Najnowsze

Najnowsze

Za nami siedem dni długiego weekendu. Policja podsumowuje sytuację na warszawskich ulicach. W ostatnich dniach stołeczni funkcjonariusze na ulicach pojawiali się częściej niż zwykle. Prowadzili akcję "Bezpieczny weekend". Teraz podali kolejne liczby. "Do tej pory policjanci garnizonu stołecznego w ramach akcji ujawnili 151 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 31 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 32 zostały ranne" - poinformowali w piątek przed południem.Jednak - jak dodali - akcja nie jest jeszcze zakończona. Do końca tygodnia policjanci będą sprawdzać, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci są przewożone w fotelikach. Zwrócą również uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.Na tvnwarszawa.pl informujemy o wypadkach na stołecznych ulicach:

"Odholują samochód każdemu, kto nie ma legitymacji PO! Zburzcie ten znak!" - grzmiał w piątek Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy. - Pan minister Jaki znowu kłamie – skomentował rzecznik PO Jan Grabiec. Zaznaczył, że nie chodzi o legitymację PO, lecz identyfikator pojazdów obsługi planowanej imprezy. Z podobnych udogodnień korzystają organizatorzy wielu wydarzeń w mieście.

- Zabezpieczyliśmy monitoring. Od wczoraj szacujemy straty - przyznała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka PGE Narodowego. Wystrzelone w trakcie finału Pucharu Polski race spowodowały uszkodzenia obiektu, na pewien czas przerwano też spotkanie.

Ratownicy Stołecznego WOPR poinformowali nas o niemiłym incydencie, który przytrafił się im się w drodze na akcję ratunkową. Jak twierdzą, padli ofiarą agresji rowerzysty, którego oburzyło, że musiał gwałtownie zahamować, gdy przecięli mu drogę biegnąc do łodzi. Sprawa zakończyła się interwencją policji.

Pan fretka? Pani kuna? - zastanawiają się mieszkańcy jednego z bloków na Odolanach. Pewne jest, że w garażu mają dzikiego lokatora. Zwierzę co prawda daje się fotografować w różnych pozycjach, ale ekopatrol złapać go nie może. A ludzie obawiają się o swoje samochody.

Na Wisłostradzie, na wysokości Cytadeli spalił się samochód. W czasie akcji strażaków zablokowany został ruch na jezdni w kierunku północnym. Utworzył się ogromny korek.

Kolejny finał Pucharu Polski i kolejny skandal. Mecz pomiędzy Arką Gdynia a Legią Warszawa na PGE Narodowym znowu został przerwany. Tym razem przez skandaliczne zachowanie kibiców gdynian. Prezes PZPN Zbigniew Boniek już zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę o "prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa".

- Trzeba "przełożyć wajchę" - mówił w programie "Fakty po Faktach" kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski. Prowadzący przepytał posła z wiedzy o stolicy i jego wizji Warszawy.

Trasa S7, czyli wyjazd z Warszawy w kierunku Gdańska, ominie Łomianki - poinformował Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oddanie odcinka trasy jest planowane na lata 2024-25.

Obywatele RP złożyli do prokuratury zawiadomienia w związku z możliwością niedopełnienia obowiązków przez policjantów podczas "Szturmowego Święta Pracy 2018", zorganizowanego we wtorek w Warszawie przez organizacje nacjonalistyczne.