Najnowsze

Najnowsze

To ma być polskie superlotnisko. Jak wypada na tle czołowych portów Unii Europejskiej i świata?

Nawet 45 milionów rocznie - tylu pasażerów po pierwszym etapie budowy ma obsługiwać Centralny Port Komunikacyjny. Na tym może się nie skończyć, bo rządowe dokumenty biorą pod uwagę możliwość rozbudowy superlotniska tak, by było w stanie przyjąć 100 milionów pasażerów. Sprawdziliśmy, jak planowana inwestycja wygląda na tle innych portów lotniczych w Unii Europejskiej i na świecie.

Przemiana aktorki Hollywood. "Do nowej roli przytyła ponad 20 kilogramów"

"Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" - to jedna z najnowszych propozycji kinowych. Zdaniem Eweliny Woźnicy z TVN24 produkcja jednak nieco rozczarowuje. - Film jest poprawny, ale zabrakło w nim "duszy" - oceniła. Kolejną propozycją jest amerykańska produkcja "Tully", która przykuwa uwagę między innymi za sprawą metamorfozy głównej aktorki. - Charlize Theron zdecydowała się na to, aby przytyć ponad 20 kilogramów do swojej najnowszej kreacji aktorskiej - wskazała Ewelina Woźnica. Ponadto w programie mówiono o najnowszej wspólnej płycie Stinga i Shaggy'ego - "44/876".

Po roku na Hawajach wydał wszystkie pieniądze. "Okazało się, że jestem bez środków do życia"

Pojechałem tam, aby odpocząć, zrelaksować się, zrobić porządek w głowie i medytować - mówi podróżnik Bogusław Szedny, który dwa lata spędził na Hawajach. Po pierwszym roku wydał wszystkie oszczędności i resztę pobytu spędził w... namiocie. - Odnalezienie się w tej rzeczywistości było z jednej strony bardzo trudne, a z drugiej nauczyło mnie pokory - podkreśla gość programu "Pokaż nam świat", który sam siebie nazywa "architektem szczęśliwego życia".

Australia w obiektywie polskich podróżników

Od dziecka marzył o podróży do Australii, oglądając pocztówki zawieszone w gablocie ambasady w Warszawie. Miłością do tego kraju zaraził też swoją córkę. O zachwycie australijską przyrodą, kontaktach z rdzennymi mieszkańcami i Tadeuszu Kościuszce w programie "Pokaż nam świat" opowiadali Robert Pawlak i Monika Maciejewska, autorzy albumu "Australia w obiektywie".

Ile kosztuje podróż do Australii?

Australia to piękny kraj, ale z racji odległości i związanych z tym kosztów wciąż niezbyt popularny wśród polskich turystów. Bilet z Warszawy do Melbourne w obie strony i z dwiema przesiadkami można znaleźć za ok. 3,2 tysiąca złotych. Z kolei 18-dniowa wycieczka z biurem podróży do Australii i Nowej Zelandii to koszt około 20,5 tysiąca złotych. Nocleg w Perth można znaleźć już od 56 złotych. Za stek z kangura w restauracji zapłacimy około 75 złotych, a za klasycznego burgera z frytkami - około 45 złotych. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Jakub Porada.

To samo opakowanie, ale produkt gorszy niż na Zachodzie. "Za to będą ostre kary"

Wydaje nam się, że kupujemy to samo, ale faktycznie możemy otrzymywać produkty gorszej jakości niż klienci na Zachodzie. Na problem tego typu praktyk koncernów zwracają uwagę niektórzy politycy z Europy Środkowo-Wschodniej. Sytuację może poprawić zmiana prawa na poziomie Unii Europejskiej. - Dyskryminacji konsumentów na rynku europejskim być nie może, bo za to będą bardzo ostre kary - stwierdziła w TVN24 europosłanka Róża Thun.

Unijna komisarz: decyzja USA podkopuje stosunki transatlantyckie

Decyzja USA o nałożeniu ceł na stal i aluminium z Unii Europejskiej podkopuje relacje transatlantyckie - oceniła w piątek komisarz do spraw handlu Cecilia Malmstroem, zapowiadając kroki wobec Stanów Zjednoczonych w WTO. Wspólnota podejmie też działania wobec Chin za naruszanie własności intelektualnej.

Uwaga na "szybki, pewny i wysoki zysk". Ważne ostrzeżenie

Gwałtowne zmiany notowań w krótkim czasie, a także nieuczciwi brokerzy. To tylko niektóre ryzyka związane z inwestowaniem w kryptowaluty oraz na rynku walutowym (forex) przed którymi w swojej kampanii przestrzega Komisja Nadzoru Finansowego. Urzędnicy zwracają uwagę, że na rynku finansowym nie można wierzyć podmiotom oraz osobom oferującym "szybki, pewny i wysoki zysk".