Najnowsze

Najnowsze

Problemy z budową odcinka A1. Wykonawca zrezygnował z podpisania umowy

Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, spółki zależnej Mirbudu, oraz Mirbudu, zdecydowało o nieprzystępowaniu do zawarcia umowy z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi - podała spółka w komunikacie. Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki poinformował tvn24bis.pl, że wysłano już zapytanie o przedłużenie aktualności oferty do konsorcjum spółek Budimex i Strabag. Jeżeli firmy nie wyrażą chęci realizacji inwestycji, będzie potrzebny nowy przetarg na budowę odcinka autostrady A1 węzeł Bełchatów - węzeł Kamieńsk, a to może oznaczać opóźnienia w dokończeniu autostrady.

Umowy na dostawy tańszego gazu do Polski. "Zużycie może wzrosnąć"

Polska powiększa możliwości przyjmowania gazu przez terminal w Świnoujściu - powiedział w środę na konferencji z okazji podpisania umowy kupna gazu LNG z USA premier Mateusz Morawiecki. - Stany Zjednoczone były i będą wiarygodnym partnerem dla Polski w przyszłości - wtórowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Prezes PGNiG Piotr Woźniak poinformował, że amerykański LNG jest o "dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski.

Dwa bratanki na zakupach. Węgierskie rezerwy złota wzrosły dziesięciokrotnie

Węgierski bank centralny (MNB) dziesięciokrotnie zwiększył w ostatnim czasie rezerwy złota. Jak podano w środowym komunikacie, to jeden z najbezpieczniejszych aktywów na świecie, który może odgrywać rolę stabilizującą i działać jako linia obrony na przykład w niesprzyjających warunkach rynkowych. Węgierski bank kupił złoto po raz pierwszy od 1986 roku. W ostatnich miesiącach złote rezerwy powiększyła także Polska.

Dane są dramatyczne. Rośnie liczba ludzi cierpiących z powodu głodu

Setki ton jedzenia lądują w koszach na śmieci. Tymczasem w 2017 roku aż 821 milionów ludzi na świecie było głodnych lub niedożywionych - wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oznacza to wzrost o 17 milionów w porównaniu do danych z roku 2016. Są państwa, w których śmiercią głodową zagrożona jest połowa populacji. O szczegółach w TVN24 BiS przy okazji Światowego Dnia Żywności mówił Marcin Masewicz.

Duży kawałek Księżyca na aukcji. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni

Waży około pięciu kilogramów, a jego wartość oszacowana jest na pół miliona dolarów, czyli w przeliczeniu niemal dwa miliony złotych. Bostoński dom wystawia na aukcję jeden z większych meteorytów księżycowych. - To jedne z najrzadszych materiałów, jakie możemy znaleźć na Ziemi. Jak dotąd znaleźliśmy około 60 tysięcy różnych meteorytów, wśród nich zaledwie 350 to meteoryty pochodzące z Księżyca - wskazał Geoff Notkin z Aerolite Meteorites. Meteoryt w sześciu kawałkach został odnaleziony w północno-zachodniej Afryce. Aukcja zakończy się w czwartek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Cyberprzestępcy czyhają na twoją firmę. Jak się przed nimi chronić?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. W ostatnich latach biznes przeszedł prawdziwą rewolucję cyfrową. W rezultacie, jak podaje GUS, w 2017 r. 95% polskich firm posiadało już dostęp do internetu szerokopasmowego. Z kolei własną stronę internetową założyło 67% badanych podmiotów. Funkcjonowanie biznesu z każdym rokiem coraz bardziej przenosi się do sieci, a internetowa przedsiębiorczość stwarza nowe potrzeby w zakresie ochrony zasobów firmy. Na popularności zyskują więc usługi i produkty wspierające cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Oferuje je m.in. T-Mobile, który zwraca się zarówno do dużego, jak i małego czy średniego biznesu.

"Bilans". Koniec z zatorami płatniczymi?

Skrócenie terminów płatności dla firm - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka była Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Dieselgate. Gigantyczna kara dla potentata

Należący do Volkswagena producent samochodów Audi został obłożony przez niemiecką prokuraturę karą grzywny w wysokości 800 milionów euro za naruszenia związane z emisją spalin w sześcio- i ośmiocylindrowych silnikach wysokoprężnych - podała we wtorek agencja Reutera.

Piwo będzie droższe. Winne globalne ocieplenie

Ocieplenie klimatu i związane z nim coraz częściej występujące i coraz bardziej intensywne susze i fale upałów mogą znacznie uszczuplić zbiory jęczmienia – informują naukowcy w piśmie "Nature Plants". Niedobór jęczmienia pociągnie za sobą z kolei wzrost cen piwa.

Międzynarodowy front antypiracki powstaje w Warszawie

Jakie są modele biznesowe pirackich serwisów? Jakie przychody osiągają? Które z podejmowanych działań mają realny wpływ na ograniczenie zysków serwisów działających kosztem legalnego rynku? Jakie rozwiązania prawne umożliwiłyby skuteczniejszą ochronę własności intelektualnej? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy International Content Protection Summit. Do Warszawy, która w dniach 18-19 października br. stanie się miejscem debaty nt. międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania piractwa, przyjadą eksperci ds. ochrony własności intelektualnej z kilkunastu krajów. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Sygnał we współpracy z Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Rynek pracy traci impet

We wrześniu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, czyli w średnich i dużych firmach, wzrosło do poziomu 4771, 86 złotych – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jego wzrost był niższy od oczekiwań.

Problemy budowlanki. Długi branży rosną

Zadłużenie branży budowlanej na koniec czerwca wzrosło o 246 miliona złotych i przekroczyło 4,7 miliarda złotych - wynika z raportu BIG InfoMonitor, BIK i Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

"Biznes dla Ludzi". Podwyższony rating Polski

Podwyższenie długoterminowego ratingu Polski w walucie obcej do "A-" z BBB+" przez agencję S&P Global Ratings - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli profesor Marian Noga z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Mariusz Adamiak, dyrektor działu inwestycji strategicznych PKO BP. Ponadto o rynku nieruchomości mówił Marcin Krasoń, analityk Home Broker.

"Bilans". Radomskie lotnisko w rękach rządu

Umowa w sprawie sprzedaży radomskiego lotniska Przedsiębiorstwu Państwowemu Porty Lotnicze - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Marek Miesztalski z rady nadzorczej Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz Mariusz Piotrowski z portalu Fly4free.pl.

Wizja czasowego zamknięcia lotniska oddalona. Modlin dostanie mobilną wieżę

Od 1 stycznia 2019 roku na lotnisku w Modlinie będzie działać mobilna wieża kontroli lotów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która zastąpi dotychczasową wieżę z 2012 roku - zapowiedział pełniący obowiązki prezesa Agencji Janusz Janiszewski. Kilka miesięcy temu media informowały, że nadzór budowlany wydał decyzję, na mocy której dotychczasowa wieża może działać tylko do końca tego roku.