Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy. Windykacyjna spółka pod lupą premiera i służb

Premier zwołał w piątek naradę w sprawie sytuacji w spółce GetBack SA, a Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i zwróciła się o wsparcie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - napisał w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Wszystkie smaki Hiszpanii

Paella, fabada asturiana, gazpacho, chorizo - w skład kuchni hiszpańskiej wchodzą zarówno potrawy o typowo śródziemnomorskim rodowodzie z południowego wybrzeża, potrawy ludów pasterskich, jak i kuchnia wywodząca się z tradycji morskich. O smakach tego kraju, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Adrian Stojewski, kucharz i podróżnik.

Ile kosztuje podróż do Hiszpanii?

Hiszpania od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów. Jakub Porada, gospodarz programu "Pokaż nam świat", proponuje wyjazd do Santander. - To taki hiszpański Sopot - przekonuje. Loty w obie strony do tego portu, znajdującego się nad Zatoką Biskajską, można kupić już za około 150 złotych. Inną godną polecenia opcją jest wycieczka na Costa Brava. Sześciodniowy pobyt dla dwóch osób kosztuje około 1900 złotych.

Masowa ucieczka firm z Katalonii. Przez polityczny kryzys

Prawie 4 tysiące firm przeniosło swoje siedziby z Katalonii do innych części Hiszpanii między styczniem 2017 roku a marcem tego roku. Głównym powodem opuszczania regionu przez przedsiębiorców jest niestabilność polityczna, spowodowana dążeniami separatystycznymi Katalończyków.

Kierowca może uniknąć kary. Zmiana przepisów coraz bliżej

Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym w związku ze stanem wyższej konieczności nie będzie skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Zakłada to nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, którą senatorowie zajmą się na najbliższym posiedzeniu. Kierowcy, choć oceniają pozytywnie szykowane zmiany, to zwracają uwagę na możliwe trudności w stosowaniu przepisów.

Największy samolot świata po pierwszych testach

Ma dwa kokpity, sześć odrzutowych silników i rozpiętość skrzydeł dłuższą niż boisko do piłki nożnej. Mowa o największym samolocie na świecie o nazwie Stratolaunch, który niebawem ma wzbić się w powietrze.

Rząd odkłada na półkę kontrowersyjny projekt w sprawie internetu

Ministerstwo Cyfryzacji odkłada na półkę prace nad projektem ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Resort skupia się teraz na konsultacjach zaleceń Komisji Europejskiej odnośnie walki z nielegalnymi treściami w internecie. Zamierza zorganizować cykl spotkań na temat wolności wypowiedzi w sieci.

Polacy coraz chętniej inwestują w mieszkania na wynajem

Mieszkania nadal stanowią bardzo interesującą formę inwestycji. W porównaniu do ubiegłego roku do 28 procent zwiększył się odsetek nabywców mieszkań z przeznaczeniem pod wynajem - wynika z przekazanej PAP analizy RynekPierwotny.pl oraz Metrohouse.

Wielka łódź stała się ich domem. "Planujemy podróż dookoła świata"

Wzięła kredyt i wraz z rodziną zamieszkała na wielkiej łodzi, aby móc podróżować po świecie. - To nasz dom na wodzie. Od trzech lat pływamy i zrobiliśmy trzydzieści tysięcy mil morskich. W planach mamy podróż dookoła świata - powiedziała Anna Dawidowska, żeglarka, podróżniczka i autorka vloga "SailOceans".

"Ten film jest zbudowany na kompletnej ciszy." Na co wybrać się do kina?

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie muzyki w ostatnim tygodniu? O tym, w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. - "Ciche miejsce" to film, który kosztował tylko 17 milionów dolarów, a już zarobił ponad 70 milionów. Być może jego sukces jest zaskoczeniem nawet dla samych twórców, bo horrory zwykle nie mają tak dużej widowni. To film zbudowany na kompletnej ciszy. Opowiada on historię przybywających na Ziemię potworów, które mają wyostrzony słuch. Tropią one przedstawicieli naszego gatunku po wydawanych dźwiękach, więc ludzie muszą żyć w ciszy, nie mogą rozmawiać ani głośno się poruszać. To świetny pomysł na fabułę - mówi Woźnica.

Pomoc dla niepełnosprawnych. Wiceminister ocenia jej koszt

W najbliższym czasie do Sejmu trafi projekt dotyczący wsparcia osób niepełnosprawnych i podwyższenia renty socjalnej do poziomu najniższej emerytury. To będzie koszt około 600 milionów złotych - zapowiedział w sobotę w Żywcu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Robot złożył krzesło w 20 minut

Ten robot został poddany trudnemu testowi. Od podstaw musiał złożyć krzesło z IKEI. Dzięki dwóm ramionom i kamerze 3D udało mu się to zrobić w nieco ponad 20 minut. Nie obyło się jednak bez drobnych problemów. Autonomiczny robot został zbudowany przez naukowców z Uniwersytetu Technologicznego Nanyang w Singapurze. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Polskie autobusy wyjechały na ulice Wilna

Na ulice Wilna w sobotę wyjechały pierwsze nowe autobusy Solaris Urbino wielkopolskiej firmy Solaris. Do jesieni bieżącego roku po litewskiej stolicy będzie jeździło 150 takich pojazdów, a do końca roku dołączy do nich 41 trolejbusów Solaris Trollino 12.

Ekspert: naszą przyszłością jest przyjaźń z robotami

Prezes firmy iRobot Colin Angle twierdzi, że rosnąca obecność robotów i sztucznej inteligencji w codziennym życiu będzie musiała zaowocować przyjaźnią ludzi i maszyn. Roboty, zdaniem Angle, to przyszłość między innymi w opiece nad osobami starszymi.

Piloci przemęczeni i wypaleni. Czy pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie?

Brytyjscy piloci nie radzą sobie z emocjami, a co piąty z nich odczuwa skrajne wypalenie zawodowe - wynika z najnowszych badań Eindhoven University of Technology. Badania pokazują również, że trzy czwarte z nich jest przemęczonych i myślami poza pracą. A to rodzi niebezpieczeństwo dla podróżnych. Więcej w programie "24 godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans". Nowy podatek na pomoc niepełnosprawnym

Premier Mateusz Morawiecki proponuje nowy podatek dla najbogatszych. Sprawę w programie "Bilans" TVN24 BiS komentowali prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC, była wiceminister finansów dr Irena Ozóg oraz ekonomista Marek Zuber.

Dziennikarz kontra triki sprzedawców. "Klienta zawsze da się wyrolować"

Przy użyciu odpowiednich technik sprzedawcy są w stanie namówić konsumentów na kupno nawet najmniej potrzebnych rzeczy. Szczególnie podczas grupowych spotkań, na które jesteśmy zapraszani pod pretekstem darmowych konsultacji zdrowotnych czy kursów kulinarnych. Marketingowe chwyty zdradzał w TVN24 BiS Miłosz Brzeziński, psycholog i trener biznesu. Jak wyjaśniał, najsprytniejsi sprzedawcy mają swoje sposoby nawet na sceptyków. - Jeżeli my nie jesteśmy w grupie, to zdaje się jesteśmy wtedy mniej podatni. Cała idea polega na tym, żeby na sali było więcej osób, wszystkie dobrze się czuły. I prędzej czy później, większość z tych osób zacznie mieć wątpliwości. A nam chodzi o to, żeby tylko kilka z nich coś kupiło - mówił. W programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS używał najróżniejszych technik, żeby sprzedać Robertowi Staniewiczowi komplet garnków.

Skąd się biorą subkultury?

Punkowcy, hip-hopowcy, skejci. Każde pokolenie ma swoje subkultury. Skąd biorą się te grupy? Nad tym zastanawiali się goście Rafała Wojdy w programie "Świat" TVN24 BiS.