Najnowsze

Najnowsze

Dyżury ratowników nad Wisłą

Wystartował projekt "Bezpiecznie nad Wisłą". Patrole medyczne będą obecne na prawobrzeżnym odcinku rzeki, od mostu Gdańskiego do Poniatowskiego, w tym na plażach Rusałka i Poniatówka - informuje stołeczny ratusz.

Muzeum Powstania Warszawskiego szuka wolontariuszy

Udzielanie informacji o pomnikach związanych z Powstaniem Warszawskim i oddanie hołdu uczestnikom zrywu w godzinę "W" - to część obowiązków wolontariuszy, których poszukuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Wezmą oni udział w akcji społecznej "Wolność Łączy".

Małpka się rozchorowała po zjedzeniu śmieci wyrzuconych na wybieg

Ginger, małpka i podopieczna warszawskiego zoo zatruła się po zjedzeniu śmieci wyrzuconych na wybieg. "Wyzdrowiała, ale nie każdy zwierzak może mieć tyle szczęścia" - zaznaczają urzędnicy i apelują, by nie karmić zwierząt i nie wyrzucać śmieci w ogrodzie. Dla jego mieszkańców może to być śmiertelnym zagrożeniem.

Kiedyś był chlor i "kolorek nie taki". Dziś prezydent zachwala kranówkę

- Kranówka jest smaczna i bezpieczna - przekonuje prezydent Warszawy. Eksperci potwierdzają, że rzeczywiście nadaje się do picia, ale gwarancja jakości kończy się na początku rury, do której wpływa. Użytkownicy są natomiast na jej końcu. Tam woda wciąż jest nieszkodliwa, ale nie smakuje już tak dobrze. Dlaczego? O tym więcej w materiale Łukasza Wieczorka w programie "Polska i Świat".

Największy miejski park do remontu. Tak ma wyglądać po zakończeniu

Pracownia WXCA zgarnęła 70 tysięcy złotych i główną nagrodę w konkursie na projekt modernizacji Pola Mokotowskiego. Rewolucji nie będzie, bo - jak przekonuje przewodniczący jury Krzysztof Domaradzki - największy park stolicy wymaga raczej "podkreślenia walorów", niż "odważnych decyzji przestrzennych".

Z nowej fontanny przed Zodiakiem już leci woda

Nowoczesna fontanna przed pawilonem Zodiak już jest i działa. To nietypowa zasłona z kropelkującej wody, która dzięki wbudowanym czujnikom ma śledzić ruch człowieka i pozwolić, by przeszedł pod nią suchą stopą.

Najpierw milczeli, teraz protestują. Zamieszanie z lewoskrętem

Trwa walka o grochowski lewoskręt. Radny zarzuca drogowcom, że nie słuchają głosu mieszkańców. Zarząd Dróg Miejskich udowadnia, że w konsultacjach nikt nie poruszył tematu lewoskrętu, który dziś budzi kontrowersje. Pokazuje nam badania przeprowadzone przed podjęciem decyzji o likwidacji pasa do skrętu.

Tarcia w ruchach miejskich. "Jan Śpiewak wybrał inną drogę"

- Arytmetyka wyborcza wskazuje, że ruchy miejskie powinny połączyć siły - przekonywał w TVN24 Jan Śpiewak z Wolnego Miasta Warszawy. Póki co porozumienia jednak nie widać. - Jan zdecydował się na inną drogę i współpracę z partiami politycznymi - mówiła z kolei Justyna Glusman z Ochocian. Oboje byli gośćmi programu "Tak Jest".

Pierwsza łopata wbita. Ruszyła budowa Muzeum Historii Polski

- To nasz obowiązek, żeby jak najszybciej oddać Polakom nową siedzibę Muzeum Historii Polski - powiedział w piątek na Cytadeli Warszawskiej wicepremier Piotr Gliński podczas uroczystości rozpoczęcia budowy placówki. - To dla nas wielki dzień - podkreślił dyrektor muzeum Robert Kostro.

Parkowanie za 9,99. To nie promocja, to duża podwyżka

Sejm przyjął ważną ustawę umożliwiającą stworzenie w dużych miastach dwóch oddzielnych stref parkowania: zwykłej i śródmiejskiej. W górę mogą pójść też ceny za godzinę postoju. W centrum nawet do 9,99 złotych.

Ochraniał dworce, dostał zarzuty. Później odpowiadał za pasażerów

Jest jednym z głównych podejrzanych w aferze wokół ochrony dworców podczas Światowych Dni Młodzieży. Mimo to, jak dowiedział się portal tvn24.pl, wiosną dostał nową pracę. Odpowiadał za bezpieczeństwo podróżujących tramwajami i autobusami w Warszawie. Tymczasem śledztwo, w którym usłyszał zarzuty, zatacza coraz szersze kręgi.

Pożar domu w Ząbkach

Przy ulicy Wojska Polskiego w Ząbkach doszło do pożaru budynku. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Jak podały służby, nikt nie został poszkodowany.

Zderzenie autobusu z dwoma osobowymi

- Na alei Solidarności doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej i dwóch samochodów osobowych - poinformował nasz reporter. Są poszkodowani. Ruch w stronę centrum był utrudniony.

Do miasta wraca działka na terenie szpitala Wolskiego

Miasto, na podstawie małej ustawy reprywatyzacyjnej, wydało kolejne trzy decyzje i umorzyło roszczenia do części terenu szpitala Wolskiego i dwóch nieruchomości na Targówku. Decyzje oznaczają, że nieruchomości wracają do zasobów Warszawy i Skarbu Państwa.

Powsińska znów zamknięta

Remont Powsińskiej drogowcy prowadzą etapami. Rozpoczął się trzeci z nich. Tym razem wymieniona zostanie nawierzchnia po wschodniej stronie. Zamknięta jest ta część ulicy, która prowadzi z Wilanowa w stronę centrum.

Zoo "dostaje nowy kręgosłup"

Na 90. urodziny warszawski ogród zoologiczny otrzymał nową aleję główną. Jest pod nią nowoczesna infrastruktura techniczna. Wzdłuż alei posadzono nowe drzewa. Zakończenie prac ogłosili w czwartek przedstawiciele miasta i dyrekcji ogrodu.

"Pomylili planowanie z tetrisem". Możliwa zabudowa Kolonii Wawelberga

Kolonia Wawelberga, czyli ponad stuletnie społeczne osiedle mieszkaniowe na Woli, może zostać częściowo zabudowana - alarmują przedstawiciele ruchów miejskich. Omawiany właśnie projekt planu zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tu nowe pawilony. Aktywiści protestują, namawiają mieszkańców do zgłaszania uwag i zatrzymania tych zmian.

Milion za wynajem namiotu na jeden dzień. Zamówienie Sejmu zniknęło

Jak wynika z zamówienia opublikowanego we wtorek na stronie Kancelarii Sejmu, za jednodniowy wynajem namiotu wraz z obsługą Kancelaria zapłaci prywatnemu przedsiębiorcy ponad milion złotych brutto. Cel? Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy w ramach planowanego na 13 lipca posiedzenia Zgromadzenia Narodowego z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Zamówienie zniknęło już ze strony Kancelarii.