Najnowsze

Najnowsze

Popularne aplikacje na celowniku. "Nie mogą służyć temu, by tworzyć nieuczciwą konkurencję"

Dołożymy starań, by nowela ustawy o transporcie drogowym była przyjęta przed wakacjami - stwierdziła w środę po spotkaniu w Radzie Dialogu Społecznego z przedstawicielami środowisk taksówkarskich minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że nie ma podstaw prawnych, aby aplikacje do przewozu osób były wyłączane. Wcześniej domagali się tego taksówkarze.

Rząd kontra związkowcy. Walka o podwyżki dla nauczycieli

Wynagrodzenia nauczycieli, zgodnie z danymi Forum Obywatelskiego Rozwoju, w latach 2015-2018 rosły najwolniej w całej budżetówce. Negocjacje z rządem w sprawie podwyżek trwały od grudnia, ale w tym czasie nie udało się znaleźć wspólnego mianownika między propozycjami strajkujących a propozycjami rządu.

Dodatkowe pieniądze dla emerytów. Zielone światło od senackiej komisji

Emeryci i renciści otrzymają w najbliższych miesiącach jednorazowo 1100 złotych brutto, czyli około 888 złotych netto – przewiduje ustawa o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku, którą w środę poparła bez poprawek senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej.

Polak lubi się spocić. I nie żałuje na to pieniędzy

Z klubów fitness korzysta blisko 3 miliony mieszkańców Polski, to jest 8 procent społeczeństwa - podaje firma Deloitte. Przychody branży fitness w naszym kraju w 2018 roku przekroczyły 4 miliardy złotych, co daje 7. miejsce w Europie. Eksperci wskazują, że rynek ma u nas duże perspektywy rozwoju.

W Niemczech rośnie problem niskich płac

Milionom niemieckich rodzin coraz ciężej wiązać koniec z końcem - wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych (DIW). Na antenie TVN24 BiS o skali problemu mówił Mateusz Walczak.

Polacy coraz dłużej szukają pracy

Czas poszukiwania pracy w Polsce wydłużył się średnio do 2,3 miesiąca, a odsetek osób, które zmieniły w ostatnim półroczu pracodawcę, wyniósł 25 procent - wynika z najnowszego badania agencji Randstad. Jednocześnie czterech na pięciu ankietowanych czerpie satysfakcję z pracy, co jest najwyższym wynikiem w historii badania.

Taksówkarze zażądali wyłączenia popularnych aplikacji. Czy rząd może to zrobić?

"Czasowego wyłączenia aplikacji służących do zamawiania przejazdów" - tego domagają się protestujący taksówkarze. Jak wynika ze wstępnego porozumienia z przedstawicielami rządu tą sprawą we wtorek ma się zająć Rada Ministrów. Eksperci nie pozostawiają jednak złudzeń. - Rząd nie ma prawnej możliwości, by wyłączyć aplikacje - podkreślił dr Paweł Litwiński, adwokat z Kancelarii Barta Litwiński.

Co dalej z egzaminem gimnazjalnym? Ekspert wyjaśnia

W jakich sytuacjach może się odbyć egzamin gimnazjalny? Czy szkoły mogą wspólnie organizować egzaminy? Czy uczeń może samodzielnie zdecydować o podejściu do egzaminu w innej szkole? Kto może być członkiem zespołu nadzorującego przebieg egzaminu gimnazjalnego? To tylko część pytań, na które w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 odpowiadał mecenas Robert Kamionowski, ekspert w dziedzinie prawa oświatowego, partner w Kancelarii Peter Nielsen & Partners.

Unia szykuje rewolucję w przepisach. Dziesięć zakazanych produktów

Unijna dyrektywa plastikowa jest wymierzona głównie w dziesięć produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych najczęściej znajdowanych na europejskich plażach czy w morzach - informuje w analizie firma PwC, która przeanalizowała projekt unijnych regulacji w tej sprawie.

Prezydent: chciałbym, żeby w Polsce żyło się tak, jak w Niemczech

Chciałbym, aby owoce wzrostu gospodarczego były odbierane przez całe polskie społeczeństwo, by były sprawiedliwie dzielone - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Słubic w województwie lubuskim. Dodał, że jego ambicją jest, by "w Polsce żyło się tak, jak w Niemczech".