisja Europejska chce zaproponować, by w przyszłej siedmioletniej perspektywie finansowej UE uczynić praworządność warunkiem dostępu do środków budżetowych, czym ryzykuje starcie z Polską - poinformował w poniedziałek na swej stronie internetowej "Financial Times". Podobne informacje przekazała dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Czym będziemy jeździć? "Z dieslami pożegnamy się stosunkowo szybko"

Nie wyobrażam sobie sytuacji, żebyśmy zupełnie mieli nie ingerować w to, co się dzieje z pojazdem, którym się poruszamy - powiedział w TVN24 BiS kierowca rajdowy Michał Kościuszko, komentując trwające największe targi motoryzacyjne w USA. - Z dieslami będziemy się żegnać i to stosunkowo szybko. Jeżeli chodzi o silniki benzynowe, to jeszcze chwile będą nam towarzyszyć - dodał.

Przegląd prasy: Piotr Duda chce, żeby kolejne grupy nie pracowały w niedziele

Chcemy, aby kolejne grupy zawodowe nie musiały pracować w niedziele. Przedstawimy projekt ograniczający wykonywanie zadań w takie dni - powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej" Piotr Duda, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność". - Skoro ma być konstytucja dla biznesu, to my chcemy konstytucji dla pracowników - dodał.

"Boom budowlany może przynieść ofiary". Zadłużenie firm idzie w górę

Łączne zadłużenie firm budowlanych sięgnęło w 2017 roku 4,27 miliarda złotych - to o 470 miliona złotych więcej niż rok wcześniej - podało Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. "Pomimo wyraźnej poprawy koniunktury w budownictwie sytuacja finansowa firm z tego sektora okazała się gorsza niż przed rokiem. Problemy ze spłatą zobowiązań ma 31 tys. 852 podmiotów" – wynika z danych.

Weneckie pułapki. Zapłacili za obiad ponad tysiąc euro

Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro zapowiedział ukaranie sprawców kolejnego oszustwa, którego ofiarami padli zagraniczni turyści. Japończycy zapłacili za obiad w restauracji 1100 euro. Przed karnawałem ukaże się poradnik dla turystów, jak nie dać się oszukać.

Wynajmujesz komuś mieszkanie? Ostatni dzwonek na podjęcie ważnej decyzji

Do poniedziałku przedsiębiorcy oraz osoby czerpiące zysk z wynajmowania mieszkania mają możliwość zmiany lub wyboru formy rozliczenia się z fiskusem. Mogą opodatkować się na zasadach ogólnych, poprzez kartę podatkową lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Jeżeli nie podejmą żadnej decyzji, zachowają dotychczasową formę rozliczania.

Gigantyczny koszt paraliżu amerykańskiego rządu. "Trump sam sobie nawarzył piwa"

- Donald Trump sam sobie nawarzył piwa, trzeba je teraz jakoś wypić - mówi o zawieszeniu działalności rządu federalnego w TVN24 BiS Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. Powodem jest nieuchwalenie przez Senat prowizorium budżetowego. Zdaniem ekspertów rządowych jeden dzień zawieszania działalności rządu federalnego oznacza straty w wysokości 1,5 miliarda dolarów.

Mieszkania. Sprzedaż rośnie szybciej niż ceny

W ubiegłym roku w sześciu największych miastach w Polsce sprzedaż nowych mieszkań wzrosła o 17 procent. Wolniej rosły za to średnie ceny mieszkań. – Rynek mieszkaniowy jest bardzo konkurencyjny – ocenia Konrad Płochocki dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.