Bez liczby "lajków". Facebook testuje nowe rozwiązanie

Tech

Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku)TVN24 BiS
wideo 2/5

Idąc w ślad za Instagramem Facebook zamierza sprawdzić, w jaki sposób użytkownicy zareagują na ukrycie licznika polubień pod postami. Testy mają odbyć się w Australii.

Od piątku niektórzy australijscy użytkownicy serwisu społecznościowego nie zobaczą liczby polubień pod postami innych osób.

Krytyka influencerów

Według Facebooka ukrycie licznika polubień zmniejszy społeczną presję. Licznik będzie jednak wciąż widoczny, ale jedynie pod własnymi postami.

- Chodzi o to, aby ludzie mogli skupić się na jakości swoich interakcji i treści, a nie na liczniku polubień lub reakcji – powiedziała rzeczniczka firmy Mia Garlick w rozmowie z Australian Associated Press.

Rozwiązanie zostało już skrytykowane przez zarabiających w mediach społecznościowych tzw. influencerów. Argumentują oni, że wyświetlany licznik polubień jest dla nich ważnym wskaźnikiem biznesowym.

W innych krajach podobne testy przeprowadza, należący do Facebooka, Instagram. Póki co nie opublikowano jednak żadnych wniosków z badania i nie powiadomiono też, czy rozwiązane ma zostać wdrożone na stałe.

Autor: mp / Źródło: BBC