Najnowsze

Najnowsze

Nawet dziewięć lat z dopłatami do czynszów. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o dopłatach do najmu. Projekt zakłada, że dopłaty będą wypłacane w równej wysokości przez dziewięć lat, a kryteria dla beneficjentów określi rada gminy. - Liczymy, że programem dopłat zostanie objętych 30 tysięcy polskich rodzin każdego roku funkcjonowania tego programu - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Wielkie banki typują zwycięzcę mundialu, Polska "czarnym koniem" mistrzostw

Brazylia ma największe szanse na zwycięstwo w nadchodzących mistrzostwach świata w Rosji – wynika z modelu opracowanego przez ekspertów banku Goldman Sachs. Ich zdaniem Polska wyjdzie z grupy i w 1/8 finału zmierzy się z Belgią. Z kolei w prognozach japońskiego banku inwestycyjnego Nomura Polska określana jest mianem "czarnego konia" mistrzostw.

Małe dzieci przewożone w transporterach dla psów. Skandaliczne zachowanie babci

Musiała przewieźć wnuczki, więc umieściła je w we własnym aucie w transporterach dla psów. To historia wyjątkowo nieodpowiedzialnej kobiety z Texasu. Leimome Cheeks grozi teraz odpowiedzialność karna za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, tym bardziej, że w dniu, w którym miało to miejsce, upał sięgał 35 stopni. Kobieta tłumaczy, że w samochodzie nie miała więcej miejsca. Jej sąsiedzi nie dowierzają, że mogła coś takiego zrobić. Szczegóły w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi". Podwyżka płacy minimalnej

Ile powinna wynieść podwyżka minimalnego wynagrodzenia? O tym w programie "Biznes dla Ludzi" odpowiadali Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ oraz Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

"Bilans". Jaka przyszłość czeka Lotnisko Chopina?

Czy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie powinien zostać otwarty? Na to oraz wiele innych pytań w programie "Bilans" w TVN24 BiS odpowiadali Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR oraz Bartosz Baca, ekspert Komisji Europejskiej do spraw rynku lotniczego z firmy BBSG.

Płaca minimalna w górę. "Firmom może nie spinać się budżet"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce podnieść płacę minimalną do 2250 złotych. - To spowoduje wzrost kosztów realizacji zamówień publicznych. Firmom może nie spinać się budżet - uważa Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka Konfederacji Lewiatan. - Zamówienia publicznie trzeba cywilizować tak, żeby nie wygrywały firmy, które konkurują niskimi płacami - twierdzi Piotr Szumlewicz, ekspert Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Amerykanie nakładają sankcje na kolejne firmy z Rosji

Stany Zjednoczone poinformowały w poniedziałek o nałożeniu sankcji na pięć rosyjskich firm i trzech szefów jednej z nich za zaangażowanie w cyberataki oraz wspieranie rosyjskich sił zbrojnych i służb wywiadowczych w innych wrogich działaniach.

Rośnie dług publiczny. Ministerstwo podało dane

Ministerstwo Finansów poinformowało, że państwowy dług publiczny na koniec pierwszego kwartału 2018 roku wzrósł o 2,8 procent wobec stanu na koniec ubiegłego roku. Na koniec marca dług publiczny wyniósł dokładnie 989 miliardów 179,3 miliona złotych.

Wzrost PKB na mieszkańca. Polska czwarta w Unii Europejskiej

Polska jest czwarta w Unii Europejskiej pod względem wzrostu Produktu Krajowego Brutto na mieszkańca – wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne. W zestawieniu ustąpiliśmy miejsca tylko Irlandii, Litwie i Malcie.

Krowa-turystka uniknie kary śmierci

Bułgarska krowa Penka, która naruszyła unijne przepisy, przekraczając granicę z nienależącą do Wspólnoty Serbią, nie zostanie uśpiona - ogłosiła w poniedziałek bułgarska Agencja do spraw Bezpieczeństwa Żywności. Laboratoryjne analizy pokazały, że przebywająca obecnie w izolacji krowa jest całkowicie zdrowa. Penka do końca tygodnia zostanie zwrócona właścicielowi.

Miliony na podwyżki dla górników. Porozumienie w górniczej spółce

Wzrosną pensje górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Spółka od czerwca zwiększy fundusz wynagrodzeń o 7 procent, co oznacza, że na płace będzie przeznaczała o około 187 milionów złotych więcej niż do tej pory. Pracownicy dostaną też jednorazowo około 370 milionów złotych, które utracili z powodu wprowadzonych wcześniej oszczędności.

Najpotężniejsze firmy świata. Na czele Chińczycy, Polacy daleko

Chiński państwowy bank ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) jest najpotężniejszą giełdową spółką świata - wynika z najnowszego rankingu Global 2000, opracowanego przez magazyn Forbes. Najwyższe miejsce wśród polskich firm zajął PKN Orlen, który uplasował się na 713 pozycji.