Najnowsze

Najnowsze

Domy i mieszkania w Berlinie nie dla cudzoziemców? Władze myślą o zmianie przepisów

Mieszkania w Berlinie nie dla kupca z zagranicy? Burmistrz stolicy Niemiec chce wziąć przykład z władz Nowej Zelandii, które w odpowiedzi na kryzys mieszkaniowy zdecydowały, że wybudowane już nieruchomości będą mogli kupować wyłącznie obywatele tego kraju. "My też myślimy o takich rozwiązaniach" – przyznał w rozmowie z Frankfurter Allgemeine Zeitung Michael Müller.

Niemieckie władze komentują nowe zarzuty wobec giganta

Nie ma na razie żadnych podstaw, by sądzić, że koncern Volkswagen manipulował pomiarami toksyczności spalin nie tylko w samochodach z silnikami Diesla, lecz również w pojazdach benzynowych - oświadczyło niemieckie ministerstwo transportu.

"Piątka Morawieckiego" na wybory samorządowe. Sprawdź listę obietnic

Niższe opłaty za energię, zwiększenie nakładów na domy seniora, rozwój lokalnej infrastruktury, a także szybszy internet. To tylko część obietnic, które podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. - Te pięć punktów będą dla nas dodatkowym paliwem, motorem na wybory samorządowe - podkreślił szef rządu.

Nowy rozkład jazdy pociągów już obowiązuje. Kolejne zmiany wkrótce

Korekta rozkładu jazdy pociągów weszła w życie. Od niedzieli pasażerowie mogą ponownie korzystać z pociągów, które nie kursowały w czasie wakacji, na przykład na trasie Kraków - Szczecin oraz Łódź - Szczecin. W związku z pracami remontowymi doszło jednak do skrócenia części kursów, a także wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej.

Czas na pierwszy dzwonek. Zobacz kalendarz nowego roku szkolnego

Rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 3 września i potrwa do 21 czerwca. Dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach, a uczniowie będą mieli jeszcze dwie przerwy świąteczne - zimową i wiosenną. Matura rozpocznie się 6 maja, wcześniej egzaminy będą mieli gimnazjaliści i uczniowie ósmych klas.

Z Warszawy do Orleanu łodzią. "2700 kilometrów kanałami i rzekami Europy"

Od 6 lat "zarażony" pływaniem po Wiśle, uczestnik Festival de Loire - największego festiwalu tradycyjnych łodzi rzecznych w Orleanie pod Paryżem. Marzy, by emeryturę spędzać na rzekach i kanałach Europy. Jacek Marczewski o swojej pasji do żeglowania opowiadał w cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jak mówił, jest możliwe, by dopłynąć z Warszawy do Orleanu pod Paryżem. - To jest dokładnie 2700 kilometrów kanałami i rzekami Europy - wskazał.

Wyjątkowa plaża, którą musisz odwiedzić. "Jest tam kompletnie czarny piasek"

- Wszystko jest przepiękne, od przyrody po zwierzęta, ptaki, wodospady - powiedział o Islandii Tomasz Iwaniuk, podróżnik. Jedną z atrakcji czekających na turystów jest czarna plaża. - Jest tam kompletnie czarny piasek. Plaża znajduje się na południu Islandii, koło miejscowości Vik i Myrdal - opowiadał. Wybierając się do tego kraju warto jednak pamiętać o wypożyczeniu samochodu. - Nie występuje tam za bardzo komunikacja publiczna, nie mają pociągów, a autobusy jeżdżą rzadko i nie są tanie - wyjaśniała Anna Warszczuk.

Ceny biletów lotniczych, noclegu i jedzenia. Ile kosztuje podróż na Lazurowe Wybrzeże?

Planujesz podróż do Francji? Bilety lotnicze z Wrocławia do Paryża, w dwie strony, można kupić już za 84 złote. Nocleg na miejscu kosztuje od 153 do nawet 1775 złotych za dobę. Podróż pociągiem TGV z Paryża do Nicei to z kolei wydatek rzędu około 281 złotych. Tymczasem za zorganizowaną, 7-dniową wycieczkę objazdową "Lazurowe Wybrzeże" trzeba zapłacić 1418 złotych. Jak wskazuje Jakub Porada, gdyby ktoś miał dość francuskiej kuchni i chciał zjeść kebaba, to musi liczyć się z wydatkiem rzędu 21 złotych. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Spadek spożycia efektem rekordowych cen". Pierwsza taka sytuacja od lat

Nieco ponad 4,5 kilograma masła spożył przeciętnie w ubiegłym roku mieszkaniec Polski. Oznacza to spadek spożycia tego produktu o 2,1 procent rok do roku. To pierwsza taka sytuacja od 2011 roku. - To efekt rekordowych cen masła, które oddziaływały w kierunku ograniczenia jego konsumpcji - ocenia Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole.

Straszyli fotoradarami, teraz są "podatkowym rajem" w Polsce. Firmy chwalą się zyskami

Nawet dziesięciokrotnie - o tyle gmina Biały Bór w województwie zachodniopomorskim obniżyła podatki dla firm transportowych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W gminie pojawiło się kilkanaście nowych firm, na czym zyskał nie tylko lokalny budżet, ale także sami przedsiębiorcy. Ich zobowiązania podatkowe spadły nawet o 40 procent. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.