Najnowsze

Najnowsze

Zabytkowe wozy strażackie na ulicach Warszawy. Trwają Centralne Obchody Dnia Strażaka. Wcześniej wręczone zostały nominacje generalskie.

Dwa samochody zderzyły się na Bemowie. Jeden z nich przewrócił się na bok i utrudniał ruch. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu uratowali papugę. Najprawdopodobniej uciekła właścicielowi. Nazwali ją "desperatką", bo wystraszona próbowała znaleźć schronienie na torowisku tramwajowym.

Czołowe zderzenie rowerzystów kiedyś było ewenementem. Dziś takich wypadków jest coraz więcej. Na ścieżkach przybywa rowerów. Przeszkodami na ich drodze stają się nie tylko piesi czy inne pojazdy. Dochodzi do sytuacji, gdy muszą rywalizować o przestrzeń do jazdy między sobą. Materiał Łukasza Wieczorka z magazynu "Polska i Świat"

Piaskownica będzie ławicą, a drewniany podest odzwierciedli bieg rzeki. Nie zabraknie też wiklinowych szałasów i wodnych atrakcji. Na Poniatówce powstanie naturalny plac zabaw inspirowany warszawskim odcinkiem Wisły. W zachodniej części plaży najmłodsi będą mogli poczuć się jak odkrywcy królowej polskich rzek. Jak zapowiada ratusz, obiekt będzie gotowy pod koniec maja.

Drogowcy chwalą się postępem prac na rondzie Dmowskiego. W nocy ze środy na czwartek rozpoczęło się tam frezowanie i wymiana asfaltu. Remont potrwa do poniedziałku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, a pasażerowie komunikacji - ze zmianami w rozkładach jazdy autobusów.

W czwartek wieczorem Antoni Macierewicz w felietonie "Głos Polski" emitowanym na antenie TV Trwam przedstawił swój nowy pomysł dotyczący Pałacu Kultury i Nauki. Zdaniem byłego szefa MON, budowlę powinno się zburzyć i zastąpić Kolumną Chwały Wojska Polskiego zwieńczoną figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski.