Najnowsze

Najnowsze

Jak smakuje kawa z sadłem renifera? Kulisy życia na Grenlandii

Od 12 lat mieszka na Grenlandii, gdzie nauczył się polować, celebrować ciszę i organizować kaffemiki. Pił też kawę z sadłem renifera, jeździł psim zaprzęgiem i skuterem śnieżnym. O kulisach życia na największej wyspie świata opowiada Adam Jarniewski, autor książki "Nie mieszkam w igloo". Materiał programu "Pokaż nam świat".

"Dziki" kraj w sercu Bałkanów. Co warto zobaczyć w Bośni i Hercegowinie?

- Bośnia i Hercegowina często jest traktowana jako kraj tranzytowy w drodze do Chorwacji czy Albanii, ale w mojej opinii ma najwięcej do zaoferowania z państw bałkańskich. Jest to kraj bardzo dziki, nieskażony człowiekiem, przyroda jest bardzo naturalna - mówi podróżniczka Eliza Pyciak. Poleca szczególnie podróż do Parku Narodowego Sutjeska, gdzie znajdziemy las pierwotny, wizytę w Mostarze, gdzie łączą się kultury Wschodu i Zachodu oraz wycieczkę do Lukomiru. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Ukraińcy podpisali umowę z Boeingiem

Ukraiński producent samolotów Antonow wznowi seryjną produkcję dzięki umowie podpisanej z Boeingiem. Zgodnie z nią, amerykański gigant - za pośrednictwem dostarczającego części oddziału konsorcjum Aviall Services - wyposaży Ukraińców w potrzebne produkty.

Będzie trzeci pas na autostradowej obwodnicy Poznania

Spółka Autostrada Wielkopolska (AWSA) rozpoczęła poszukiwania wykonawcy rozbudowy autostrady A2 pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. Na niespełna 16-kilometrowym odcinku, w obu kierunkach, powstanie trzeci pas ruchu.

Ile kosztuje podróż do Bośni i Hercegowiny?

Bośnia i Hercegowina to kraj położony w sercu Bałkanów, gdzie krzyżują się kultury Wschodu i Zachodu. Lot z Warszawy do Sarajewa w obie strony (z przesiadką w Budapeszcie) można znaleźć już za 493 złote. Za 12-dniową objazdową wycieczkę po kraju trzeba zapłacić około 1800 złotych. Nocleg w hostelu w Mostarze kosztuje 30 złotych, bilet autobusowy z Sarajewa do Mostaru - 40 złotych, a regionalna zupa z jagnięciny - około 9 złotych. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" opowiadał Jakub Porada.

Ekspert: w wakacje trudniej o kredyt

W tym roku zainteresowanie kredytami hipotecznymi jest zdecydowanie wyższe niż przed rokiem - wskazuje Jarosław Sadowski z Expandera. Jak dodaje, w bankach, tak jak we wszystkich innych firmach, trwa teraz sezon urlopowy, a to powoduje, że w niektórych przypadkach uzyskanie kredytu ciągnie się nawet dwa miesiące.

Senat poparł drewniane Mieszkanie plus

Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy Prawo ochrony środowiska, która powołuje spółkę Polskie Domy Drewniane. Udziałowcami spółki mają być Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Zmiany w składkach na ZUS. Jest zielone światło

Zmniejszenie, proporcjonalnie do przychodu, składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców - to skutek ustawy, którą bez poprawek przyjął w piątek Senat. "Mały ZUS" ma objąć ponad 173 tysięcy jednoosobowych firm, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia.

63 kilometry A2 za blisko trzy miliardy złotych

Ruszają przygotowania do budowy 63 kilometrów autostrady A2 od obwodnicy Siedlec do Białej Podlaskiej. Mazowiecki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w piątek zawarł umowę na wykonanie elementów koncepcji programowej wraz z rozpoznaniem geologicznym dla budowy tego odcinka. Łączny koszt realizacji inwestycji wyniesie blisko trzy miliardy złotych.

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

Gmina Kleszczów (województwo łódzkie) jest najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 rok. Najbiedniejszą jest zaś Pszów (województwo śląskie).