Najnowsze

Najnowsze

Jak zmniejszyć korki w Warszawie? Według Patryka Jakiego należy rozbudować komunikację miejską i postawić na alternatywne środki transportu. Płatny wjazd do centrum? Jaki: można rozważyć za wiele, wiele lat. W "Faktach po Faktach" TVN24 kandydat na prezydenta Warszawy mówił o swojej wizji stolicy. Zapewnił, że zamierza być otwarty na wszystkich.

W najbliższych dniach szykują się zmiany w kursowaniu autobusów. Częściej będą jeździły nocne, więcej pojazdów wyjedzie na ulice również w majówkę.

- Na tę chwilę nie zapadła jeszcze decyzja, kiedy wprowadzane będą zmiany na Górczewskiej - mówi rzecznik stołecznego ratusza. Właśnie zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie wyglądu arterii po budowie metra. Od ich wyniku władze miasta uzależniają kolejne kroki.

Z dużymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący Trasą Łazienkowską w kierunku Pragi. Na moście doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. - Jedna osoba została przewieziona do szpitala - podaje policja.

- Wszyscy ludzie, którzy związali swoje losy ze stolicą, mają prawo nazywać się warszawiakami - oświadczył na porannej konferencji Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy. Tym samym odniósł się do komentarzy jego kontrkandydata z PO - Rafała Trzaskowskiego, który wypominał Jakiemu, że nie zna miasta.

Jeśli w ostatnich tygodniach zamiast mandatu dostaliście jedynie pouczenie, nie znaczy to wcale, że trafiliście na policjanta o wyjątkowo dobrym sercu. Pouczeniami kończy się teraz większość interwencji funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mandatów wystawia się teraz nawet 20 razy mniej niż w ubiegłym roku.

Przy ulicy Okrzei doszło do pożaru w opuszczonej kamienicy. Jak podaje straż pożarna, na miejscu pracowało dziewięć zastępów. Nikt nie został poszkodowany. Ulica została zamknięta, okolicę spowiły chmury gryzącego dymu.

Karetka przewróciła się na bok na placu Trzech Krzyży. Akcja wyciągania zakleszczonego ratownika trwała kilkadziesiąt minut. Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl.

Już 19 maja czeka nas kolejna Noc Muzeów. - Tym razem w stolicy będzie można odwiedzić ponad 240 miejsc - poinformowały w czwartek władze Warszawy. Oprócz muzeów otwarta zostanie też między innymi Fabryka Czekolady Wedel, Komenda Główna Policji oraz ministerstwa i teatry.