Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W poniedziałek warszawscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Przerwa od nauki potrwa do 13 lutego. Komunikacja miejska będzie w tym okresie kursowała na zmienionych zasadach. Linie szkolne zostaną zawieszone.

Najnowsze

Najnowsze

Jest reakcja władz Warszawy na słowa posła Prawa i Sprawiedliwości, który w wywiadzie radiowym stwierdził, że w stolicy w ostatnich latach nie powstawały żadne inwestycje, z wyjątkiem wieżowców. - Od początku prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz zrealizowano inwestycje za około 30 miliardów złotych, z czego 3,5 miliarda zainwestowano w kulturę - odpowiedział wiceprezydent Olszewski.

Alejami Jerozolimskimi przeszedł Marsz Milczenia poświęcony Piotrowi Szczęsnemu - mężczyźnie, który podpalił się na placu Defilad. Zgromadzeni zebrali się właśnie w tym miejscu i wspólnie przeszli przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski hokeistów Ted Nolan odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. – To dla mnie szok - podsumował Kanadyjczyk, który w przeszłości występował w NHL i trenował drużyny w najlepszej lidze świata.

- Chcieliśmy, żeby to był krótki dokument, który można po prostu usiąść i przeczytać - tak o strategii Warszawy do 2030 roku mówią urzędnicy odpowiedzialni za jej przygotowanie. Gotowy dokument, który ma być przyjęty na początku przyszłego roku, liczy 30 stron.

- Mamy do czynienia z potrąceniem policjanta. To chyba dla każdego logicznie myślącego oznacza, że ten mężczyzna liczył się z tym, że może zabić - mówił na antenie TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji. Wyjaśniał też procedury, jakie zostały zastosowane podczas pościgu pod Warszawą.

Ma być przyjaznym miejscem i otwartą metropolią, w której żyją aktywni mieszkańcy. To wizja Warszawy za 15 lat. Ogólna? - Taka właśnie miała być. Wszystko jest przemyślane i przedyskutowane z mieszkańcami - zapewnia Paulina Nowicka, koordynująca przygotowanie strategii do 2030 roku.

Był zagorzałym krytykiem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Punktował jej potknięcia i rozliczał z obietnic. Wszystko opisywał na blogu hgw-watch.pl, który szybko stał się najpopularniejszym watchdogiem w Polsce. Zniknął, twierdząc, że i tak "nie ma perspektywy na zmianę władzy". Michał Pretm znów jest aktywny. Czyżby szykował kolejny projekt?

- Platforma Obywatelska powinna już rok temu odciąć się od Hanny Gronkiewicz-Waltz, w polityce nie ma sentymentów - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Antoni Dudek. Nie zrobiła tego, przez co Rafał Trzaskowski może mieć teraz trudną kampanię wyborczą.

Kilka dni temu Portowcy podziękowali trenerowi Maciejowi Skorży. Drużynę przejął jego asystent - Rafał Janas, który jeszcze przed spotkaniem zdążył zapowiedzieć, że będzie to jego ostatni mecz w nowej roli. Legioniści do końca nie wiedzieli, czego mogą się po rywalu spodziewać.

Kolizje i wypadki na skrzyżowaniu Krasińskiego z Popiełuszki na Żoliborzu nie należą do rzadkości. Aby poprawić bezpieczeństwo, władze dzielnicy chciałyby wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Czekają na opinię drogowców.

Za rok w stolicy może stanąć pomnik Ignacego Daszyńskiego. - W wyniku starań podjętych z inicjatywy Sojuszu Lewicy Demokratycznej Rada Warszawy podjęła uchwałę zezwalającą na jego budowę - poinformował w niedzielę przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jerzy Wenderlich.

Mieszkańcy Białołęki nie zgodzili się na skrócenie linii 518. Najpierw w petycji, potem w konsultacjach społecznych opowiedzieli się za pozostawieniem autobusu aż na Nowodwory. Urzędnicy przychylili się do ich prośby, ale wprowadzili na tej trasie inne zmiany.

Warszawa 19115, czyli Miejskie Centrum Kontaktu z mieszkańcami obchodzi swoje czwarte urodziny. Przez ten czas warszawiacy kontaktowali się urzędem blisko 1 300 000 razy, a zgłoszenia wpływały średnio co półtorej minuty. Co najczęściej zgłaszali mieszkańcy i o co pytali? Odpowiedzi zaskakują.

Są kolejne wnioski, ale na rozprawach nie ma świadków. Obrońcy "Hossa" kwestionują dowody i przeciągają proces. Czy Arkadiusz Ł., domniemamy twórca metody wyłudzeń "na wnuczka", uniknie kary? Sam "Hoss" przekonuje, że jest niewinny.

Jak powszechnie wiadomo, numeracja linii transportu publicznego zaczyna się w Warszawie od tramwajów. Nie są to trzycyfrówki, tylko cyfry i trochę liczb powyżej 10. Dlatego ten odcinek Warszawskiego TOP5 może sprawiać pewne kłopoty wynikające z mieszania się numeru linii z numerem miejsca, na które owa linia trafiła. Ale damy radę.

Na urodziny 12-letniej Oliwki oprócz najlepszej przyjaciółki nie przyszedł nikt z zaproszonych gości, na których dziewczynka tak bardzo czekała. Dziennikarz Filip Chajzer postanowił to naprawić. Tydzień później na zorganizowaną przez niego imprezę przyjechało tysiąc osób z całej Polski, by zaśpiewać solenizantce "Sto lat" i wspólnie świętować jej urodziny. Filip Chajzer we "Wstajesz i weekend" opowiadał, skąd wziął się pomysł na tę akcję.