Najnowsze

Najnowsze

Spektakularny wyczyn kajakarza. "Ostatnie godziny były fantastyczne"

Specjalny kajak, wiosło i dużo determinacji - to recepta na sukces. 48-letni Scott Donaldson jako pierwszy przepłynął Morze Tasmana. Mężczyzna wystartował z Coffs Harbour w Australii i dopłynął do New Plymouth w Nowej Zelandii. Trasa liczyła 2100 kilometrów i zajęła kajakarzowi dwa miesiące. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi". Wpłatomaty zatrzymają podejrzane banknoty

Wpłatomaty "pożerające" podejrzane banknoty oraz wprowadzenie tzw. małego ZUS-u - to najważniejsze tematy dzisiejszego programu "Biznes dla Ludzi". Gośćmi Łukasza Kijka byli: Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii oraz Jarosław Sadowski z firmy Expadner.

"Bilans". Turyści będą lepiej chronieni

Nowe prawo chroniące turystów na wypadek bankructwa biura podróży - to najważniejszy temat dzisiejszego programu "Bilans" w TVN2 BiS. Gościem Łukasza Kijka był Robert Szulc, autor bloga "Świat na raty - moja podróż dookoła świata".

Czym przyciąga polska kuchnia?

Gdyby współczesny człowiek chciał zjeść jakąkolwiek potrawę staropolską, to prawdopodobnie by umarł - ocenił w programie "Świat" Robert Makłowicz. Krytyk kulinarny tłumaczył dlaczego - jego zdaniem - schabowy, pierogi i barszcz nie są "polskimi" potrawami. Zatem jakimi? Czym była i czym jest "polska kuchnia"? Czy pierogi ruskie są polskie czy ruskie? Więcej w rozmowie Rafała Wojdy z kulinarnymi ekspertami.

Wyższe zasiłki dla części bezrobotnych, wsparcie dla emigrantów. Rząd szykuje zmiany w prawie

Pożyczki na założenie firmy dla osób powracających do Polski bez konieczności rejestracji w urzędach pracy, wyższy zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji długiego stażu pracy oraz wydłużenie do 12 miesięcy okresu, w którym cudzoziemcy mogliby pracować w Polsce na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy - takie rozwiązania zakłada projekt nowelizacji ustawy o rynku pracy przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Najbardziej punktualne linie lotnicze. LOT spada w rankingu

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na 25 miejscu w światowym rankingu najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie po uwzględnieniu danych za maj. To zdecydowanie słabsza pozycja niż przed rokiem, kiedy polski przewoźnik mógł się poszczycić miejscem w pierwszej dziesiątce zestawienia. - Pogorszenie statystyk jest nieznaczące - przekonuje rzecznik prasowy PLL LOT Adrian Kubicki.

Odtajniono raport o umowach gazowych z Gazpromem. NIK wskazuje na błędy w negocjacjach

Najwyższa Izba Kontroli odtajniła dokumenty o wynikach kontroli zawierania umów gazowych w latach 2009–2010 oraz realizacji inwestycji - terminal LNG w Świnoujściu. Jak możemy przeczytać w raporcie z 2013 roku, kontrolerzy pozytywnie ocenili zapewnienie ciągłości dostaw gazu ziemnego oraz uniknięcie ryzyka niezaspokojenia potrzeb polskich odbiorców, ale jednocześnie wskazano na nieprawidłowości w działaniach ówczesnego ministra gospodarki.

Rewolucja dla jadących na urlop. Odpowiadamy na wasze pytania

Ile czasu mamy na złożenie reklamacji, kiedy możemy zrezygnować z wyjazdu, czy możemy renegocjować umowę. To tylko część zagadnień, których dotyczy ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach, która weszła w życie 1 lipca. W TVN24 na pytania przesłane przez internautów na Kontakt 24 odpowiadała adwokat Joanna Wołek-Łysoń.

Już ponad 100 tysięcy wniosków o 300 plus

Ponad 100 tysięcy wniosków złożono już o wypłatę świadczeń z programu Dobry start - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wnioski można składać od 1 lipca.

Mieszkania schodzą na pniu. Ponad 70 procent kupowanych za gotówkę

Ponad 70 procent kupujących mieszkania w Polsce płaci za nie gotówką. Jak wynika z najnowszej analizy Open Finance, hossa na rynku mieszkaniowym ma się dobrze. Polacy wciąż szturmują biura sprzedaży deweloperów, kupując mieszkania zarówno na własne potrzeby, jak i z myślą o czerpaniu zysków z wynajmu.

Turyści mają być lepiej chronieni. Weszło w życie nowe prawo

1 lipca weszła w życie ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Nowe przepisy mają zapewnić turystom większą ochronę między innymi na wypadek bankructwa biura podróży. Podróżni będą mieli też trzy lata na złożenie reklamacji, jeśli wyjazd na urlop się nie udał. To tylko część z wprowadzonych zmian.

Ten skaner sam wykryje rysy na lakierze samochodu. Niezwykły projekt Polaków

Zamiast chodzenia i oglądania samochodu dookoła - skaner. Przy okazji targów ProfiAuto w Katowicach, zaprezentowano innowacyjny system skanowania powierzchni samochodu, który wykrywa wszystkie rysy i uszkodzenia. Cały proces trwa dwie minuty, po tym czasie generowany jest raport. Rozwiązanie zaprojektowane przez Polaków ma szansę trafić do wypożyczalni samochodów. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Na motorze przez Nową Zelandię. "Myślałam, że nigdy nic mnie nie zaskoczy"

Kilka tysięcy kilometrów po bezdrożach Nowej Zelandii, a to wszystko na motorze. Taką trasę pokonała Weronika Kwapisz, dla której, jak sama zauważyła, największą trudność stanowiło wytrzymanie ponad 17-godzinnego lotu z Doha do Auckland. - W Nowej Zelandii jest mnogość przepięknych widoków - podkreśliła podróżniczka. Jak dodała, łącznie na motorze pokonała 4200 kilometrów. - Moim głównym celem była Zatoka Milforda. Miałam okazję zobaczyć norweskie fiordy i myślałam, że nigdy nic mnie nie zaskoczy, ale ten nowozelandzki jest chyba najpiękniejszy - oceniła Weronika Kwapisz. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Rekordowa wygrana w megaloterii w Polsce. Wiemy, skąd jest zwycięzca

Około 26 milionów złotych - taką kwotę zgarnie osoba, która zagrała w Eurojackpot w Polsce. Jak poinformował Totalizator Sportowy, szczęśliwiec wysłać swój kupon w kolekturze przy ulicy Zdrojowej 19G w miejscowości Świeradów-Zdrój na Dolnym Śląsku. To najwyższa wygrana w tej megaloterii w naszym kraju.

Rajskie wyspy się kurczą. "Stolica jest otoczona falochronem"

Setki wysepek, malownicze wille na balach na wodzie i rajski krajobraz. To wszystko kojarzy nam się z Malediwami. Archipelag stale zmniejsza jednak swoją powierzchnię. - Malediwy są coraz bardziej uszczuplane ze względu na Ocean Indyjski, którego poziom z dnia na dzień podnosi się - wskazywał Marek Podraza. Dodatkowo, jak przypomniał podróżnik, "Malediwom bardzo oberwało się w 2004 roku podczas tsunami". - Dwie trzecie stolicy zostało wtedy zalane i skutki widać do dzisiaj. Stolica Male jest otoczona falochronem zbudowanym za ponad 100 milionów dolarów przez Japonię - wskazywał Marek Podraza. Mimo tego rokrocznie Malediwy odwiedzają tysiące turystów. Podstawą kuchni są owoce morza i ryby, przede wszystkim tuńczyk. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

300 i 500 plus. Rodzice mogą już składać wnioski

Rusza nabór wniosków o wypłatę wyprawki szkolnej i świadczenia z programu Rodzina 500 plus. Od niedzieli rodzice mogą składać wnioski drogą elektroniczną, równo za miesiąc ruszy nabór wniosków w urzędach czy na poczcie. - Kto złoży wniosek przez wakacje, pieniądze na wyprawkę powinien otrzymać do końca września - powiedział wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. Możliwe jednak, że pieniądze rodzice dostaną jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Ceny biletów lotniczych, noclegu i jedzenia. Koszty podróży na Malediwy

Planujesz podróż na Malediwy? Bilety lotnicze z Warszawy do Male, z przesiadką w Katarze, można kupić za 2471 złotych. Jak wskazuje Jakub Porada, nocleg na miejscu kosztuje od 80 do nawet 3043 złotych za dobę. Sześciodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 10,5 tysiąca złotych. Z kolei za posiłek w taniej restauracji zapłacimy około 18 złotych. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Firmy mogą rozliczyć VAT nową metodą. W życie wchodzą ważne zmiany

Od 1 lipca wprowadzony zostaje mechanizm podzielonej płatności, dzięki któremu Ministerstwo Finansów chce uszczelnić system podatku VAT. Reforma na razie jest tylko dla chętnych – można z niej skorzystać dobrowolnie, choć resort pracuje nad tym, żeby nowe przepisy były obligatoryjne dla wszystkich firm. Na jakie zmiany warto się przygotować?