Najnowsze

Najnowsze

Media: brytyjska Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności

Największy brytyjski pożyczkodawca Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności - informuje "The Guardian". Przyczyną problemów jest gwałtowny wzrost roszczeń klientów. Eliza Więcław z biura prasowego polskiego oddziału Wonga zapewniła, że "sytuacja w Wonga w Polsce jest stabilna".

Musk wycofał się ze swojego planu. "To lepsza droga"

Miliarder Elon Musk porzuca pomysł wycofania Tesli z giełdy. Jak poinformował, przyczyną takiej decyzji jest dyskusja, która miała miejsce w ostatnich tygodniach i dokładne rozważenie, co jest najlepsze dla firmy. "Lepszą drogą jest pozostanie firmą publiczną" - stwierdził.

Przegląd prasy: Ceny prądu przygniatają przemysł

Eksperci przewidują, że hurtowe ceny energii elektrycznej w kolejnych latach będą dalej rosły. To fatalna informacja dla firm, które muszą się liczyć z utratą konkurencyjności - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Największe stacje kolejowe w Polsce. Warszawa Centralna poza podium

Jedna czwarta wszystkich pasażerów wsiada lub wysiada na dziesięciu największych dworcach w Polsce - wynika z najnowszego raportu "Największe stacje kolejowe w Polsce" przygotowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Najbardziej obleganym dworcem jest Warszawa Śródmieście, największy ruch pociągów odnotowano zaś na stacji Warszawa Zachodnia.

"Energia może stać się dobrem luksusowym"

Rosnące koszty emisji dwutlenku węgla drenują polskich wytwórców energii z pieniędzy, za które mieliby oni przeprowadzić transformację energetyczną - ocenił prezes Taurona Filip Grzegorczyk. Jak ocenił, na końcu wysokie ceny dwutlenku węgla zaszkodzą całej gospodarce i polskim konsumentom.

Koszmar kierowców skończył się po otwarciu nowej trasy. "Wypadków jest dużo mniej"

Droga krajowa numer 8 to jedna z najbardziej obciążonych i najbardziej niebezpiecznych tras w Polsce. Od czasu kiedy w okolicach Wrocławia powstała ekspresówka, sytuacja kierowców znacznie się poprawiła. - Jest lepiej, nocami (na tzw. starej ósemce - red.) jest dużo mniejszy ruch, jest dużo mniej wypadków drogowych - wskazał Roman Hojeński z Pomocy Drogowej Hojeński. - Cały ruch ładnie przeszedł na drogę S8 i nasze drogi lokalne zostały rozładowane - wtórował młodszy brygadier Piotr Mazurkiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Zwrócił jednak uwagę, że w ostatnim czasie można zaobserwować powrót ruchu także na "starą ósemkę". Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Wakacyjne szaleństwo w biurach podróży. "Obserwujemy interesujący nowy trend"

Blisko cztery miliony Polaków wyjechało na wakacje z biurami podróży w pierwszym półroczu tego roku. To o ponad 14 procent więcej, niż w analogicznym okresie 2017 roku - poinformował Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jak dodano, wycieczki czarterowe z transportem lotniczym wykupiło 1,4 miliona turystów, aż o 36 procent więcej niż przed rokiem.

Chce przebiec maraton w 249 miejscach na świecie

Ukończyć maraton w 249 miejscach na świecie. Taki jest cel Wojciecha Machnika, autora projektu "249challenge". - To jest mój autorski pomysł, brałem wcześniej udział w różnych projektach, które trwają rok-dwa i się kończą, byłem zmęczony poszukiwaniem nowych pomysłów, (...) Więc taka była idea, aby oprzeć się na liczbie krajów, ale również miejsc - tłumaczył Wojciech Machnik. - Do tych miejsc planuję pojechać i pobiec maraton, albo podjąć jakieś inne wyzwanie - wyjaśnił gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż do Azerbejdżanu?

Planujesz podróż do Azerbejdżanu? Jak sprawdził Jakub Porada, za bilet lotniczy z Warszawy do Baku, z przesiadką w Rydze, trzeba zapłacić 820 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 15 do 518 złotych za dobę. Zorganizowana 15-dniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu ponad 6,2 tysiąca złotych. Klasyczny obiad, w którego skład wchodzi lula kebab, ryż, sałatka i ayran kosztuje około 18 złotych. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Minister: jesteśmy na szczycie koniunktury

Dane Głównego Urzędu Statystycznego potwierdzają, że znajdujemy się na szczycie koniunktury - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodaje, że w trzecim kwartale 2018 roku wzrost gospodarczy powinien sięgnąć 4,5-5 procent.

"Polak rozłożył na łopatki Bonda w sposób widowiskowy"

To podwójna przyjemność słyszeć, że Polak rozłożył na łopatki Bonda w sposób widowiskowy w skali całego globu - ocenił Wiesław Kot, krytyk filmowy. W ten sposób skomentował doniesienia mediów o tym, że reżyser Danny Boyle zrezygnował z pracy nad filmem o agencie Jamesie Bondzie po sporze z grającym główną rolę Danielem Craigiem, a dotyczącym obsadzenia w roli czarnego charakteru polskiego aktora Tomasza Kota. - Fakt, że Tomasz Kot figurował wysoko w rankingach tylko dobrze o nim świadczy - podkreślił gość TVN24 BiS.

"Długie światła w trakcie dnia to nic dobrego". Kierującym grożą mandaty

Jazda na światłach drogowych, nazywanych także długimi, w ciągu dnia - to jedno z rozwiązań, po które sięga część motocyklistów, by - jak argumentują - poprawić swoją widoczność na drodze. Zdaniem Leszka Śledzińskiego, redaktora naczelnego portalu Jednoślad, mitem jest przekonanie, że długie światła dają pozytywny rezultat pod tym względem. Jak dodaje Piotr Baryła, redaktor naczelny portalu Ścigacz, jeżeli chcemy być bardziej widoczni, możemy założyć kask lub kurtkę w bardziej jaskrawych kolorach. - Długie światła to na pewno nie jest nic dobrego - podkreśla. Dodatkowo taka jazda może uszczuplić stan portfela osoby kierującej motocyklem. Za niezgodne z przepisami włączenie świateł drogowych grozi mandat w wysokości 100 złotych i trzy punkty karne. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

"Projekt Nemo" na ratunek. Popularnym rybkom grozi wyginięcie

Są mniejsze niż ludzka pięść i grozi im wyginięcie. Mowa o błazenkach, czyli rybkach, które stały się znane za sprawą filmu "Gdzie jest Nemo?". Ta popularność, podobnie jak skutki globalnego ocieplenia, okazują się mieć zgubne skutki. Rybki obecnie częściej można spotkać w akwariach, niż w ich naturalnym środowisku. Dlatego w Australii powstał "Projekt Nemo", którego inicjatorką jest doktor Karen da Silva. Współpracuje ze szkołami, edukuje młodzież i stara się odtworzyć populację błazenków. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Jedna z najdroższych przypraw świata. Kosztuje tyle, ile srebro

Tylko jeden produkt na sto o smaku waniliowym zawiera prawdziwą wanilię. Producenci żywności, na przykład lodów czy czekolady, znacznie częściej korzystają ze sztucznie wytwarzanej waniliny. Powodem są skutki cyklonu z ubiegłego roku i mniejsze zbiory na Madagaskarze - wyspiarskim państwie, które odpowiada za 80 procent światowej produkcji przyprawy. W efekcie wywindowało to ceny wanilii, która kosztuje tyle, ile srebro. Niektórzy oceniają, że stała się najdroższą przyprawą świata. O szczegółach mówił Mateusz Walczak.

Szkoła - buduje, czy zabija kreatywność?

Jak w ostatnich latach zmieniła się szkoła i nauczanie? Z jakimi wyzwaniami mierzą się uczniowie, ale i nauczyciele? O tym wszystkim w programie "Świat" w TVN24 BiS rozmawiali goście Rafała Wojdy.

Upadłość konsumencka po nowemu. Sprawdź, co może się zmienić

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nawet w przypadku, gdy dłużnik doprowadził do swojej niewypłacalności wskutek rażącego niedbalstwa oraz wydłużenie okresu spłaty długu. To tylko niektóre zmiany, które mają wejść w życie już w przyszłym roku. O nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Grzegorz Baran z Kancelarii Podatkowo-Prawnej Baran&Pluta.

"Biznes dla Ludzi". Rząd szykuje nowy podatek

Podatek od wyprowadzki szykowany przez Ministerstwo Finansów - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera były Aldona Leszczyńska-Mikulska, doradca podatkowy w GWW oraz Małgorzata Sajkiewicz, doradca podatkowy z kancelarii CMS. O zmianach w upadłości konsumenckiej mówił zaś Grzegorz Baran z Kancelarii Podatkowo-Prawnej Baran & Pluta.

Rosyjska odpowiedź na Teslę. E-auto od Kałasznikowa

Rosyjski koncern Kałasznikow zaprezentował koncept samochodu elektrycznego CV-1. Pojazd został zaprojektowany w oparciu o model Iż-21 252 "Combi" i zdaniem Kałasznikowa, może w przyszłości konkurować z Teslą - poinformowała rosyjska stacja Dożd.