Najnowsze

Najnowsze

Potężny zastrzyk gotówki dla NASA. Następca słynnego Concorde'a nadlatuje

Trzy godziny z Londynu do Nowego Jorku? To całkiem możliwe. NASA właśnie dostała potężne dofinansowanie i już za kilka lat może stworzyć swój własny ponaddźwiękowy samolot. QueSST ma latać na wysokości 16 kilometrów z prędkością 1700 kilometrów na godzinę. A przede wszystkim ma być cichszy niż Concorde, który w 2003 roku odbył swój ostatni lot. Pierwszy lot nowego samolotu miałby odbyć się w 2021 roku. Materiał programu "24 Godziny".

Wakacje z bankrutem. Turyści mają być lepiej chronieni po zmianie prawa

Pierwszy w tym roku touroperator w lutym ogłosił bankructwo. Zasada jest taka, że prawo w takiej sytuacji staje po stronie podróżnych i gwarantuje zwrot pieniędzy za nieudane wakacje. Od lipca, kiedy wejdą w życie nowe przepisy, ochroną ma być objętych jeszcze więcej turystów. Nie jest tak różowo – odpowiadają jednak eksperci.

"Bilans", 13.02

Program Rodzina 500 plus był głównym tematem programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Jego gościem był Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Biznes dla Ludzi", 13.02

Kiedy wejdą w życie zmiany w prawie jazdy? Czy Macron zwolni tysiące Polaków? Czy roboty wygrają z ludźmi? Na te pytania, w programie "Biznes dla Ludzi", odpowiedzi szukał Robert Stanilewicz.

Najbardziej egzotyczne przysmaki. Tylko dla odważnych

Oko tuńczyka, żywe ośmiorniczki, smażone pająki. Potrawy, przez jednych cenione i pożądane, w innych częściach świata budzą niesmak, na samą myśl. Goście Rafała Wojdy w programie "Świat" opowiadali o egzotycznych potrawach, których mieli okazję spróbować podczas kulinarnych podróży.

Banki zarobiły mniej niż rok temu

Zysk netto sektora bankowego w 2017 roku wyniósł 13,6 miliarda złotych, czyli spadł o 2,3 procent licząc rok do roku - podała we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego.

"Przestarzałe" prawo pracy do kosza. Szykują się duże zmiany dla setek tysięcy osób

Jeśli tylko część zmian szykowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy wejdzie w życie, oznaczałoby to duże zmiany dla setek tysięcy pracowników. Rozważane jest między innymi ograniczenie możliwości dorabiania, zmiany w sprawie umów zlecenia i o dzieło, dotyczące wypowiadania umów o pracę oraz odpracowywanie przerwy na papierosa. Rząd na razie zwraca uwagę, że ostatecznej wersji projektu jeszcze nie ma, ale eksperci stawiają sprawę jasno: obecny kodeks pracy jest przestarzały i niedostosowany do realiów.

Fundusz niezgody. Ubezpieczyciele krytykują pomysł Brukseli

Komisja Europejska chce powołać fundusz gwarancyjny, na który miałyby się zrzucić firmy sprzedające komunikacyjne polisy w Unii Europejskiej. W przypadku bankructwa takiej firmy, fundusz płaciłby odszkodowania osobom poszkodowanym w wypadku, spowodowanym przez kierowców upadającej firmy. Ubezpieczycielom taki pomysł się nie podoba.

Pomoc dla frankowiczów. Rząd pozytywnie o prezydenckiej ustawie

Rząd wyraża pozytywne stanowisko wobec propozycji zawartych w prezydenckim projekcie nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy - głosi dokument Rady Ministrów, który pojawił się na stronie Sejmu.

Superbakterie coraz mocniejsze. Najnowsze wyniki badań niepokoją

Dotąd naukowcy sądzili, że to niemożliwe. Alkohol zabijał bakterie szybko, więc właśnie na bazie alkoholu produkowane są płyny do dezynfekcji rąk, powszechnie używane w szpitalach czy sklepach spożywczych. Opublikowane przez magazyn "New Scientist" wyniki najnowszych badań pokazały jednak, że w odporności na alkohol w bakteriach następuje ewolucja. Testy przeprowadzono z wykorzystaniem śmiertelnie groźnego szczepu bakterii - VRE. Skażono nimi klatkę na myszy, która następnie została odkażona standardowym środkiem do dezynfekcji. Po wpuszczeniu do niej gryzoni okazało się, że wszystkie zwierzęta uległy zarażeniu. Sprawę w programie "24 godziny" wyjaśniał Patrycjusz Wyżga.

Problem z chińskim Nowym Rokiem. Symbol psa nie wszystkim się podoba

Pies jako symbol chińskiego Nowego Roku jest uważany za dobry znak. Ale dla Chińczyków mieszkających w innych krajach bywa też kłopotliwy z powodu kulturowych różnic. Tak jest na przykład w Malezji, gdzie liczna chińska społeczność musi mocno powstrzymywać się z eksponowaniem psa jako symbolu roku rozpoczynającego się 16 lutego, aby nie urazić muzułmańskiej większości. W islamie pies jest bowiem zwierzęciem nieczystym. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Zawody narciarskie robotów. Maszyny szusowały na stoku

Niezwykłe zawody narciarskie w Południowej Korei. Zorganizowano tam bowiem rywalizację robotów. Koreańczycy chcieli pochwalić się osiągnięciami swojej technologii. Każdy zawodnik musiał mieć minimum 50 cm wysokości, robotyczne ramiona i nogi oraz zjeżdżać na nartach przy pomocy kijków, jak prawdziwi zawodnicy konkurencji alpejskich. Rywalizowało 8 zespołów, wygrała drużyna TAEKWAN-V, zdobywając w nagrodę 10 tysięcy dolarów. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Sześć osób z zarzutami w sprawie prywatyzacji Ciechu

Sześć osób zostało zatrzymanych w śledztwie dotyczącym prywatyzacji Ciechu. Chodzi między innymi o Pawła T. wiceministra skarbu w latach 2012-2014 oraz ówczesnego dyrektora departamentu przekształceń własnościowych Pawła Z. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w poniedziałek zarzuty w katowickiej prokuraturze – poinformował późnym wieczorem jej rzecznik Waldemar Łubniewski.

Młodzi kierowcy płacą krocie za OC. Co zrobić, by polisa była tańsza?

Młodzi kierowcy to szkodowi kierowcy - taką zasadę wyznają towarzystwa ubezpieczeniowe. W efekcie zdarza się, że za polisy tacy kierowcy płacą krocie. Rozwiązaniem może być zgoda na śledzenie stylu jazdy. - Młodym to się opłaca, bo płacą mniej i jeżdżą bezpieczniej - uważa Maciej Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.