Najnowsze

Najnowsze

Uzdrowiskowy klimat zapanował na placu Hallera. Od weekendu funkcjonuje tam tężnia zasilana solanką sprowadzoną z Ciechocinka. - Obiekt cieszy się ogromną popularnością, choć pojawiły się dodatkowe ławki, wszystkie są cały czas zajęte - mówi pomysłodawca projektu Kamil Ciepieńko ze stowarzyszenia Kocham Pragę.

Policjanci zatrzymali kolejne osoby, które są łączone z produkcją i rozprowadzaniem narkotyków. Wcześniej zlikwidowano łącznie trzy laboratoria produkujące amfetaminę i pięć plantacji konopi, zabezpieczono również amfetaminę, konopie oraz marihuanę.

Pić alkohol na bulwarach można już legalnie. Ci, którzy z tego skorzystali, zostawili po sobie porozrzucane butelki, puszki i kartony. Władze stolicy zastanawiają się, jak poradzić sobie z problemem. Sprawie przyjrzał się reporter magazynu "Polska i Świat" Kamil Czaplicki.

Platforma i Nowoczesna razem idą do wyborów w Warszawie. Trwa podział miejsc na listach wyborczych. Ustalono, że do rady miasta partia Grzegorza Schetyny weźmie sześć "jedynek", a jej koalicjant trzy. W dzielnicach Nowoczesna może liczyć tylko na jedną "jedynkę" niezależnie od liczby okręgów. - Dla PO to kwestia tego czy dostanie kilka procent więcej. W przypadku Nowoczesnej chodzi o życie - ocenia politolog.

Niecałe 10 minut trwała zwołana na wtorek sesja w dzielnicy Włochy. Radni mieli wybierać nowego burmistrza i jego zastępców. Nie doszli jednak do porozumienia. Przewodniczący ogłosił przerwę do 17 maja. To oznacza, że szefa zarządu wskaże Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Andrzej Celiński będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Warszawy. Jego start ma zostać ogłoszony w maju - poinformowała Polska Agencja Prasowa powołując się na źródła w partii. W rozmowie z tvnwarszawa.pl polityk przyznał, że propozycję dostał, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.

Prowadzący sportową corvettę zderzył się z tramwajem numer 9 na Saskiej Kępie. Przez kilkadziesiąt minut składy nie jeździły w stronę Gocławka.

- Na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy Skaryszewskiej 11 w Warszawie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Obu postawiono zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia.