Najnowsze

Najnowsze

Premia od rządu za urodzenie trzeciego dziecka. Darmowe grunty

Rząd Włoch w projekcie budżetu na 2019 rok zamierza zapisać plan bezpłatnego oddawania gruntów na południu kraju rodzinom, w których w najbliższych trzech latach urodzi się trzecie dziecko. Jak wyjaśnia, ma to być bodziec, by sprzyjać wzrostowi demograficznemu.

Rozmowy w LOT przerwane. Związkowcy: powodem groźby

Związkowcy w Polskich Liniach Lotniczych LOT przedłużają zawieszenie strajku do środy do godziny 22.30, a zarazem domagają się zmiany negocjatora ze strony LOT - poinformował po zakończeniu wtorkowych negocjacji szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot.

Pracodawca z asem w rękawie. "Ten benefit staje się coraz popularniejszy"

Firmowe żłobki i przedszkola są jednym z najbardziej pożądanych przez pracowników dodatków. - Staje się to coraz popularniejszym elementem pakietu motywacyjnego dla firm, które zatrudniają rodziców - wskazała w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Karina Trafna z Kids&Co. - Idealne jest, jeśli przedszkole czy też żłobek jest zlokalizowany albo bardzo blisko, albo najlepiej w tym samym budynku, w dużych miastach jest to ogromne wyzwanie - dodała. Jednocześnie zwróciła uwagę, że "po stronie deweloperów jest coraz większe zrozumienie i staje się to naturalnym elementem tkanki biurowcowej".

"Biznes dla Ludzi". Nowe mieszkania coraz droższe

Sytuacja na rynku nieruchomości - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Bartosz Turek, analityk Open Finance. Ponadto o nowych dodatkach oferowanych przez firmy mówiła Karina Trafna z Kids&Co.

Rozmowy w LOT z przerwami. Tematem warunki wynagradzania

Około godziny 12.40 rozpoczęły się we wtorek rozmowy przedstawicieli zarządu LOT i protestujących związkowców, jednak po kilkunastu minutach nastąpiła przerwa w negocjacjach. Tematem wtorkowych rozmów - jak deklarowano w poniedziałek - mają być warunki wynagradzania w spółce.

Słynna kawiarka może zniknąć z rynku

Od dziesięcioleci miliony Włochów w kraju i za granicą rozpoczynają poranek, czekając na charakterystyczny odgłos, który sygnalizuje, że ich czajniczek do parzenia kawy jest pełny ich ulubionego napoju. Słynna kawiarka, bo o niej mowa, może jednak wkrótce zniknąć z rynku, ponieważ jej producent znalazł się na skraju bankructwa.

Rozprawa w sprawie składek na ZUS odroczona. Ważny apel do rządu

Trybunał Konstytucyjny odroczył do 13 listopada rozprawę w sprawie tak zwanej 30-krotności - poinformowała prezes TK Julia Przyłębska. Chodzi o nowelę dotyczącą zniesienia górnego limitu składek na ZUS, do której zastrzeżenia miał prezydent Andrzej Duda. We wtorek - przez dwie godziny - Trybunał Konstytucyjny wysłuchał stron postępowania.

Zmiany w kartach płatniczych w Polsce. Plastik bez podpisu właściciela

Od kwietnia 2019 roku banki i inni wydawcy kart Mastercard w Polsce będą mogli sami decydować, czy pasek na podpis znajdzie się na ich kartach płatniczych, czy nie - poinformowała tvn24bis.pl firma Mastercard. Visa, którą zapytaliśmy, czy ma podobne plany odpowiada: podpis nadal jest popularny w niektórych krajach w Europie oraz jest wykorzystywany jako opcja zapasowa na przykład w sytuacji uszkodzenia chipa karty.

Lotnisko Chopina z zimowym rozkładem. Sporo nowości

Lotnisko Chopina w rozkładzie zimowym w swojej siatce połączeń będzie miało 114 tras regularnych i 40 czarterowych - poinformował w poniedziałek port. Wśród nowości są między innymi loty brytyjskiego przewoźnika EasyJet z Warszawy na lotnisko Londyn Gatwick czy rejsy LOT-u do London City.

Banki na wojnie o klienta. "Konkurencja się zaostrza"

O prawie tysiąc złotych więcej niż przed rokiem trzeba zapłacić za metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie. Lokale wyraźnie drożeją także w Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Jednocześnie zaostrza się konkurencja między instytucjami finansowymi gotowymi sfinansować zakup mieszkania. - Część banków postanowiła obniżyć koszt kredytu, aby zyskać nowych klientów - informuje analityk Expandera Jarosław Sadowski.

Tabletki na alergię wycofane z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w poniedziałek lek na alergię o nazwie Aerius. Tabletki skierowane na rynek polski były w opakowaniach opisanych po rumuńsku i bułgarsku.

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie niemal 32 tysięcy złotych na jednego mieszkańca, Kleszczów w województwie łódzkim jest najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów. Na drugim biegunie znalazła się gmina Potok Górny (województwo lubelskie), w której wpływy z podatków na osobę wyniosły 406 złotych.

Zastrzyk pieniędzy od Polaków za granicą. Dominują emigranci z dwóch państw

Transfery do Polski od emigrantów w drugim kwartale 2018 roku wyniosły 3,9 miliarda złotych, a pracujący w Polsce wytransferowali 3,7 miliarda złotych - podał w poniedziałek Narodowy Bank Polski (NBP). Pieniądze do Polski trafiały głównie od emigrantów zarobkowych z Niemiec i Wielkiej Brytanii, z kolei środki z naszego kraju trafiały przede wszystkim na Ukrainę.

Seremet przed komisją do spraw VAT. "Zrobiłem wszystko, co możliwe"

W okresie sprawowania przeze mnie urzędu udało się zabezpieczyć mienie na łączną kwotę około 1,3 miliarda złotych - powiedział w poniedziałek podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT Andrzej Seremet, prokurator generalny w latach 2010-16. - Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko, co możliwe - stwierdził w odpowiedzi na pytania o jego działania jako prokuratora generalnego w sprawie ścigania przestępstw VAT-owskich.

"Próba sił" w lotniczej spółce. Strajk został zawieszony

Strajk protestujących związkowców zostaje zawieszony do wtorku do godziny 22.30; wznowienie rozmów między przedstawicielami zarządu a protestującymi odbędzie się we wtorek o godzinie 10.00 - poinformował w poniedziałek szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot.