Najnowsze

Strażnicy miejscy mają nową szefową. Magdalena Ejsmont oficjalnie przejęła obowiązki

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
"Łowczyni szpiegów" pokieruje strażą miejską
"Łowczyni szpiegów" pokieruje strażą miejskąTVN24
wideo 2/3
TVN24"Łowczyni szpiegów" pokieruje strażą miejską

W piątek, 27 maja, odwołany ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Warszawie Zbigniew Leszczyński oficjalnie przekazał swoje obowiązki Magdalenie Ejsmont. - Chcę, byśmy byli prawdziwym zespołem i drużyną - mówiła do strażników nowa komendantka.

Nowa komendantka straży miejskiej Magdalena Ejsmont, przejmując swoje obowiązki, powiedziała: - Bardzo dziękuję komendantowi Leszczyńskiemu za 16 lat służby. Służby trudnej, ale dającej satysfakcję, bo nie ma większego zaszczytu niż praca dla mieszkańców. Cieszę się, że przejmuję od pana formację liczną i silną, przed którą stoi wiele ważnych wyzwań. Formację, której przewodzenie jest prawdziwą misją.

Zwróciła się także do strażników i pracowników straży miejskiej. - Chcę, byśmy byli prawdziwym zespołem i drużyną, która w oczach mieszkańców Warszawy będzie odnosiła same zwycięstwa i miała znakomitą reputację - podkreśliła komendantka.

Ze służb specjalnych do stołecznego ratusza

Magdalena Ejsmont jest pierwszą komendantką stołecznej straży miejskiej w historii. Od 2017 roku pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, gdzie odpowiadała za bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń. Jest absolwentką Zarządzania Ruchem Lotniczym Akademii Obrony Narodowej, podyplomowych studiów Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji w Collegium Civitas oraz podyplomowych studiów Psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej w Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Przez dekadę pracowała w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP - zarówno w kraju, jak też za granicą. Służyła w Afganistanie. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

Odwołanie Zbigniewa Leszczyńskiego

Zbigniew Leszczyński krytykowany był przez aktywistów, m.in. za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W kwietniu w mediach wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu na zakup dla straży miejskiej motorówki za ponad pół miliona złotych. Zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji.

Leszczyński został szefem stołecznej straży miejskiej w 2006 roku. Został nominowany na to stanowisko przez ówczesną prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, której był kierowcą. Wcześniej pracował w Biurze Ochrony Rządu. Został zdymisjonowany w piątek, 20 maja, przez Rafała Trzaskowskiego.

Jak informowała dwa dni temu rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk, Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem. - Będzie pracował w sektorze bezpieczeństwa, z uwagi na długoletnią pracę i wiek - dodała.

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska w Warszawie

Pozostałe wiadomości