TVN24 | Białystok

Sztukmistrz wrócił, już nie wisi głową w dół

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Sztukmistrz znów balansuje w pionie
Sztukmistrz znów balansuje w pionieMiasto Lublin
wideo 2/8
Miasto LublinSztukmistrz znów balansuje w pionie

Balansujący nad jedną z lubelskich ulic sztukmistrz wrócił na swoje miejsce. Został zdjęty pod koniec stycznia, kiedy zaczął zwisać głową w dół. Z równowagi wytrąciła go śnieżyca. Pion trzymała tylko towarzysząca mu małpka. Również ona została zabrana do konserwacji i teraz wróciła wraz ze sztukmistrzem. 

- Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy. Zdziwiona była nawet wisząca obok niego małpka – mówił w styczniu w rozmowie z tvn24.pl Michał Makowski, przewodniczący zarządu Rady Dzielnicy Stare Miasto.

Sztumistrz i małpka na swoich miejscachMiasto Lublin

Chodzi o wykonanego z żywicy sztukmistrza, który dzięki odpowiedniemu rozłożeniu ciężaru balansował na stalowej linie rozpiętej nad ul. Grodzką w Lublinie. Styczniowa śnieżyca sprawiła, że sztukmistrz zaczął wisieć do góry nogami. Pion trzymała tylko towarzysząca mu małpka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Wisząca w nienaturalnej pozycji rzeźba mogła budzić niepokój"

Urząd miasta postanowił zdjąć obie rzeźby. - Choć nie było zagrożenia, to wisząca w nienaturalnej pozycji rzeźba mogła budzić niepokój – mówiła nam Izolda Boguta z biura prasowego lubelskiego magistratu.

Sztukmistrz w styczniu zwisał do góry nogamiRada Dzielnicy Stare Miasto w Lublinie

Rzeźby trafiły do pracowni rzeźbiarskiej swojego twórcy, czyli Jerzego Kędziory. Tam przeszły konserwację, a teraz wróciły na swoje miejsce. Oczywiście obie trzymają pion.

Rzeźby balansują nad ul. Grodzką w Lublinie

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Lublin

Pozostałe wiadomości