Najnowsze

Były komendant straży miejskiej ma już nową pracę, w ratuszu

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
PAP
"Podziękowałem komendantowi Zbigniewowi Leszczyńskiemu"
TVN24"Podziękowałem komendantowi Zbigniewowi Leszczyńskiemu"

Zdymisjonowany przez prezydenta Warszawy Zbigniew Leszczyński, były komendant straży miejskiej, dostał nową pracę. Jak poinformował stołeczny ratusz, będzie pracował "na rzecz miasta".

W poniedziałek stołeczny ratusz poinformował o nowej komendantce straży miejskiej. Została nią Magdalena Ejsmont, która zastąpiła na tym stanowisku zdymisjonowanego w piątek Zbigniewa Leszczyńskiego.

Ponieważ Leszczyński jest w tak zwanym okresie ochronnym (pozostały mu dwa lata do emerytury) nie może zostać zwolniony.

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem - powiedziała rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

- Będzie pracował w sektorze bezpieczeństwa, z uwagi na długoletnią pracę i wiek - dodała.

Krytykowany przez aktywistów

Zbigniew Leszczyński krytykowany był przez aktywistów, m.in. za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W kwietniu w mediach wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu na zakup dla straży miejskiej motorówki za ponad pół miliona złotych. Zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji.

Leszczyński został szefem stołecznej straży w 2006 roku. Został nominowany na to stanowisko przez ówczesną prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, której był kierowcą. Wcześniej pracował w Biurze Ochrony Rządu. Został zdymisjonowany w piątek, 20 maja, przez Rafała Trzaskowskiego.

Nowa szefowa straży miejskich służyła w Afganistanie

Jego miejsce zajęła Magdalena Ejsmont. Nowa komendant dotychczas pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, gdzie zajmowała się bezpieczeństwem imprez masowych. Posiada bogate, dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP – zarówno w kraju, jak też zagranicą. Służyła w Afganistanie. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

- W pierwszej kolejności pragnę skoncentrować się na właściwej atmosferze pracy wewnątrz formacji. Jestem przekonana, że ma to istotne znaczenie w zapewnieniu sprawności jej funkcjonowania. Planuję spotkanie ze związkami zawodowymi działającymi w straży. Jestem w pełni otwarta na dialog i liczę na dobrą, konstruktywną współpracę. Jesteśmy tu dla mieszkanek i mieszkańców, ich głos będzie zawsze słyszany – powiedziała komendantka Magdalena Ejsmont.

Autor:kz

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości