Najnowsze

Najnowsze

Morawiecki: Polska ma zdumiewać swoją nowoczesnością

Państwo to nie jest drzemiący nocny stróż, państwo ma być we współpracy i wspierać przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych w ich ekspansji międzynarodowej - mówił we wtorek na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Podatek dla najbogatszych i część składki od pensji. Rząd szuka pieniędzy dla niepełnosprawnych

Część składki odprowadzona od naszych wynagrodzeń i nowy podatek płacony przez najbogatszych, zarabiających powyżej miliona złotych rocznie. To dwa źródła, które będą zasilały solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. Najlepiej zarabiający nowy podatek mają zapłacić w 2020 roku, już od stycznia 2019 roku do funduszu trafi część dotychczasowych przychodów Funduszu Pracy odprowadzana przez pracodawców z naszych pensji.

Były premier Finlandii: drzwi do strefy euro są dla Polski otwarte

Euro będzie najsilniejszą walutą na świecie - ocenił w rozmowie z TVN24 BiS Alexander Stubb, były premier Finlandii i wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. - Jestem absolutnie pewny, że za kilka lat będziemy mieli więcej państw w strefie euro. Drzwi do niej są otwarte dla takich krajów jak Polska - dodał.

"Cichy zabójca" na sklepowych półkach. Eksperci alarmują

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyeliminowanie w ciągu najbliższych pięciu lat sztucznych tłuszczów trans, dotąd powszechnie stosowanych w przemyśle spożywczym. Powstają one przez utwardzenie tłuszczów roślinnych. Tłuszcze trans są tanie i pozwalają znacznie przesunąć datę przydatności do spożycia produktów. Znajdują się m.in. w czipsach, słodyczach, zupach w proszku. Ale jednocześnie są źródłem złego cholesterolu, przyczyniają się do chorób układu krążenia i, jak szacuje WHO, odpowiadają za śmierć pół miliona ludzi rocznie. O szczegółach w programie "24 Godziny" opowiadał Marcin Masewicz.

"Nie da się postawić kroku bez nadepnięcia butelki". Ekolodzy ruszyli na plażę

Wielkie porządki na Tajwanie. Ochotnicy włożyli gumowe rękawiczki i chwycili torby na odpady, by uporać się z plastikiem masowo zalegającym na plażach. - Tu na Tajwanie nie da się postawić jednego kroku nie nadeptując na plastikowe butelki, których zebranie zajmuje jedynie 10 minut. To okropne - powiedziała Hsieh Wan-Ting. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Centralna waluta nic nie warta. Drukują własne pieniądze

Boliwar wenezuelski, za sprawą szalejącej hiperinflacji, z dnia na dzień wart jest coraz mniej. Dlatego lokalne władze drukują własne pieniądze. Caracas wprowadziło do obiegu walutę o nazwie Caribe. - Banknoty są wspierane przez urząd miasta. Pozwalają nam odzyskać płynność i mieć trochę gotówki na zakupy - powiedział Barwill Gonzalez z urzędu miasta. Od grudnia swoją walutę Panales ma też społeczność zamieszkująca zachód stolicy Wenezueli. Niektórzy obawiają się jednak, że to rozwiązanie krótkoterminowe i nie rozwiąże problemów mieszkańców. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W tej szkole uczą przez taniec

Nauka przez zabawę podobno jest najefektywniejsza, dlatego w pewnej z nowojorskich szkół dla dziewcząt postanowiono połączyć nauki ścisłe z nauką tańca. Dziewczęta z tej szkoły tworzą choreografię, którą potem wykonują przy udziale samodzielnie skonstruowanych robotów i na osobiście przygotowanej scenie. - Naszym celem jest przybliżenie dziewcząt do technologii, pokazanie, że technologia może sprawiać frajdę i że nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje - powiedziała Andrea Chaves, nauczycielka. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans". Gospodarcza współpraca z USA

Gospodarcza współpraca Polski ze Stanami Zjednoczonymi - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem była Dorota Dąbrowska-Winterscheid, dyrektor zarządzająca w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce.

"Biznes dla Ludzi". Jakie zmiany w podatkach?

Uszczelnianie systemu podatkowego, niższy VAT oraz danina solidarnościowa - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Paweł Gruza, wiceminister finansów. O wydatkach na komunijne prezenty mówił natomiast analityk Paweł Majtkowski.

Dyrektor w Amerykańskiej Izbie Handlowej: Polska cały czas musi dbać o wizerunek

Musimy cały czas dbać o wizerunek i starać się, żeby Polska była na top liście miejsc do inwestycji - powiedziała Dorota Dąbrowska-Winterscheid, dyrektor zarządzająca w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce, która jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. - Szczególnie firmy globalne mają wybór całego świata. Jeżeli coś się złego dzieje, czy politycznie, czy ekonomicznie, to Polska wypada z czołówki listy - dodała w rozmowie z TVN24 BiS.

Wiceminister o obniżce stawek VAT. "Szansa na korektę w przyszłości"

To decyzje, które są przed nami, i praca, którą obecnie wykonujemy, daje realistyczne szanse na tego typu korekty w przyszłości - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Paweł Gruza, wiceminister finansów. W ten sposób odpowiedział na pytanie o możliwość powrotu do niższych stawek VAT, obowiązujących przed 2011 rokiem. Jak dodał, te decyzje są uzależnione od danych makroekonomicznych i prognoz sytuacji finansowej w kolejnych latach. Paweł Gruza jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Ważą się losy pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Dwie wielkie spółki poza inwestycją

Tauron i KGHM nie będą uczestniczyć w projekcie jądrowym - poinformował w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rząd chce natomiast, by w realizację inwestycji nadal zaangażowana była Polska Grupa Energetyczna (PGE), która obecnie jest liderem projektu. W ubiegłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że wiodącą rolę w budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce mógłby pełnić PKN Orlen.

Pierwszy helikopter poleci na Marsa. NASA udostępniła niezwykły materiał wideo

NASA wyśle na Marsa łazik wraz z niewielkim helikopterem. Jak poinformowali naukowcy, ma to się stać przy okazji misji zaplanowanej na lipiec 2020 rok. Aby poradzić sobie z atmosferą Czerwonej Planety, bezzałogowiec będzie wyposażony w śmigła obracające się 3 tysiące razy na minutę, czyli 10 razy szybciej niż w standardowych maszynach. Budowa helikoptera, który ma pomóc naukowcom w badaniu Marsa, rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku.

Kwieciński: wiele krajów nam zazdrości

Wiele krajów unijnych zazdrości nam sytuacji gospodarczej i społecznej. Ona jest konsekwencją skutecznie realizowanej polityki gospodarczej. Ma ona polegać na tym, że gospodarka ma szukać własnych potencjałów, a nie tylko potencjałów za granicą - mówił w TVN24 BiS minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Na relacje z tego wydarzenia zapraszamy na antenę TVN24 BiS.

Kradzież na RODO. Uwaga na nowy sposób naciągaczy

Cyberprzestępcy mają nowy sposób na oszustwa. Podszywają się pod operatora sieci komórkowej i wysyłają SMS-y zachęcające do kliknięcia w link. Ma to rzekomo nam pomóc w przygotowaniu się na wejście w życie przepisów związanych z RODO.

Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

W Katowicach rozpoczął się w poniedziałek dziesiąty Europejski Kongres Gospodarczy (EKG). Podczas trzydniowego spotkania zaplanowano ponad 150 sesji tematycznych z udziałem przeszło 900 panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące. W EKG weźmie udział ponad 10 tysięcy gości. Relacje z wydarzenia na antenie TVN24 BiS.