W trakcie poszukiwań zaginionego mężczyzny odnaleźli ciała dwóch osób

Wrocław

Poszukiwania 23-letniego mężczyznyKPP Kluczbork
wideo 2/4

W trakcie poszukiwań 23-letniego mężczyzny z Wołczyna na Opolszczyźnie, policjanci znaleźli ciało innej osoby. Dzień później odnaleźli także zwłoki poszukiwanego. Przyczyny śmierci obu mężczyzn na razie nie są znane.

Zamieszkały w Wołczynie Damian K. wyszedł z domu w niedzielę, około godziny 9 rano, ubrany w czarną kurtkę, dżinsowe spodnie i czarne sportowe buty. Nie było z nim żadnego kontaktu.

Rodzina zgłosiła zaginięcie. We wtorek, około godziny 15 policjanci i strażacy zebrali się pod remizą lokalnej OSP i rozpoczęli poszukiwania.

Zwłoki mężczyzny

- W trakcie czynności w związku z poszukiwaniem 23-latka, policjanci znaleźli na terenie miasta zwłoki 53-letniego mieszkańca Wołczyna. Zabezpieczone zostały do sekcji, która da odpowiedź na pytanie, jaka była przyczyna zgonu - mówi Dawid Gierczyk, rzecznik policji w Kluczborku.

Ciało zostało znalezione w rowie melioracyjnym, przepływającym między cmentarzem a działkami. Zwłoki nie były w stanie rozkładu, co może oznaczać, że do śmierci doszło stosunkowo niedługo przed odnalezieniem.

- Na miejscu działali technicy, był prokurator z Kluczborka, pod którego nadzorem prowadzone jest postępowanie - dodaje Gierczyk.

Drugie ciało

Poszukiwania 23-latka wciąż trwały. W środę od rana kilkudziesięciu policjantów i strażaków wznowiło akcję.

- Przeszukujemy miejscowość i jej okolice. Sprawdzamy logowania telefonu, kontakty ze znajomymi. Cały czas działamy - mówił w środę koło południa rzecznik kluczborskiej policji.

Do strażaków i policjantów dołączyła specjalna grupa ratowniczo-poszukiwawcza z psami. Ich działania zostały wstrzymane około godziny 15. Odnaleziono bowiem kolejne ciało.

- W obszarze leśnym między Wołczynem, a Brzezinkami znaleziono zwłoki mężczyzny. To poszukiwany 23-latek. Rodzina zidentyfikowała ciało - mówi Gierczyk

Przyczyna śmierci na razie nie jest znana.

Akcja poszukiwawcza trwa w Wołczynie:

Mapa Targeo

Autor: ib/ec/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kluczbork