Najnowsze

Najnowsze

Wiceszef Samsunga na wolności. Łagodny wyrok jest zaskoczeniem

Sąd apelacyjny w Seulu wydał w poniedziałek wyrok dwóch i pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu w sprawie wiceszefa południowokoreańskiej firmy Samsung Li Dze Jonga, który w pierwszej instancji został skazany na pięć lat więzienia między innymi za łapownictwo.

Minister zapowiada ważną zmianę w podatkach. "Firmy czekają na to od dawna"

Sukcesja firm czy wliczanie w koszty zarobków współmałżonka to niektóre rozwiązania pakietu dla małych i średnich przedsiębiorstw, nad którym pracuje resort przedsiębiorczości i technologii - zapowiada minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Podatkowe przepisy z pakietu mają wejść w życie 1 stycznia 2019 roku.

Fiskus ostrzy sobie zęby na dochody wielkich koncernów. "Sprawa jest pilna"

Wprowadzenie międzynarodowych zasad dotyczących opodatkowania zysków firm z gospodarki cyfrowej byłoby korzystne dla fiskusa i pomoże rozwiać wątpliwości firm krajowych, które chciałyby świadczyć usługi za granicą – ocenia doradca podatkowy, starszy menedżer w Crido Taxand Agnieszka Wnuk. Zdaniem Rady Unii Europejskiej zmiana przepisów w sprawie opodatkowania technologicznych gigantów jest sprawą pilną.

Tragiczne wypadki drogowe pod lupą. Nowy pomysł policji

Policja chce, by każdy śmiertelny wypadek na drodze był badany przez zespół specjalistów. Eksperci mieliby się przyjrzeć, jakie były dokładne przyczyny zdarzenia oraz czy do wypadku nie przyczyniła się infrastruktura drogowa. Jeśli tak, ewentualne zastrzeżenia (na przykład mało widoczny znak, źle wyprofilowana droga) byłyby wpisywane do końcowego raportu.

Polskie miasta w niechlubnej europejskiej czołówce. "Wiele osób pali byle czym"

W ciągu pięciu lat odczujemy poprawę jakości powietrza w polskich miastach - zapowiada szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Skala problemu jest duża, ponieważ - jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia - wśród 50 najbrudniejszych miast w Europie 33 to miasta w Polsce. - Wiele osób w Polsce pali byle czym - przyznaje minister.

Tłumy turystów zagrożeniem dla słynnego dzieła sztuki

Freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej mają ponad 500 lat i na co dzień ogląda je 25 tysięcy osób. Kiedy obiekt zostanie zamknięty dla oglądających, malunki trafiają pod lupę konserwatorów. Ci mają między innymi za zadanie sprawdzić, w jakim stanie jest jedno z najważniejszych dzieł sztuki w dziejach ludzkości. Zagrożeniem dla cennych fresków są: pył, kurz, ale też wilgoć i ciepło, które pochodzą od tłumu turystów - wynika z raportu ekspertów. O tym, że odwiedzający są "niebezpieczni" dla dzieła, władze Muzeum Watykańskiego ostrzegają od dawna. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Film kończony w atmosferze skandalu. "Zapisze się w historii kinematografii"

Myślę, że ten film zapisze się na kartach historii kinematografii - mówiła Ewelina Woźnica w przeglądzie kulturalnym TVN24 BiS o filmie "Wszystkie pieniądze świata" reżyserii Ridleya Scotta - Było o nim bardzo, bardzo głośno na długo przed premierą. Chodzi o to, że w filmie, który był już zmontowany i skończony, postanowiono zmienić aktora. Mam na myśli Kevina Spacey'a, który został oskarżony o molestowanie. W jego rolę wcielił się Christopher Plummer, który jest już za tę rolę nominowany do Oscara - tłumaczyła ekspertka. Ewelina Woźnica mówiła też o filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha oraz polskim "Ataku paniki" Pawła Maślony.

Niesamowite zdjęcia "czerwonej planety". Łazik Curiosity przesyła pozdrowienia z Marsa

NASA opublikowała zdjęcia krateru na Marsie zrobione przez łazik Curiosity. Na podstawie przesłanych informacji, naukowcy stworzyli panoramę wnętrza krateru. Na zdjęciach widać mnóstwo szczegółów, jak na przykład koryto dawnej rzeki. Materiały opublikowane przez NASA pokazują też trasę, którą łazik pokonał od czasu lądowania na Czerwonej Planecie w 2002 roku. Krater Gale, który uchwycono na zdjęciach, ma średnicę długości 154 kilometrów. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż do Albanii?

Albania to piękny, ale wciąż nieodkryty przez turystów kraj na Bałkanach. Lot do Tirany, z przesiadką w Atenach, można znaleźć już za niewiele ponad czterysta złotych. Za 10-dniową wycieczkę objazdową trzeba zapłacić około 1900 złotych. Nocleg w hostelu to koszt około 42 złotych. Byrek, czyli ciasto z mięsnym lub warzywnym nadzieniem, który jest popularnym miejscowym przysmakiem, kosztuje 3 złote. Z kolei za trilece (ciastko z mleka z biszkoptem polane karmelem) zapłacimy dwa razy więcej. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Kurorty, morze i bunkry. "Ogromna liczba Polaków odwiedziła Albanię"

Albania staje się bardzo popularna wśród turystów, ta moda jest bardzo widoczna. W 2017 roku ten kraj przyciągnął 100 tysięcy Polaków, to jest ogromna liczba - mówiła w programie "Pokaż nam świat" Izabela Nowek, podróżniczka, przewodniczka, autorka bloga "Moja Albania". Dodała, że jedną z atrakcji są bunkry, które kiedyś służyły komunistycznym władzom, a teraz są zamienione w muzea.

Do zwierząt zawsze mówi po polsku. Oto "doktor Dolittle w spódnicy"

Do zwierząt zawsze mówię po polsku i wszędzie mnie rozumieją. To działa, bo mówię prosto z serca. Każde zwierzę potrzebują miłości - mówi Małgorzata Zdziechowska, opiekunka zwierząt i autorka książki "Zwierzaki podróżniczki Gosi". Wolontariuszka jest nazywana "doktor Dolittle w spódnicy". Materiał programu "Pokaż nam świat".

Rewolucyjne zmiany w samochodach. "Polska jest na to za biedna"

System eCall, który automatycznie powiadomi służby ratunkowe o wypadku, już od marca 2018 roku ma być obowiązkowym wyposażeniem aut trafiających na unijny rynek. System będzie montowany we wszystkich nowych samochodach osobowych i lekkich dostawczych. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Pięć województw na czarnej liście. Minister: zagrożone są miliardy złotych

Jednym z najważniejszych zadań będzie przyspieszenie w tym roku realizacji programów regionalnych. Jeśli wydawanie środków nie przyśpieszy, to niektórym regionom będzie groziła utrata pieniędzy unijnych. Szacujemy, że zagrożone jest 1,2 miliarda euro, czyli około 5 miliardów złotych - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Spice Girls - reaktywacja. Szykuje się wielki powrót symbolu lat 90.

Legendarny zespół i symbol lat 90. może powrócić. Dziewczyny ze Spice Girls, pierwszy raz po sześciu latach, spotkały się w pełnym składzie, a w mediach mnożą się spekulacje na temat nowego kontraktu, na którym każda z nich miałaby zarobić 10 milionów funtów. Na wspólną trasę koncertową czy nowe piosenki na razie nie ma co liczyć, ale Spicetki prawdopodobnie wydadzą nową płytę z największymi przebojami. Materiał programu "24 Godziny".

Kosmiczna oferta od Rosjan. Cena 10-dniowej wycieczki zwala z nóg

Rosyjska firma, zajmująca się technologią kosmiczną, chce zaproponować turystom całkiem nowe doznania. Zamiast typowej wycieczki all-inclusive, Energia planuje w najbliższym czasie zabrać swoich klientów na kosmiczny spacer. Za 10-dniową wycieczkę na orbitę będzie trzeba wprawdzie zapłacić równowartość 333 milionów złotych, ale - jak obiecuje szef firmy - dla pierwszych turystów przygotuje zniżkę. Materiał programu "24 Godziny".